Przejdź do treści

Ukraińcy dziękują Polakom w poruszającym wideo. „Dziękujemy wam wszystkim za nieustanną walkę o naszą i waszą wolność”

Ukraina
Ukraińcy dziękują Polakom w poruszającym wideo. "Dziękujemy wam wszystkim za nieustanną walkę o naszą i waszą wolność"/ Printscreen Instagram @ukraine.ua
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Bohaterski narodzie polski, od pierwszego dnia wojny niestrudzenie pomagacie Ukrainie wszystkim, czym możecie. Ukraińcy dziękują Wam z całego serca. Chociaż żadnych słów wdzięczności nie wystarczy za wszystko, co robicie dla nas” – czytamy w opisie pod wideo opublikowanym na oficjalnym profilu Ukrainy na Instagramie. Film z pewnością ruszy serce niejednego Polaka. 

Ukraińcy dziękują Polakom za pomoc

Wojna w Ukrainie trwa już niemal trzy miesiące i codziennie przynosi śmierć niewinnym ludziom. Wielu Ukraińcom udało się jednak uciec z kraju. Jak podaje Straż Graniczna, od 24 lutego, czyli dnia początku agresji Rosji w Ukrainie, granicę polsko-ukraińską przekroczyło prawie 3,3 mln uchodźców. Przez cały ten czas Polacy angażują się w pomoc na granicy, witają Ukraińców z otwartymi ramionami, zapewniając im posiłek, zakwaterowanie lub pomagając znaleźć im pracę czy mieszkanie. Wiele osób pomaga również finansowo, wpłacając pieniądze fundacjom, które wspierają Ukraińców nie tylko w naszym kraju, ale również na obszarach objętych wojną. W geście wdzięczności nasi sąsiedzi stworzyli krótkie wideo, które pojawiło się na oficjalnych profilach Ukrainy w mediach społecznościowych.

„Bohaterski narodzie polski, od pierwszego dnia wojny niestrudzenie pomagacie Ukrainie wszystkim, czym możecie. Ukraińcy dziękują Wam z całego serca. Chociaż żadnych słów wdzięczności nie wystarczy za wszystko, co robicie dla nas.

Za wolność naszą i waszą!” – napisano pod publikacją.

„’Dziękujemy’ to za mało”

W filmie widzimy polskich wolontariuszy, którzy pomagają Ukraińcom, dzieci pijące gorącą herbatę na przejściu granicznym, fotografie ze spotkania Andrzeja Dudy z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim czy Tomasza Grzywińskiego przebranego za dinozaura i rozdającego dzieciom słodycze.

W imieniu Ukrainy pragniemy powiedzieć Narodowi Polskiemu „Dziękujemy” za wszystko, co dla nas robicie. Jednak „Dziękujemy” to za mało.  „Dziękujemy” to za mało za wasze płomienne zaangażowanie. „Dziękujemy” to za mało za rozgrzewającą herbatę i ciepły uśmiech. „Dziękujemy” to za mało za tak długo oczekiwane dzień dobry. „Dziękujemy” za mało za tak szybkie dołączenie. „Dziękujemy” to za mało za możliwość darmowego dojazdu do miejsca docelowego – słyszymy w filmie.

Choć lektorka wideo mówi w języku angielskim, załączono także napisy w języku polskim.

„Dziękujemy” to za mało za chleb wszędzie tam, gdzie jest nam potrzebny. „Dziękujemy” to za mało za ogromną pomoc wolontariuszy. „Dziękujemy” to za mało za ciężarówki wypełnione dobrem. „Dziękujemy” to za mało za wasze codzienne wsparcie. „Dziękujemy” to za mało za bezpieczeństwo dzieci będących za granicą. Słów nie wystarczy za wasze otwarte drzwi, a jednak dziękujemy wam wszystkim za nieustanną walkę o naszą i waszą wolność. Sława Ukrainie! Niech żyje Polska! – tymi słowami kończy się poruszające wideo.

Film w zaledwie kilka godzin wyświetlono niemal 370 tys. razy. Internauci nie kryli również słów podziękowania Ukraińcom za walkę w wojnie. Pod postem można znaleźć ponad tysiąc komentarzy.

„Dziękujemy Wam za to, że walczycie także za Polskę i całą Europę. Jestem pod wrażeniem Waszej niezłomnej postawy. Jesteście naszymi braćmi”

„Jesteście bardziej niż mile widziani. Dziękujemy wam za waszą siłę i odwagę”

„To najlepsze, co mogliśmy dostać w podzięce, szczerze prosto z serca dziękuję”

– czytamy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ukraine.ua (@ukraine.ua)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: