3 min.
„To, co zobaczyłam, jest przerażające”. W dobie pandemii koronawirusa temat zaśmiecania środowiska przestał istnieć

"To, co zobaczyłam, jest przerażające". W dobie pandemii koronawirusa temat zaśmiecania środowiska przestał istnieć/ iStock
24.05.2022
Zostały ci resztki ryżu z obiadu? Elwira Rogoda podpowiada, jak je wykorzystać
23.05.2022
Wydaje ci się, że wszyscy widzą twój stres i lęk? Psycholożka wyjaśnia, na czym polega iluzja przejrzystości
23.05.2022
„Wrócimy do Ukrainy, ponieważ nie ma nic lepszego niż dom” – podkreśla Ołena Zełenska w poruszającym poście
22.05.2022
Czujesz ból, gdy siusiasz? Osiem możliwych powodów
22.05.2022
Wystarczą dobre chęci i trochę czasu. Stretching jest dla wszystkich!
Niestety, wraz z pandemią SARS-CoV-2 zapomnieliśmy o ekologii a plastik wrócił do łask. Dziennikarka Paulina Koziejowska przy okazji Dnia Ziemi zwróciła uwagę na to, co dzieje się z przyrodą. I nie są to ładne obrazki odradzającej się natury. Opublikowany przez nią krótki filmik jest szokujący.
„To co zobaczyłam jest przerażające!!! Wraz z koronawirusem przestał istnieć temat plastików i zaśmiecania środowiska! Teraz już można bez sensu zużywać plastiku!?” – pisze na swoim profilu na Instagramie Paulina Koziejowska, polska dziennikarka i prezenterka.
Dziennikarka opublikowała w mediach społecznościowych krótki film, który nagrała nad jeziorkiem Balaton na warszawskim Gocławiu. Obraz przyrody, jaki przedstawiła, jest potworny. Zbiornik wody pokryty jest jednorazowymi rękawiczkami, których masowo używamy w czasie pandemii używamy.
Od kilku dni pływa tu sznur… plastikowych rękawiczek. A niedawno wszyscy głosiliśmy, żeby walczyć z plastikiem, że to zabija wieloryby, że jedna plastikowa słomka to śmierć tego wielkiego ssaka. Teraz już nie zabija??? Teraz już nie wypada o tym mówić??? No tak, wiadomo, nasze życie jest ważniejsze niż życie wieloryba! Przecież ta plastikowa rękawiczka może nas uratować, przed tym czyhającym na nas na każdym kroku koronawirusem. A czy inaczej uratuje nas nasza para rękawiczek, którą zabierzemy ze sobą do sklepu, idąc na zakupy? Chyba raczej nie. Ale, o ile jeszcze do niedawna plastikowa torba była w bardzo złym guście, to już plastikowa rękawiczka nie! Tonami zużywamy plastikowe rękawiczki, a potem dodatkowo rzucamy je gdzie popadnie
– pisze prezenterka.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Gdzie wyrzucać zużyte rękawiczki?
Główny Inspektorat Sanitarny wydał specjalne wytyczne dotyczące postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem.
Co robić z rękawiczkami czy maseczkami, z których powinniśmy korzystać w czasie pandemii?
„Odpady wytworzone przez osoby zdrowe takie jak: środki zapobiegawcze (maseczki,
rękawiczki) stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu
minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinny być wrzucane
do pojemnika/worka na odpady zmieszane” – czytamy w oficjalnym dokumencie GIS.
Uprzednio natomiast powinny być zbierane w mniejszych workach, a dopiero po zawiązaniu wrzucane do pojemnika/worka na odpady zmieszane.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
PROMOCJA
Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł 90,00 zł
Zobacz także

Toniemy w plastiku! „No Beauty In Plastic” to wymowny projekt fotograficzny – kobiety uwięzione w folii

„Prawidłowo prowadzony kompostownik w domu nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. A po deszczu przyjemnie pachnie ziemią” – mówi Julia Wizowska, autorka książki „Nie śmieci”

Pandemia koronawirusa sprawia, że zdarza nam się kupić więcej, niż potrzebujemy. Jak nie marnować jedzenia? Podpowiada dietetyczka
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

21.05.2022
HELLO PIONIERKI: Jak Irena Białówna, pionierka białostockiej pediatrii, stała się bohaterką hiphopowej piosenki

20.05.2022
„Kiedy kobiety będą gotowe do uniesienia spódnicy, to znaczy, że przeszły kolejny poziom emancypacji. Nie mogę się tego doczekać” – mówi Iwona Demko, artystka-waginistka

19.05.2022
Bianka Zalewska, reporterka wojenna: „Można zaakceptować zagrożenie, ciągłe napięcie, chowanie się do schronów. Ale kolejną śmierć?”

16.05.2022