Transpłciowy syn Jacka Braciaka w nagiej sesji. „Jestem dumny z ciała, które długo było źródłem bólu i powodem traum”
„To zdjęcie dedykuję trans mężczyznom, którzy pomogli mi znaleźć w sobie odwagę i wszystkim osobom transpłciowym odwagi potrzebującym” – powiedział Konrad Braciak w wywiadzie dla „Repliki”. Transseksualny syn Jacka Braciaka zapozował nago do kalendarza zatytułowanego „Naga duma”.
Rodzicielski coming out Jacka Braciaka
Jacek Braciak w listopadzie 2021 r. podczas rozmowy z magazynem „Zwierciadło” dokonał rodzicielskiego coming outu. Aktor przyznał, że nie ma trzech córek, a dwie i jednego syna.
„Moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni” – mówił.
Jak się jednak okazało, artysta ujawnił transpłciowość swojego dziecka bez wcześniejszych uzgodnień. Wkrótce aktor udzielił wraz z synem wywiadu w dwumiesięczniku „Replika”. Podczas rozmowy Konrad odniósł się do zaistniałej sytuacji.
„Miałem łzy w oczach, gdy tata powiedział mi o wywiadzie. Nie potrzebowałem tego, bo wiedziałem, że tata się mnie nie wstydzi, jednak był to ogromny wyraz akceptacji. Tym bardziej, że dany publicznie” – przyznał.
„Jestem dumny z ciała, które było źródłem bólu”
Konrad Braciak został jedną z osób, które zapozowały do kalendarza „Repliki” zatytułowanego „Naga duma”. Jak czytamy w opisie projektu na stronie, wzięli w nim udział geje, w tym jeden transseksualny oraz mężczyźni panseksualni.
„Kiedy otrzymałem propozycję pozowania nago w kalendarzu, instynktownie zapaliłem się do tego pomysłu. Nie chciałem jednak podejmować pochopnej decyzji, więc dałem sobie czas do namysłu” – powiedział Konrad Braciak w rozmowie z „Repliką”.
Braciak ostatecznie zgodził się na udział w sesji. Przyznał, że pokazanie swojego ciała publicznie dodało mu sił.
„Wiedziałem, że pozowanie nago i pokazanie zdjęcia publicznie wzmocni mnie. Jestem dumny z ciała, które tak długo było dla mnie (i nadal bywa) źródłem bólu i powodem traum. Poza tym nic tak nie w*****a transfobów jak widok szczęśliwej osoby transpłciowej. Rzeczywiście, po sesji foto, na którą przyszedłem z moim partnerem Pawłem, czułem pewność siebie, poczułem się odważny” – tłumaczył.
Wszyscy, którzy zapozowali do kalendarza, zrobili to za darmo. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność dwumiesięcznika, który jest jedynym magazynem osób LGBTQIA. Braciak przyznał, że udział w sesji był dla niego szczególnie istotny.
„Wiem, jak ważna jest dla mnie obecność osób trans w przestrzeni publicznej. To zdjęcie dedykuję trans mężczyznom, którzy pomogli mi znaleźć w sobie odwagę i wszystkim osobom transpłciowym odwagi potrzebującym” – podsumował.
Zobacz także
Chłopak żyjący w ciele dziewczyny: wątpię, żebym kiedykolwiek był w stanie stwierdzić, że czuję się kobietą, bo za długo czuję się mężczyzną
Pani Dorota, mama transpłciowego Bartka: ”Nie chcę, żeby żył w podziemiu. Chcę, żeby żył normalnie”
„W dzieciństwie kąpałam się w bieliźnie, bo nie potrafiłam obnażyć się sama przed sobą” – mówi Maja Heban, transpłciowa aktywistka
Polecamy
Sarah McBride pierwszą osobą transpłciową wybraną do Kongresu! „To przełomowe osiągnięcie w marszu ku równości”
Chloë Grace Moretz dokonała coming outu. „Wierzę w potrzebę ochrony prawnej, która ochroni mnie jako lesbijkę”
Tęczowy Piątek po nowemu. Warsztaty z języka inkluzywnego, przychylność dyrektorów szkół i otwartość małych miasteczek
„To nowy rozdział w długim marszu po równość”. Jest projekt ustawy o związkach partnerskich
się ten artykuł?