Przejdź do treści

Zmarły najstarsze na świecie bliźnięta syjamskie. Rodzeństwo przez 62 lata było złączone głowami

Lori i George Schappel
Najstarsze bliźnięta syjamskie zmarły w wieku 62 lat/ fot. Jason Kempin/ Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Lori i George Schappel, najstarsze na świecie bliźnięta syjamskie, nie żyją. Rodzeństwo było połączone ze sobą płatami czołowymi mózgu. Lekarze od urodzenia nie dawali im wielkich szans na przeżycie. Mimo to bliźnięta przeżyły 62 lata.

Nie żyją najstarsze bliźnięta syjamskie

7 kwietnia br. w szpitalu Uniwersytetu Pensylwanii w Filadelfii zmarły najstarsze na świecie bliźnięta syjamskie. Lori i George Schappel przyszli na świat 18 września 1961 roku. Lekarze nie dawali im wielkich szans na przeżycie. Jak informowali rodziców bliźniąt, w najlepszym wypadku dzieci miały dożyć 30 r.ż. Mimo nieprzychylnych diagnoz rodzeństwo przeżyło 62 lata złączone płatami czołowymi. Mieli wspólne 30 proc. mózgu i główne naczynia krwionośne.

Lori i George zostali wpisani do Księgi Rekordów Guinessa jako najstarsze na świecie bliźnięta syjamskie oraz najstarsze na świecie (wówczas jeszcze) siostry syjamskie. W 2007 r. George poinformował bowiem, że czuje się mężczyzną i przeszedł operację korekty płci.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: