Przejdź do treści

„Twoja żona jest twoją partnerką, nie matką” – przypominają mężczyźni w mediach społecznościowych. Te nagrania to hit TikToka

Mężczyzna sprząta
"Twoja żona jest twoją partnerką, nie matką" - przypominają mężczyźni w mediach społecznościowych/ fot. iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Żona nie jest mieszkającą z tobą pokojówką ani wynajętą ​​ekipą sprzątającą” – przypominają mężczyźni w mediach społecznościowych. I pokazują, jak sami dbają o porządek w domu, śpiewając przy tym pouczającą, choć tak oczywistą piosenkę. Wiralowy trend powinien zobaczyć każdy i każda z nas!

Żona nie jest pokojówką

„Twoja żona jest twoją partnerką, nie matką” – śpiewają mężczyźni na wiralowych filmach. Trend, który zdobył niesamowitą sławę w aplikacji TikTok, szybko przeniósł się do pozostałych mediów społecznościowych. Mężczyźni z całego świata przypominają w nim jedno: „Twoja żona nie jest twoją służącą”.

„Nie jest mieszkającą z tobą pokojówką ani wynajętą ​​ekipą sprzątającą, więc nie powinna po tobie sprzątać” – dodają.

Mężczyźni na opublikowanych wideo śpiewają wpadające w ucho słowa i jednocześnie odkurzają, ścierają kurze z mebli, składają pranie, prasują, gotują, sprzątają łazienkę, zajmują się dziećmi, zmywają naczynia itp. Panowie pokazują, że obowiązek dbania o porządek należy do wszystkich domowników, nie tylko do kobiet. W zakorzenionej głęboko kulturze patriarchatu zwykło się chwalić mężczyzn za „pomaganie” przy sprzątaniu. Najwyższy czas skończyć ze stereotypowym podejściem do obowiązków domowych. Warto o tym przypomnieć szczególnie teraz, kiedy w większości polskich domów przygotowujemy się do świąt.

@mr.eriksen01

Your wife os your partner not your mom! #fyp #wife #girlfriend #cleaning #notyourmom #partner #funny

♬ Husband Song – TheBigWif

Mężczyzna sprząta łazienkę

„Marzę o tym, by więcej mężczyzn to zrozumiało”

Piosenkę „Husband Song” stworzył w czerwcu 2021 r. użytkownik TikToka Michael Wefelmeyer. Wartościowy przekaz od razu zyskał popularność oraz wielu naśladowców. Wideo Wefelmeyera zdobyło niemal 7 tys. komentarzy. Użytkownicy TikToka dzielili się swoimi doświadczeniami i opisywali, jak wygląda podział obowiązków w ich domu. Wiele osób pisało, że w ich związku panuje uczciwy podział i nie obciąża się zadaniami tylko jednej strony. Niestety większość kobiet podkreślało również, że nie potrafi skłonić swoich partnerów do wspólnego dbania o przestrzeń, w której przecież mieszkają oboje.

„Czy jest możliwość ustawienia tego dźwięku jako melodię w telefonie mojego męża?”

„Mój mąż tańczył do tej piosenki, dopóki zrozumiał, o co chodzi”

„Mój tata powinien to usłyszeć”

„Kto cię wychował? Musimy wysłać tej kobiecie kwiaty”

„Marzę o tym, by więcej mężczyzn to zrozumiało”

„Szkoda, że to wideo powstało tak późno i nie mogę go pokazać mojemu byłemu” – pisały.

Jak widać również po liczbie filmów, które powstały zainspirowane nagraniem Wefelmeyera, fakt, że nie tylko rolą kobiety jest dbanie o dom i wspólną przestrzeń, to wciąż coś, o czym należy przypominać.

@thebigwif

PSA song style #dating #marriage #couples #relationship #relatable #comedy

♬ Husband Song – TheBigWif

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: