Przejdź do treści

Shannen Doherty porządkuje swoje sprawy przed śmiercią. Gwiazda jest w ostatnim stadium raka

Shannen Doherty
Shannen Doherty wyprzedaje majątek i swoje rzeczy przed śmiercią/ fot. instagram @theshando
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Shannen Doherty, aktorka znana m.in. z roli Brendy w serialu „Beverly Hills, 90210″, rozpoczęła przygotowania do swojej śmierci. Chce w ten sposób uchronić bliskich przed nieprzyjemnymi formalnościami.”Mama jest w tej chwili moim priorytetem. Wiem, że będzie jej ciężko, jeśli odejdę przed nią. Mogę za to uprościć inne rzeczy” – mówiła w najnowszym odcinku swojego podcastu.

Shannen Doherty przygotowuje się do śmierci

Shannen Doherty diagnozę raka piersi otrzymała w 2015 roku. W przeciągu dwóch lat przeszła mastektomię, chemio- oraz radioterapię i w 2017 r. oznajmiła, że leczenie zakończyło się sukcesem. Niestety w 2019 r. podczas diagnozowania przyczyny bólu pleców okazało się, że u gwiazdy „Beverly Hills, 90210” nastąpił nawrót choroby. Zmiany nowotworowe rozprzestrzeniły się także na inne narządy. W styczniu 2023 r. aktorka poinformowała, że wykryto u niej przerzuty komórek nowotworowych do mózgu i kości. Przez cały czas gwiazda otwarcie opowiada o tym, przez co przechodzi, i dzieli się swoim trudnym doświadczeniem z fanami w mediach społecznościowych.

52-letnia aktorka jest obecnie w czwartym, ostatnim stadium raka. W najnowszym odcinku swojego podcastu „Let’s Be Clear Shannen” w poruszających słowach opowiedziała o tym, w jaki sposób przygotowuje się na śmierć. Jak przyznała, zaczęła porządkować swoje sprawy, by ustrzec bliskie osoby, w szczególności mamę, przed wszelkimi formalnościami. Shannen w tym celu m.in. sprzedaje swoje nieruchomości, sprzęt oraz antyki.

Mama jest w tej chwili moim priorytetem. Wiem, że będzie jej ciężko, jeśli odejdę przed nią. Mogę za to uprościć inne rzeczy. Nie chcę, żeby musiała się mierzyć jeszcze z takimi sprawami, jak wypełnione meblami cztery schowki” – powiedziała podczas nowego nagrania.

Aktorka wyjaśniła, że większość swoich rzeczy planuje sprzedać lub przekazać na cele charytatywne. Jak wyznała, w przeszłości marzyła o wybudowaniu przytuliska dla porzuconych koni w swoim domu w Tennessee. Kiedy pojechała w to miejsce, by spakować swoje rzeczy, emocje wzięły górę.

„To było naprawdę trudne i emocjonalne doświadczenie. Czułam, że rezygnuję z marzenia o budowie tej przestrzeni. W pewnym momencie podczas pakowania po prostu się rozpłakałam. Moja mama była tam ze mną i powiedziała, abym nie pozbywała się tego miejsca” – opowiadała.

Kiedy aktorka ochłonęła, zrozumiała jednak, że musi porzucić niezrealizowane plany i skupić się na tym, co jest tu i teraz.

Czasem naprawdę warto odpuścić, gdyż przynosi to ulgę i spokój. Nadal mogę spełniać marzenie o pomaganiu koniom, uczestnicząc w akcjach ratunkowych, których organizatorzy są dużo lepiej przygotowani” – zaznaczyła.

„Mogę zabierać mamę na wakacje i spędzić z nią cudowny czas”

Shannen Doherty dodała, że teraz najważniejsze jest dla niej stworzenie nowych wspomnień z mamą, które dodadzą jej siły po odejściu córki.

„Dzięki dodatkowym środkom ze sprzedaży moich rzeczy mogę zabierać mamę na wakacje i spędzić z nią cudowny czas” – powiedziała aktorka.

Shannen zaplanowała także swój pochówek, o czym poinformowała fanów w styczniu br. Gwiazda zaznaczyła, że chce zostać skremowana, a jej pożegnanie będzie radosnym wydarzeniem.

„Chcę, żeby moje prochy zmieszano ze szczątkami mojego taty i psa. (…) Chcę, żeby mój pogrzeb był świętem miłości. Beztroską imprezą, podczas której ludzie będą mogli nawiązać ze sobą kontakt” – opisywała aktorka.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Temat raka piersi jest nam bardzo bliski, dlatego starając się pomóc chorym kobietom stworzyliśmy Krótką Instrukcję. O Raku Piersi. Instrukcja była tworzona wraz z kobietami, które przeszły raka piersi, ich rodzinami, znajomymi, z chirurgami, onkologiem, psychoonkologiem, a także fundacjami – Rak’n’Roll, Onkocafe, Alivia, Omea Life i Pełną Piersią.

Instrukcja ma być jak przyjaciółka, która przeszła już „drogę” raka piersi, a którą dziewczyny mają przed sobą. Podzieliliśmy ją na dwie części. W pierwszej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Krótka Instrukcja. O Raku Piersi  jest darmowym e-bookiem, z którym możesz zapoznać się już dzisiaj. Wystarczy go pobrać z naszej strony.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: