Przejdź do treści

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca X-Factora miał 45 lat

Gienek Loska / MWMedia Warszawa
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Gienek Loska, zwycięzca X-Factora, zmarł wczoraj, 9 września 2020 roku, w domu swojej mamy na Białorusi. Kobieta opiekowała się nim od 2018 roku, czyli od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach, tuż przed powrotem do Polski, doznał rozległego wylewu. Mężczyzna miał 45 lat. 

Gienek Loska

O Gienku Losce wszyscy usłyszeliśmy w 2011 roku, gdy mężczyzna wygrał pierwszą polską edycję programu X-Factor, pokonując tym samym Michała Szpaka i Adę Szulc. Po tym sukcesie Loska stworzył zespół „Gienek Loska Band”, z którym nagrał dwa albumy.

W maju 2018 roku mężczyzna pojechał do Białoozierska na Białorusi, by odwiedzić matkę. Podczas tej wizyty doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Loska szybko trafił na stół operacyjny, a po operacji przez długi czas przebywał w śpiączce. 

Jak informowała rodzina Gienka Loski, na początku tego roku, stan mężczyzny był poważny, ale stabilny. Loskę czekała ciężka i długotrwała rehabilitacja, która miała mu pomóc powrócić do formy.

„Przez cały ten czas Gienek był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów, gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało” – czytamy na fanpage’u Polskiej Fundacji Muzycznej.

Niestety, stan zdrowia Loski gwałtownie się pogorszył. Euroradio.fm z Mińska poinformowało dzisiaj, że muzyk zmarł wieczorem 9 września. Miał 45 lat.

Informacja została też potwierdzona przez Polską Fundację Muzyczną, która zbierała pieniądze na leczenie artysty.

O tym, jaka jest bezpieczna dawka kawy

Apopleksja, czyli udar mózgu – co to jest?

Udar mózgu (inaczej apopleksja) to uszkodzenie, obumarcie fragmentów tego narządu spowodowane zatrzymaniem dopływu krwi do tkanki mózgowej. 

Udar mózgu to stan chorobowy polegający na nagłym zaburzeniu krążenia. Powoduje go nieprawidłowa ilość krwi, która dostaje się do mózgu.

Występowaniu udarów sprzyjają m.in.:

Szczególnie narażone na występowanie udaru są jednak osoby z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: