Przejdź do treści

Ćwiczenia w domu – na brzuch, plecy, klatkę piersiową i inne

Kobieta
Ćwiczenia w domu – na brzuch, plecy, klatkę piersiową i inne Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Victoria Beckham o współczesnych kanonach piękna: „Nie chodzi o bycie w określonym rozmiarze. Chodzi o to, by wiedzieć, kim się jest i być szczęśliwym w swojej skórze”
Wstrząsająca relacja polskiego lekarza z Ukrainy: „Weszli na OIOM, związali lekarza, który tam był, kazali mu klęczeć, a w usta włożyli mu granat”
Transpłciowy mężczyzna w ciąży w reklamie Calvina Kleina. Marka usuwa nienawistne komentarze
„W imieniu Rzeczpospolitej Polskiej mojej córce dano w twarz” – pisze Piotr Jacoń, dziennikarz i ojciec transpłciowej Wiktorii
74-letnia Maye Musk na okładce w stroju kąpielowym. „Mam nadzieję, że kobiety lepiej poczują się we własnej skórze”

Ćwiczenia w domu to idealny sposób na to, aby spalić zbędne kilogramy! To wspaniała wiadomość  dla wszystkich, którzy nie mogą w danym momencie chodzić na basen czy też na siłownię. Od czego zatem zacząć? I jakie ćwiczenia będą najlepsze na poszczególne partie ciała? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Powody, dla których decydujesz ćwiczenia w domu, mogą być różne. Kłopoty finansowe, brak czasu, by dostosować się do godzin, w których odbywają się zajęcia fitness w niedalekim klubie. Niezależnie jednak od tego, z jakiego powodu decydujesz się wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o sprawność oraz kondycję we własnym domu – ważne, by robić to sensownie! Chodzi o to, aby trening domowy był nie tylko efektywny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Ćwiczenia na brzuch w domu

Nie wychodząc z domu, można doskonale wyćwiczyć mięśnie brzucha. Kluczem do sukcesu jest duże samozaparcie oraz cierpliwość. Warto pamiętać, że nie trzeba ćwiczyć codziennie: nie jest to nawet wskazane, ponieważ mięśnie brzucha muszą się zregenerować. Wystarczy więc trenować jedynie 2 lub 3 razy w tygodniu. Poniżej podajemy przykładowe ćwiczenia na brzuch w domu – na początku proponujemy kilka rodzajów brzuszków.

 • Klasyczne brzuszki – polegają na napinaniu brzucha poprzez odrywanie górnej części tułowia od podłoża. Nogi powinny być ugięte w kolanach.
 • Brzuszki z nożycami – ćwiczenie należy wykonywać na plecach, nogi powinny być wyprostowane i uniesione ku górze. W tym czasie trzeba trzymać ręce za głową. Łopatki należy oderwać od podłogi, napiąć brzuch oraz pionowo wykonywać nożyce – jedna noga powinna opadać na podłoże, druga musi być wyprostowana w górze.
 • Brzuszki naprzemienne – ułóż się tak, jak do standardowych brzuszków. Na lewym kolanie ułóż prawą stopę. Przyciągnij do niego lewy łokieć, napinając brzuch. Następnie ułóż lewą stopę na prawym kolanie i wykonaj, analogicznie, tę samą czynność.

Polecamy również niżej opisane ćwiczenia na brzuch.

 • Unoszenie bioder – ćwiczenie należy wykonywać na plecach, nogi zgięte w biodrach i kolanach, ręce wzdłuż tułowia na szerokości bioder. Unieś biodra do linii prostej mostka, miednicy i kolan; pośladki i brzuch muszą być napięte. Utrzymuj tę pozycję przez 30 sekund, później wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj ćwiczenie po raz kolejny.
 • Przysiady – stań w rozkroku, umieść stopy na szerokość barków, ręce proste przed siebie. Ugnij nogi do momentu powstania równoległej linii bioder z podłogą. Plecy proste, brzuch napięty. Utrzymuj tę pozycję przez 10 sekund, następnie wróć do pozycji wyjściowej.
 • Skręty tułowia w siadzie – wykonaj siad, nogi powinny być ugięte w kolanach, stopy w powietrzu. Ręce trzymaj prosto przed siebie, z ręcznikiem zwiniętym w rulon. Ręce zaciśnięte mocno w pięści. Wykonaj skręt tułowia w prawo, przenosząc ręce na prawą stronę kolan. Następnie zrób to samo w lewo. Kolana nieruchome, plecy proste.
 • Pilatesowe nożyce – połóż się na plecach. Ramiona wzdłuż tułowia, nogi proste. Unieś nogi i wykonaj poziomego krzyżowanie nóg względem siebie. Odcinek lędźwiowy musi być dociśnięty do podłoża, ręce proste, brzuch napięty. Ćwiczenie wykonuj przez 10 – 15 sekund, następnie wróć do pozycji wyjściowej.
 • Unoszenie nóg bokiem – połóż się na prawym boku. Prawa ręka prosta, głowa oparta o ramię, lewa ręka płasko na podłodze w okolicy pępka stabilizuje pozycję. Z wdechem unieś złączone nogi powyżej linii bioder i z wydechem opuść je.

W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:

Ćwiczenia na plecy w domu

Jeśli zależy ci przede wszystkim na ćwiczeniu pleców, warto w domu zamontować drążek. Jak się okazuje, taki sprzęt do ćwiczeń w domu dostępny jest w każdym sklepie sportowym, wystarczy umieścić go tylko w futrynie drzwi. Bardziej zaawansowane osoby mogą się też zainteresować systemem TRX.

 • Podciągnięcia na drążku – to świetne ćwiczenia na plecy, należy chwycić drążek nadchwytem w taki sposób, aby przedramiona i ramiona tworzyły po podciągnięciu kąt 90 stopni.
 • „Superman” – polega na tym, aby położyć się na brzuchu i z wyciągniętymi do przodu rękami unieść klatkę piersiową oraz nogi do góry. W takiej pozycji należy wytrzymać 1-3 sekundy, a następnie opuścić ciało w dół.
 • Ćwiczenia z hantlami w domu – jeśli masz ciężarki, zdecydowanie warto je tutaj wykorzystać. Przykładowo, na początku możesz ustawić się tak, aby kolano i dłoń opierały się o ławkę (może to być również łóżko lub krzesło). Druga noga powinna zwyczajnie stać na podłożu. W wyprostowanej ręce trzymaj ciężarek, a następnie przyciągnij go do ciała. Ważne jest, aby –wykonując tę czynność – w pełni kontrolować przyciąganie i opuszczanie hantli.

Warto pamiętać, że ćwiczenia na plecy w domu są często jednocześnie ćwiczeniami na biceps.

Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu

Klatkę piersiową można ćwiczyć bez jakiegokolwiek sprzętu. Jeśli interesują cię ćwiczenia na barki w domu, jak również i na triceps, poniższe ćwiczenia również doskonale zdadzą egzamin.

 • Pompki – teoretycznie wszyscy wiedzą, jak je wykonywać. W praktyce wiele osób robi to nieprawidłowo. Należy pamiętać zatem m.in. o tym, że należy opuszczać ciało do momentu wytworzy się kąta 90 stopni w stawie łokciowym.
 • Dipy – to ćwiczenia określane również mianem „pompek szwedzkich” lub „pompek na poręczach”. W celu ich wykonania należy usiąść na brzegu krzesła oraz oprzeć dłonie na jego krawędziach, jednocześnie zawijając palce pod siedziskiem. Stopy należy oprzeć na podłodze oraz zsunąć się pośladkami z krzesła do przodu. Łokcie należy wyprostować, a następnie ugiąć je do kąta 90 stopni przy jednoczesnym obniżaniu bioder ku podłodze. Później trzeba stopniowo wyprostować łokcie i powtarzać czynności od początku.

W internecie znajdziesz również różne plany treningowe skoncentrowane właśnie na ćwiczeniach klatki piersiowej, m.in. na kanałach: FitnessBlender czy też ScottHermanFitness.

kobieta ćwiczy na macie

Ćwiczenia na biceps w domu

Interesują cię ćwiczenia na biceps w domu? Oto i zestaw, który wzmocni twoje mięśnie ramion.

 • Ćwiczenie nr 1 – weź hantle i trzymaj je opuszczone, po bokach tułowia. Stań prosto, w lekkim rozkroku. Trzymaj łokcie nieruchomo i podnoś dłonie na wysokość obojczyków, zginając przedramiona. Później powoli je opuść. Powtórz wszystkie czynności 5 razy.
 • Ćwiczenie nr 2 – weź hantle i stań prosto, w delikatnym rozkroku. Ręce z hantlami powinny być opuszczone i znajdować się po bokach tułowia. Zacznij naprzemiennie zginać ręce. Kiedy zginasz jedną rękę, druga musi być wyprostowana. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Ćwiczenia z hantlami w domu

Jeśli posiadasz ciężarki, możesz wykonywać ćwiczenia z hantlami w domu. Służą one nie tylko wzmacnianiu mięśni pleców i urozmaicaniu zwykłego treningu, ale też wysmuklaniu sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej. Doskonale sprawdzają się również jako ćwiczenia na biceps. Poniżej podajemy dwa przykładowe ćwiczenia.

 • Krzesełko – chwyć hantle i oprzyj się plecami o ścianę. Odstaw stopy na dwa kroki od ściany, ugnij i opuść biodra. Uda powinny być równoległe do podłogi, a kolana powinny znajdować się nad kostkami. Unieść ręce na boki i powtórz ćwiczenie kilka razy.
 • Przysiad baletowy – stań w rozkroku i złap ciężar w obie ręce. Wyprostuj je nad głową, dbając o odpowiednią postawę. Napnij mięśnie brzucha i zrób głęboki przysiad, uginając łokcie i przenosząc ciężar za głową. Wykonaj 10 powtórzeń w czterech seriach.
Tkanka tłuszczowa wisceralna

Ćwiczenia odchudzające w domu

Ćwiczenia odchudzające w domu to przede wszystkim cardio. Doskonale sprawdzą się tu pajacyki i skakanie na skakance. Warto wykonywać również sprint w miejscu oraz szybko wchodzić po schodach. Polecamy także zwykłe podskoki w miejscu. Poniżej podajmy jeszcze inne, przykładowe ćwiczenia odchudzające w domu.

 • Unoszenie tułowia – polega na położeniu się na brzuchu, wyciągnięciu rąk przed siebie i uniesieniu ich oraz głowy i klatki piersiowej o kilka centymetrów. Wytrzymaj chwilę w takiej pozycji, a następnie delikatnie je opuść.
 • Unoszenie rąk i nóg na brzuch i plecy – polega ono na położeniu się plecach, uniesieniu wyprostowanych nóg do pionu i napięciu brzucha. W tej pozycji również należy chwilę wytrzymać, przez około 10 sekund.

Jeśli chcesz poćwiczyć z filmem jakiegoś znanego trenera, spróbuj interwałów. Są to krótkie treningi, które spalają tkankę tłuszczową w bardzo krótkim czasie. Jeśli chodzi o ćwiczenia na szybkie schudnięcie w domu, idealne będą również dwa programy treningowe autorstwa  Ewy Chodakowskiej: „Turbo Spalanie” oraz „Killer”. Są to bardzo skuteczne zestawy ćwiczeń, które pomogą utracić ci w szybkim czasie zbędne kilogramy. Warto jednak pamiętać, że są one naprawdę wymagające.

 • „Turbo Spalanie” – przeznaczone jest dla osób mniej wprawionych, jednak w ciągu miesiąca pozwolą ci spalić 3 kilogramy – ważne jednak, aby wszystkie wymagane ćwiczenia wykonywać bez przerwy.
 • „Killer” – dedykowany jest osobom jeszcze bardziej zaawansowanym, ale jeszcze szybciej pomaga schudnąć. Pomostem pomiędzy jednym a drugim programem może być „Sukces”, który również polecany jest przez wiele Polek.

Jednym z najpopularniejszych zestawów ćwiczeń jest „Skalpel”, również autorstwa Ewy Chodakowskiej. Jego głównym celem jest wysmuklenie i ujędrnienie sylwetki – kilogramy gubi się tutaj przy okazji. Trenerka duży nacisk kładzie na mięśnie brzucha, jednak podczas pięćdziesięciominutowego treningu angażowane są – tak naprawdę – wszystkie partie ciała, w tym uda, ramiona oraz pośladki. Niektóre ćwiczenia są proste, inne – dość wymagające. „Skalpel” należy wykonywać przynajmniej co 3 lub 4 dni w tygodniu, a pierwsze efekty odczuwalne są już po 14 dniach. Cały trening znajduje się na kanale Ewy Chodakowskiej w serwisie YouTube.

Ewa Chodakowska / Purella

Sprzęt do ćwiczeń w domu – czy warto z nim ćwiczyć? jaki wybrać?

Masz mało miejsca i nie jesteś w stanie stworzyć minisiłowni? To nie jest przeszkoda, wystarczy butelka wody i krzesło. Jeśli chcesz jednak urozmaicić swoje treningi, mogą ci się przydać specjalne przyrządy do ćwiczeń w domu. Możesz zaopatrzyć się w dysk sensomotoryczny, piłkę rehabilitacyjną, specjalne taśmy, piłkę lekarską czy hantle. Wszystkie te przedmioty pozwolą ci trenować jeszcze efektywniej. Pamiętaj jednak, że nie musisz ich kupować i nie jest ci potrzebna od razu profesjonalna mata do ćwiczeń.

Ćwiczenia w domu dla dziewczyn – gotowy zestaw

Dobry trening ogólny to taki trening, który zaangażuje do pracy wiele różnych partii mięśniowych – pobudzając je do pracy. Jeśli zamierzasz wykonywać ćwiczenia w domu bez sprzętu, postaw na te, które nie mają sobie równych i wciąż należą do ścisłej czołówki najskuteczniejszych ćwiczeń na świecie. O czym mowa? O pompce, która zmusi do pracy mięśnie rąk, pleców i brzucha, przysiadzie oraz wykroku, które skutecznie uruchomią mięśnie nóg oraz pośladków, pełnych brzuchach oraz wybranych ćwiczeniach typu kardio, które do tego wszystkiego świetnie podkręcą intensywność całego zestawu.

Ułóż ćwiczenia w formie treningu obwodowego. Oznacza to, że każde z nich powinnaś wykonywać przez 30 sekund, płynnie przechodząc do kolejnego. Po zakończeniu zestawu odpoczywasz minutę i cały zestaw powtarzasz cztero- lub pięciokrotnie.

 • Przysiad – rozstaw stopy na szerokość ramion (stopy ustawione lekko na zewnątrz). Ręce przenieś do przodu, zejdź do pozycji przysiadu (najpierw do tyłu idą biodra, tak jak podczas siadania na krześle), przenosząc ciężar na pięty. Plecy mają pozostać proste (zachowując naturalne krzywizny). Wypchnij pośladki do tyłu, by obciążyć mięśnie tylnej części ud. Możesz zejść do przysiadu równoległego (kiedy uda są ułożone równolegle do podłoża) bądź niżej, o ile plecy zachowują neutralną pozycję. Podnosząc się do góry, aktywuj mięśnie pośladkowe i rób wydech.
 • Pompka – ciało ustaw w podporze przodem. Ramiona są wyprostowane, dłonie tuż pod barkami, ręce ustawione w linii prostej, palce rąk skierowane na wprost. Stopy razem lub w lekkim rozkroku są oparte o palce stóp. Brzuch mocno napięty, podobnie zresztą jak reszta ciała. Zegnij ramiona tak, aby klatka piersiowa kierowała się w stronę podłoża (głowa ma być przedłużeniem kręgosłupa). Łokcie powinny uginać się pod kątem 45 stopni do podłoża. Następnie prostuj ramiona, wracając do pozycji wyjściowej, pilnując, by ciało pozostawało spięte w linii prostej.
 • Pełny brzuch – to jedno z najbardziej funkcjonalnych ćwiczeń w domu na brzuch – powoduje wyraźne wzmocnienie jego mięśni. Pozycja startowa: połóż się na plecach, łącząc podeszwy stóp. Proste ręce przełóż za głowę, tak aby dłonie dotknęły podłoża. Następnie z wymachem przenieś ręce w przód, przechodząc do pełnego siadu (dłonie powinny dotknąć stóp). Osoby mające problemy z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa powinny robić to ćwiczenie na leżąco, wykonując jedynie mocne spięcia i nie odrywając lędźwi od ziemi.
 • Wykrok w tył – pozycja wyjściowa do wykroku: Stań, trzymając stopy razem, a ręce połóż na biodrach. Utrzymując kręgosłup w neutralnym położeniu, wykonaj wykrok do tyłu, zginając kolano nogi wykrocznej pod kątem 90 stopni i obniżając udo nogi wykrocznej do położenia (mniej więcej) równoległego do podłoża. Pamiętaj, by kolano nogi zakrocznej opadało prosto w dół za tobą, tak aby noga balansowała na palcach stopy, tworząc kąt 90 stopni w stawie kolanowym i aby kolano było w jednej linii z kręgosłupem. Następnie powróć do pozycji wyjściowej.
 • Wspinaczka w podporze – ustaw się w podporze przodem. Plecy mają być proste, a brzuch napięty. Pilnując, by pośladki znajdowały się w jednej linii z plecami, dynamicznie przyciągaj raz jedną, raz drugą nogę do klatki piersiowej. Pilnuj, by całe dłonie były przyklejone do podłoża, a barki znajdywały się tuż nad nimi.
 • Pajacyk – to przykład bardzo prostego ćwiczenia na spalanie tłuszczu w domu. Jest to ćwiczenie typu cardio, które warto wykonywać jako ostatnie, by podkręcić tempo swojego treningu.
Kobieta skacze na skakance

Jak ćwiczyć w domu? Zaczynaj od rozgrzewki

Ta zasada jest zawsze aktualna i nigdy się nie zmieni: zawsze rozgrzewaj się przed treningiem – niezależnie od tego, czy są to ćwiczenia na brzuch, ćwiczenia na plecy, czy jeszcze jakieś inne. Musisz pobudzić układ sercowo-naczyniowy, podnieść temperaturę ciała i tkanek, aby przygotować mięśnie, ścięgna i stawy do obciążeń podczas wysiłku fizycznego. Dobra rozgrzewka pozwoli ci ćwiczyć efektywniej.

Jak zacząć ćwiczyć? Zadbaj o odpowiedni czas treningu

Na początku trenuj 3 razy w tygodniu od 30 do 45 minut – niezależnie od tego, czy są to ćwiczenia na triceps w domu, czy też ćwiczenia na brzuch. Do formy dochodzi się małymi krokami. Jeśli przeforsujesz mięśnie na początku, skutek może być odwrotny od oczekiwanego. Dopiero po miesiącu możesz ćwiczyć nawet do godziny.

Jak zacząć ćwiczyć w domu? Pilnuj techniki

Na początku nie skupiaj się na intensywności, ale na jakości wykonania ćwiczenia. Aby trening był skuteczny, musisz przede wszystkim ćwiczyć poprawnie. Pamiętaj o odpowiednim oddychaniu podczas treningu. Oddech musi być zsynchronizowany z tempem wykonywanych ćwiczeń. Kontroluj fazę wdechu i wydechu. W większości przypadków wydech należy wykonywać ustami, a wdech nosem. Prawidłowy wydech występuje w czasie największego skurczu mięśni ‒ to zdecydowanie bardziej wymagająca część ćwiczeń. Wdech powinien nastąpić w mniej forsownej części ćwiczenia, czyli w fazie powrotu ‒ mięśnie wtedy się rozciągają. Nie wstrzymujemy oddechu w czasie wysiłku, np. przy unoszeniu czy prostowaniu.

Ćwiczenia w domu a rozciąganie

Po każdym treningu koniecznie poświęć minimum 10 minut na rozciągnięcie zmęczonych mięśni. Wykonuj ćwiczenia rozciągające symetrycznie, naprzemiennie na jedną i drugą stronę ciała. Podczas pogłębiania zakresu ruchu unikaj sprężynowania i gwałtownych ruchów. Stretching to bardzo ważna część treningu, dzięki której twój organizm szybciej się zregeneruje. Nigdy z niego nie rezygnuj!

 

Źródła:

 1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4984813/
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5088114/
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5680536/
 4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6533109/

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Ćwiczenia na triceps – do wykonania na siłowni i w domu

Callanetics – ćwiczenia odchudzające i ich efekty. Poznaj ćwiczenia, które nie męczą

Kobieta ćwiczy na pomoście

7 zalet porannych ćwiczeń. Już nigdy nie będziesz mieć wymówek, by zostać w łóżku „chwilkę” dłużej

Kobieta ćwiczy

Poranny trening. Doładuj się energią na cały dzień!

Kobieta

Szybkie marsze na poprawę humoru i lepszą kondycję

Kobieta ćwiczy

Ćwiczenia fizyczne mogą wzmocnić efektywność szczepienia. Najnowsze badania naukowców

„Ciało bez wątpienia lubi aktywność. Ale sport trzeba przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza”. Jak nie zaczynać aktywności, mówi Andrzej Pyda

„To rodzaj ruchu, który się nie narzuca. Jakby ktoś pociągał nasze kończyny za nitki”. O gyrokinesis®, treningu dla leniwych, mówi Ula Wojtkowiak

Przygotowanie do nart - ćwiczenia. Bądź gotowy do jazdy

Przygotowanie do nart – ćwiczenia. Bądź gotowa do jazdy

Aktywność fizyczna zimą – jaka jest skuteczna i bezpieczna?

Kobieta biegnie na środku ulicy

Jesteś aktywna fizycznie? Twoje jelita też na tym korzystają

Dominika Kojro i Karolina Kucharczyk /fot. Przemek Grela

Dziecko jogi i pilatesu nazywa się yogilates. Wzmacnia mięśnie głębokie brzucha, uelastycznia ciało i wycisza umysł

Joanna Jaworska o trudnych powrotach do treningów

„Przerwa nie jest twoją porażką”. Joanna Jaworska podpowiada, jak bez spiny wrócić do regularnych treningów

Joanna Jaworska o nauczycielach wf-u: naklejają dziecku etykietkę: gruby, wolny, słaby, przekreślając szansę na dobre relacje z ruchem

Joanna Jaworska o nauczycielach WF-u: naklejają dziecku etykietkę: „gruby, wolny, słaby”, przekreślając szansę na dobre relacje z ruchem

Kobieta

Lubisz skakać na skakance? Ulepsz swój trening. Sprawdź, jak osiągnąć najwięcej korzyści

Wiosłowanie sztangą – korzyści i technika wykonywania

Dziewczyna jedzie na rowerze

Ból kolan a jazda na rowerze – czy to dobry pomysł? Wyjaśnia fizjoterapeutka

Pandemia a alkohol. Jak i ile piliśmy w czasie pandemii COVID-19?

„Jedno piwo, kieliszek wina, 50 mg wódki”. Najnowszy sondaż pokazuje, jak i ile alkoholu piliśmy w czasie pandemii

Rodzinny Weekend Sportowych Atrakcji na Stadionie „Podskarbińska” już niedługo! Hello Zdrowie patronem medialnym

Joanna Jaworska

3 najważniejsze zasady treningu dla osób z insulinoopornością. Wyjaśnia Joanna Jaworska [WIDEO]

Platforma wibracyjna – efekty, przeciwwskazania i skutki uboczne

Ewa Kasprzyk / Archiwum prywatne

Ewa Kasprzyk: Uwielbiam słodkie lenistwo i nicnierobienie, ale w międzyczasie skoczę sobie ze spadochronem lub pójdę pomorsować

Martyna Dominikowska

„Dla wielu dziewczyn to rodzaj terapii” – mówi Martyna Dominikowska, trenerka „zakazanego” tańca exotic

Iga Majewska - Warsaw Pilates

„Jako babcia chcę chodzić po górach i jeździć rowerem, więc pilates traktuję jako inwestycję w przyszłość” – mówi Iga Majewska

Najpopularniejsze

Kobieta wąchająca kwiat

Choroby mają zapach – wiedziałaś o tym?

Ćwiczenia na biust. 6 sposobów na ujędrnienie i podniesienie piersi

Ty zawsze w trzech swetrach, a dalej ci zimno? Oto kilka możliwych przyczyn

Burpees to jedno z najlepszych ćwiczeń w świecie fitness. Podejmij wyzwanie!

Burpees to jedno z najlepszych ćwiczeń w świecie fitness. Podejmij wyzwanie!

4 sposoby na pozbycie się oponki z brzucha. I nie chodzi wcale o robienie brzuszków

Kobieta ćwiczy

Twój kręgosłup potrzebuje wsparcia? Oto kilka ćwiczeń, które go wzmocnią

Intymne dolegliwości rowerzystek. Sprawdź, jak zadbać o siebie w trakcie rowerowych wojaży

kobieta na wydmach

„Odpuszczanie” jest dobre dla ambitnych i konsekwentnych kobiet – podpowiada nam psycholożka Anita Kruszewska

Kobieta ćwiczy

Dzień się dopiero rozpoczął, a ciebie już ktoś wyprowadził z równowagi? Poznaj 5 kroków, które pozwolą zapanować nad emocjami

brzuszki na piłce

Sposób na bolące lędźwie. Jak sobie ulżyć?

Ćwiczenia na rozciąganie barków

Rozciąganie stawów barkowych – te ćwiczenia na pewno ci się przydadzą

Kasia Bigos trenerka

Ćwiczenia na ramiona z hantlami – wypracuj smukłe ramiona

7 najgorszych typów butów dla twoich stóp. Jakie obuwie może być niebezpieczne?

Smartfon a dolegliwości / istock

Smartfon a dolegliwości, które może wywołać. To nie tylko bezsenność

Kobieta popijająca winko

„Alkoholiczka, która pije wino albo piwo, twierdzi, że nie ma problemu”. Kobiecy alkoholizm

Kobieta

Jesteś wkurzona, a żal ci ładnych talerzy? Kasia Bem radzi, jak skutecznie rozładować złość

×