Przejdź do treści

Julia Kamińska o bodyshamingu: Nikt nie ma pojęcia, co się dzieje w moim życiu

Julia Kamińska
Julia Kamińska o bodyshamingu: Nikt nie ma pojęcia, co się dzieje w moim życiu/ PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIAWARSZAWA 26.08.2021 RAMOWKA TVN Grupa Discovery N/Z: JULIA KAMINSKA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Julia Kamińska, znana m.in. z głównej roli w serialu „BrzydUla” wyznała, że na własnej skórze poczuła, czym jest bodyshaming. Gwiazda przeszła ostatnio sporą metamorfozę, przez co spotkała się z krytyką dotyczącą jej wyglądu. Fani zarzucają aktorce, że jest.. zbyt szczupła.

Julia Kamińska o bodyshamingu

Julia Kamińska, znana z roli Urszuli Cieplak w serialu „BrzydUla”, w rozmowie z dziennikarką „Dzień Dobry TVN” przyznała, że w ostatnim czasie stała się ofiarą body shamingu. Aktorka przeszła istotną metamorfozę, zrzucając sporo kilogramów. Wygląd serialowej Uli nie spotkał się jednak z uznaniem internautów, którzy pod zdjęciami aktorki zarzucają jej, że jest… za szczupła. Jak widać, nie tylko osoby z dodatkowymi kilogramami są stygmatyzowane z powodu swojej wagi. Aktorka postanowiła zabrać głos odnośnie komentarzy z jakimi się spotyka.

To jest zawsze bardzo przykre… Nikt nie ma pojęcia, co się dzieje w moim życiu, bo może ja chcę tak wyglądać, a może wcale nie chcę tak wyglądać. Tego nie wie nikt” – mówiła Kamińska w trakcie rozmowy z dziennikarką „Dzień Dobry TVN”.

Joanna Osyda

„Marzyłam, żeby przytyć”

Kamińska nie jest jedyną gwiazdą, która zabrała głos w sprawie stygmatyzacji osób szczupłych. W rozmowie z Hello Zdrowie tę kwestię poruszała również aktorka Joanna Osyda, która zagrała tytułową rolę w serialu „Majka”, emitowanym na antenie TVN.

– Marzyłam o tym, żeby przytyć. Marzyłam o tym, żeby moja sylwetka wyglądała inaczej. Wydawało mi się, że tylko wtedy będę kobieca tak, jak powinnam być (…) Czułam, że jestem inna i na każdym kroku ktoś zwracał mi na to uwagę. Trudno być szczęśliwą, jeśli nie akceptuje się swojego ciała – mówiła Osyda, która przez wiele lat mierzyła się z komentarzami na temat swojej szczupłej sylwetki.

Ocenianie ludzi przez pryzmat wyglądu przychodzi nam bardzo szybko. Wsadzanie ludzi do przysłowiowej szuflady, w szczególności młode dziewczyny, może jedynie wpędzić w kompleksy na wiele lat.

Wyglądajmy tak, jak chcemy, to w końcu nasze ciało i nasze zdrowie. Podkreślajmy to, co jest w nas wyjątkowe. Droga do tego, żebyśmy polubili siebie, jest czasem zbyt długa – mówiła Osyda.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: