Przejdź do treści

Patricia Kazadi o zaburzeniach odżywiania. „Potrafiłam najeść się tak, że chciało mi się wymiotować”

Patricia Kazadi o zaburzeniach odżywiania
Patricia Kazadi o zaburzeniach odżywiania / Zdjęcie: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA WARSZAWA 21.05.2021
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Patricia Kazadi podczas rozmowy na żywo w ramach instagramowego cyklu „Domówka u Dowborów” zdobyła się na bardzo szczere wyznanie. Piosenkarka przyznała, że cierpiała na kompulsywne zaburzenia odżywiania i depresję. „Zawsze byłam odbierana jako osoba bardzo pewna siebie, a w środku działy się dziwne rzeczy, których nie umiałam nikomu powiedzieć” – wyznała.

Patricia Kazadi o zaburzeniach odżywiania

Patricia Kazadi cztery lata temu postanowiła usunąć się w cień show biznesu. Przestała pojawiać się na publicznych eventach, zrezygnowała z kilku projektów, ograniczyła też do minimum swoją aktywność w social mediach. W serii nagrań wideo, które niedawno zamieściła na swoim instagramowym profilu, wyjaśniła, co było powodem tej nieobecności. Za jej decyzją stały problemy zdrowotne.

„Odpowiadając na pytania zaciekawionych internautów: „co się stało z Kazadi?” – Kazadi choruje. Kazadi choruje już od dłuższego czasu, ale leczy się i została prawidłowo zdiagnozowana półtora roku temu” – wyjaśniła.

Artystka była niedawno gościnią instagramowego cyklu „Domówka u Dowborów”. Podczas rozmowy z Joanną Koroniewską i Maciejem Dowborem opowiedziała, z jakimi problemami zdrowotnymi musiała się zmierzyć w trakcie swojej kariery. Kazadi cierpiała m.in. na zaburzenia odżywiania (kompulsywne jedzenie).

„Zajadałam stres. Potrafiłam przyjść do domu i najeść się tak, że potem chciało mi się wymiotować. Już tego nie robię, ale tak wyglądało moje życie wcześniej” – powiedziała.

33-latka podkreśliła, że w okresie, kiedy zmagała się z zaburzeniami odżywiania, paradoksalnie odnosiła mnóstwo sukcesów zawodowych.

„Jak miałam najgorszy czas – ogromną depresję i załamanie nerwowe, to schudłam do 44 kg przy wzroście 170 cm. Byłam na 20 okładkach, ale co mi to robiło z głową, kiedy miałam 22 lata?” – przyznała.

Patricia Kazadi ofiarą body shamingu

„Miałam załamanie nerwowe”

Artystka zwróciła tym samym uwagę na to, że bardzo często oceniamy czyjeś życie na podstawie „jednego zdjęcia”, nie mając pojęcia, jakie były kulisy jego powstania. Kazadi jako młoda celebrytka u szczytu popularności mierzyła się z problemami natury psychicznej. Sama ze sobą czuła się wtedy źle, ale zupełnie inaczej widziało ją otoczenie. „Fajna byłam wtedy, kiedy miałam załamanie nerwowe” – powiedziała wprost.

Patricia Kazadi podczas rozmowy nawiązała też do pierwszego zawodowego spotkania z Maciejem Dowborem na planie programu „Jak oni śpiewają”.

„Ta dziewczyna, którą poznałeś 10 lat temu, to była dziewczyna pełna kompleksów, kompletnie niemająca poczucia własnej wartości” – podkreśliła. „Dorastająca w Polsce Mulatka w czasach, kiedy takich dziewczyn jak ja było niewiele, nie mogłam się utożsamić. Nie czułam się ani tu, ani tam. Byłam kompletnie zagubiona i starałam się za wszelką cenę przypodobać ludziom. Chciałam, żeby wszyscy mnie polubili. Zawsze byłam odbierana jako osoba bardzo pewna siebie, a w środku działy się dziwne rzeczy, których nie umiałam nikomu powiedzieć” – dodała.

#KazadiTalkPositive – cykl rozmów Patrici Kazadi

Patricia Kazadi na swoim profilu na Instagramie wystartowała z cyklem rozmów m.in. o body shamingu, stygmacie body positive czy hejcie. Jak wyjaśniła w poście zapowiadającym #KazadiTalkPositive, będą to spotkania na żywo z internautami, celebrytami i ekspertami. „Mam nadzieję, że pomogą nam znaleźć drogę, którą powolutku doprowadzimy do dużych zmian” – napisała.

„Chcę udostępnić swoją platformę do rozmów na tematy, które są dla was ważne. Chcę nagłaśniać cudowne instytucje, które dbają o lepsze jutro potrzebujących. Chcę, abyśmy wspólnie się wspierali i wysyłali sobie ciepło” – dodała.

Opinia czy hejt? – to temat jej pierwszego spotkania, do którego zaprosiła Julię Kuczyńską Maffashion, modelkę Magdalenę Grzeszcz oraz psychologa Szymona Kukanowa.

Jak się okazuje, marzeniem Patirici Kazadi jest wprowadzenie do szkół nowego przedmiotu: przystosowanie do życia w social mediach.

„Widzę, że młodzi ludzie są kompletnie niegotowi, nieprzygotowani. Nie wiedzą, jak się przygotować, wpadają w różne traumy, bo nie potrafią funkcjonować w tym świecie i nie mają pojęcia, jak się zachowywać, żeby inni nie cierpieli” – tłumaczyła w rozmowie z małżeństwem Dowborów.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Kobieta wybiera suknię ślubną

Cierpi na dysmorfofobię. W jej przypadku wybór sukni ślubnej był koszmarem. „Świadomość, że będę musiała często patrzeć w lustro, nie jest dla mnie łatwa”

Kobieta

Danae Mercer: „Zasługujesz na partnera, który nie naśmiewa się z twojego ciała”

Rozstępy na nodze

Sarah Nicole Landry: „Chcę rozstępów na billboardach i w kampaniach bikini”

Kobieta

„To ok, jeśli twoje nogi nie są smukłe” – przypomina Sarah Nicole Landry na Instagramie

Nabici w butelkę traumy prenatalnej. „To nie jest tak, że matka jest 'czemuś winna’, bo 'za bardzo przeżywa'”

Paulina Porizkova

57-letnia Paulina Porizkova pozuje topless. „Nie mam nic do ukrycia”

Jane Fonda

Jane Fonda o zaburzeniach odżywiania: „Wtedy nie wiedziałam, że to ma w ogóle jakąś nazwę, że da się to leczyć”

Kate Winslet

Kate Winslet o starzeniu się: „W dojrzałym wieku stajemy się bardziej kobiece, silniejsze i seksowne”

Modelka plus size nie weszła na pokład samolotu, bo „jest za duża na swoje miejsce”. „Jestem taka sama jak wszyscy!”- odpowiada 38-latka

„Całe życie towarzyszył mi natłok myśli. Jakby w mojej głowie grało radio” – mówi Paulina Pietrzak, psycholożka z diagnozą ADHD

Marianne: Dla mnie bielactwo to oryginalność. Coś mojego, opisującego to, kim jestem

Kobieta przegląda się w lustrze

„Nadal myślisz, że niska waga to synonim zdrowia i szczęścia?”. Instagramerka dosadnie odpowiada na zachwyty nad jej sylwetką

"Osoby poddawane od najmłodszych lat dietom odchudzającym łączy pewien syndrom" - pisze Agata Głyda

„Osoby poddawane od najmłodszych lat dietom odchudzającym łączy pewien syndrom. Bardzo cierpią, lecz nikt o tym nie wie” – pisze Agata Głyda

„Latałam z wywieszonym jęzorem, nie lubiłam siebie i jeszcze sobie dowalałam, że jestem beznadziejna”. O wychodzeniu z depresji i pracoholizmu opowiada Dagny Kurdwanowska

Selena Gomez szczerze o swojej walce o zdrowie psychiczne. „Jestem wdzięczna, że żyję” / gettyimages

Selena Gomez szczerze o swojej walce o zdrowie psychiczne. „Jestem wdzięczna, że żyję”

Czy „depresja klimatyczna” istnieje? „Katastrofy pogodowe mogą poskutkować dużym kryzysem zdrowia psychicznego”

Lara Gessler o życiu z ortoreksją: „Wpadałam w panikę, kiedy miałam pięć, a nie sześć migdałów na śniadanie”

Lena Dunham

Lena Dunham wspomina, jak była zawstydzana przez swoje ciało po dwudziestce: „To szalone, że to było ciało, które wszyscy krytykowali”

"Dlaczego te kobiety są grube?" - pyta trenerka personalna Marta Stoberska

„Dlaczego te kobiety są grube?” – pyta trenerka personalna Marta Stoberska. Jej odpowiedź może cię zaskoczyć

Aleksandra Dyjewska: "Zamiast pytać, co będzie kiedy przytyjesz, zapytaj, co będzie jeśli nigdy nie wyzdrowiejesz"

Aleksandra Dejewska: „Zamiast pytać, co będzie, kiedy przytyjesz, zapytaj, co będzie, jeśli nigdy nie wyzdrowiejesz”

Wystartowały zapisy na IV Konferencję Sekson – o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową /fot. Unsplash

Wystartowały zapisy na IV Konferencję Sekson – o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową

„W sądzie nikt nie wrzeszczy, nikt nie wyzywa. To mobbing w białych rękawiczkach”. O tym, dlaczego depresja to choroba zawodowa kuratorów sądowych, mówi Aleksandra Szewera-Nalewajek

Dlaczego depresja powraca i jak temu zapobiegać? Wyjaśnia psycholożka Milena Wojnarowska

Dlaczego depresja powraca i jak temu zapobiegać? Wyjaśnia psycholożka Milena Wojnarowska

„Prób samobójczych jest znacznie więcej wśród kobiet niż mężczyzn” – mówi dr Halszka Witkowska, suicydolog i pomysłodawczyni projektu „Życie Warte Jest Rozmowy”