Przejdź do treści

Indie. 16-latka została zgwałcona przez 400 mężczyzn. „To najbardziej tragiczny przypadek w historii”

Kobieta
Indie. 16-latka została zgwałcona przez 400 mężczyzn. „To najbardziej tragiczny przypadek w historii”/ Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Siedmioro mężczyzn w Indiach zostało aresztowanych po tym, jak 16-letnia bezdomna dziewczyna zgłosiła, że ​​została zgwałcona przez setki mężczyzn. Wśród zatrzymanych są również policjanci, którzy zamiast pomóc, dopuścili się molestowania na nastolatce. 

Zgwałcona przez 400 mężczyzn

Siedmioro mężczyzn zostało aresztowanych i oskarżonych o gwałt na 16-latce z Beed w stanie Maharashtra w zachodnich Indiach. Wśród aresztowanych jest ojciec dziewczynki, jej mąż oraz domniemany alfons. Jak podaje poszkodowana, to nie jedyni sprawcy, którzy dopuścili się wobec niej przestępstwa. Według zeznań, jakie złożyła, nastolatka została zgwałcona przez ponad 400 mężczyzn, o czym informuje CNN. Ponadto 16-latka twierdzi, że została wykorzystana seksualnie nawet przez policjantów z posterunku w Ambajogai w momencie, kiedy zwróciła się do nich po pomoc.

Jak wynika z cytowanej przez CNN skargi złożonej przez nieletnią, kilka lat temu straciła matkę a jej ojciec wydał ją za mąż za 33-letniego mężczyznę. Dziewczynka miała wtedy 13 lat. Nastolatka zdecydowała się uciec z domu po tym, jak została wykorzystana seksualnie przez męża. Była również bita przez teściów, a ojciec nie przyjął jej z powrotem pod swój dach. Zamieszkała więc na ulicy bez środków do życia, prosząc przechodniów o pieniądze. Wtedy właśnie miała zostać gwałcona przez setki mężczyzn. Choć liczba, jaką podaje dziewczyna, wydaje się być niemożliwa, nastolatka zidentyfikowała już 25 sprawców.

„To najbardziej tragiczny przypadek w historii” – powiedziała Yogita Bhayana, działaczka broniąca praw kobiet.

Sophie Ellis-Bextor padła ofiarą gwałtu

Według lokalnych mediów sprawa została już zarejestrowana na mocy ustawy o zakazie małżeństw dzieci, ustawy o ochronie dzieci przed przestępstwami seksualnymi oraz sekcji dotyczących gwałtu i molestowania indyjskiego kodeksu karnego.

„Ta dziewczyna była torturowana każdego dnia. Chcemy surowych działań przeciwko wszystkim winowajcom” – dodała Bhayana.

Epidemia przemocy seksualnej w Indiach

Epidemia gwałtów w Indiach trwa, mimo że przepisy dotyczące przemocy seksualnej zostały zaostrzone w 2012 roku. Wtedy opinią publiczną wstrząsnęła informacja o brutalnym zbiorowym gwałcie na nastolatce w New Delhi. W następstwie wprowadzono nowe reformy prawne i surowsze kary za gwałt. W niektórych przypadkach sprawcom grozi do 20 lat pozbawienia wolności a nawet kara śmierci. Pomimo to mężczyźni wciąż dopuszczają się brutalnych napaści.

We wrześniu tego roku policja w Indiach aresztowała 33 mężczyzn pod zarzutem zbiorowego gwałtu na 15-letniej dziewczynce w Maharashtra. Miesiąc wcześniej zbiorowo zgwałcono w tym kraju 9-latkę, którą następnie zamordowano. Według indyjskiego Krajowego Biura Rejestrów Kryminalnych w 2020 r. zgłoszono ponad 28 000 przypadków gwałtu na kobietach – jeden mniej więcej co 18 minut, jak podaje CNN. Rzeczywista liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele ofiar nie zgłasza napaści ze strachu.

 


Jesteś ofiarą gwałtu? Ktoś Cię skrzywdził lub regularnie krzywdzi psychicznie lub fizycznie?
Pamiętaj, nie jesteś sama! Gdzie zgłosić się po pomoc?

  • Ogólnokrajowy bezpłatny telefon zaufania dla kobiet – 1800 341 900 (czynny całą dobę)
  • Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 801 120 002
  • Centrum Praw Kobiet – TELEFON ZAUFANIA (22) 621 35 37; TELEFON INTERWENCYJNY 600 070 717

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: