Przejdź do treści

Aktywistka połknęła tabletkę poronną na wizji. „Dożyję do końca programu”- zapewniła

Print screen z programu TV Republika
Natalia Broniarczyk pokazała na wizji, jak dokonać aborcji/ fot. printscreen TV Republika
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Natalia Broniarczyk z Aborcyjnego Dream Teamu w trakcie debaty na żywo w telewizji Republika zażyła tabletkę aborcyjną. „To są leki rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia, mifepriston i misoprostol. Każda osoba może je zażyć. Ja teraz też zażyję” – powiedziała i połknęła pigułkę. W ten sposób chciała zwrócić uwagę widzów również tego kanału, że środki te są bezpieczne dla zdrowia kobiet.

Wzięła na wizji tabletkę aborcyjną

Natalia Broniarczyk, aktywistka należąca do Aborcyjnego Dream Teamu, wzięła udział w rozmowie na temat aborcji w Republika TV. Prowadząca Katarzyna Gójska zaprosiła do programu także Joannę Senyszyn (Lewica), Agnieszkę Wojciechowską van Heukelom (Prawo i Sprawiedliwość) i Martę Czech (Konfederacja), które opowiadały się za lub przeciw wprowadzeniu odpowiednich regulacji dotyczących przerywania ciąży w polskim prawie. Podczas debaty Broniarczyk zapewniała, że tabletka aborcyjna jest bezpieczna dla kobiet.

„To są leki rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia, mifepriston i misoprostol. Każda osoba może je zażyć” – zaznaczyła.

Na dowód wyciągnęła tabletki i zdecydowanym ruchem połknęła jedną z nich.

Ja teraz też zażyję mifepriston, żeby pokazać, że nie popełniam żadnego przestępstwa oraz dożyję do końca tego programu” – stwierdziła.

„Bezpieczne, legalne dla ciebie” – podkreśliła. Zachowanie aktywistki spotkało się z krytyką części pozostałych gościń, które nie kryły swojego niezadowolenia.

 „To jest nieetyczne, co pani teraz robi” –  zareagowała Katarzyna Gójska, prowadząca program.

Ja chcę, żeby widzki TV Republika też wiedziały, jak bezpiecznie przerwać ciążę, dopóki nie będzie to możliwe w Polsce – skwitowała ich wypowiedzi Broniarczyk.

Annie Ernaux - Hello Zdrowie

„Aborcja była, jest i będzie”

Natalia Broniarczyk po połknięciu tabletki aborcyjnej w programie na żywo wymieniła także stronę oraz numer telefonu, na które kobiety mogą zgłosić się, jeśli chcą dokonać aborcji: „Możesz zamówić z womenhelp.org, a Aborcyjny Dream Team: 22 29 22 597” – przypomniała. Podkreśliła także, że Aborcja Bez Granic każdego dnia pomaga przerwać ciążę blisko 130 osobom.

„Aborcja była, jest i będzie i przerywają ciąże kobiety o bardzo różnych poglądach. I ktoś te aborcje musi robić. Aborcja to jest zabieg medyczny najczęściej wykonywany w ginekologii według wszystkich towarzystw ginekologicznych w Europie Zachodniej” – mówiła.

Działania aktywistki odbiły się szerokim echem wśród posłanek. Zwróciła na nie uwagę m.in. posłanka i ministra ds. równości Katarzyna Kotula. Po zakończeniu programu udostępniła na swoim profilu na platformie X instrukcję, w jaki sposób każda kobieta może dokonać aborcji.

„Ten tweet jest dowodem na to, że żyjemy w chorym świecie po PiS. Żyjemy w państwie, w którym przez osiem lat zrobiono ludziom wodę z mózgu. Okłamywano, oszukiwano, narażano kobiety na utratę zdrowia i żyjąca” – skomentowała jej post ministra zdrowia Izabela Leszczyna.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: