Przejdź do treści

„Obiecuję być grzeczny, żebyśmy mogli spotkać się w niebie”. 9-latek napisał do mamy, która zginęła w trakcie rosyjskiego ostrzału

9-latek napisał list do mamy, która zginęła pod ostrzałem / gettyimages
9-latek napisał list do mamy, która zginęła pod ostrzałem / gettyimages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Według Agencji Reutera, co najmniej 24 tys. osób zginęło do tej pory w wojnie w Ukrainie. Jedną z ofiar rosyjskiej inwazji jest matka 9-letniego chłopca, która zginęła na oczach swojego syna w wyniku rosyjskiego ostrzału. Chłopiec napisał do mamy list. Te słowa łapią za serce.

List 9-latka do mamy

W wyniku wojny w Ukrainie giną nie tylko żołnierze, ale i cywile. Nierzadko są to osoby, które tracą życie podczas ucieczki z kraju czy są zabijane wtedy, gdy wychodzą ze swoich piwnic i schronów w poszukiwaniu jedzenia. Są to matki, ojcowie, ale także dzieci. Jak podaje biuro prokuratora generalnego, w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę co najmniej 183 dzieci zginęło, a ponad 342 odniosło rany.

Przykładem dramatu, z jakim muszą się mierzyć Ukraińcy od 24 lutego, jest historia 9-latka i jego mamy, która zginęła podczas rosyjskiego ostrzału auta w Hostomelu. Wszystko działo się na oczach chłopca.

9-latek napisał do swojej mamy list. Jego treść na Twitterze opublikowała Łesia Wasylenko, deputowana Rady Najwyższej Ukrainy.

„Mamo, dziękuję ci za najlepsze dziewięć lat mojego życia! Bardzo dziękuję za moje dzieciństwo. Jesteś najlepszą mamą na świecie. Nigdy cię nie zapomnę! Życzę ci, żebyś poszła do raju. Obiecuję być grzeczny, żebyśmy mogli spotkać się w niebie. Całuję cię” – napisał chłopiec.

Wasylenko dodała, że 9-latek przez pewien czas przebywał w samochodzie obok ciała matki. Ten widok będzie już z nim do końca życia.

Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego o godz. 4:00 czasu polskiego. To wtedy wojska rosyjskie wjechały na teren niepodległej Ukrainy. Jak podaje Agencja Reuters, do tej pory co najmniej 24 tys. osób zginęło, a 2,1 tys. jest rannych. Co najmniej 400 osób zaginęło.

Według Reutera około 11 mln Ukraińców opuściło swoje domy i uciekło za granicę.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: