Przejdź do treści

Strażak pozwala niewidomemu chłopcu 'obejrzeć’ swój uniform. Wideo ściska za serce

Strażak i chłopiec
Strażak pozwala niewidomemu chłopcu obejrzeć swój uniform. Wideo ściska za serce/ Instagram @goodnews_movement
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Urocze nagranie niewidomego chłopca ze strażakiem podbija serca na całym świecie. Pięcioletni Junie marzył o tym, by dowiedzieć się, jak wygląda uniform człowieka walczącego z pożarami. Strażak uklęknął i pozwolił dziecku dotykać rękoma sprzętu i stroju. Weźcie chusteczki!

Niewidomy chłopiec poznaje strój strażaka

Mały gest czasem może mieć wielkie znaczenie. Dowodem na to jest zachowanie strażaka, który sprawił, że niewidomy chłopiec spełnił swoje marzenie. Pięcioletni Junie wziął udział w wycieczce szkolnej na terenie remizy strażackiej w Plant City, gdzie mógł zwiedzić stację, usłyszeć komunikaty przez głośniki oraz syreny, a także zbadać wóz strażacki. Najlepszą częścią wydarzenia było jednak spotkanie ze strażakiem.

Na filmie udostępnionym przez „Goodnews Moments” na Instagramie widzimy przejętego chłopca, który ze szczególną uwagą dotyka uniformu i sprzętu strażaka.

„Strażak chciał się upewnić, że niewidomy chłopiec również cieszy się z wizyty i może 'zobaczyć’, jak wygląda bycie strażakiem. Kocham to!” – napisano pod wideo.

Kiedy dziecko bada strój, mężczyzna cierpliwie klęczy i czeka, aż Junie pozna wszystkie szczegóły uniformu. Chłopiec dotyka swojego bohatera z każdej strony i sprawdza niemal wszystkie elementy ubioru, takie jak kask, maska, mikrofon czy butla zawieszona na plecach strażaka.

„Wie, kim jest strażak i co robi, ale po raz pierwszy 'widzi’ go naprawdę i teraz ma wyobrażenie o tym, jak wygląda strażak” – czytamy we wstawce tekstowej w filmie.

W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:

Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł
Selma Blair

Internauci pokochali Juniego

Wideo z tej wzruszającej chwili dynamicznie rozprzestrzeniło się w sieci, ściskając za serce miliony użytkowników mediów społecznościowych. W zaledwie kilka godzin zostało wyświetlone ponad 2,5 mln razy. Film polubiło również ponad 204 tys. internautów, którzy nie kryją wzruszenia i zachwytu. Jak widać, nawet jeden mały akt może rozjaśnić dzień nie jednej a milionom osób.

„Najsłodsza rzecz, jaką dziś widziałem.”

„Płaczę. To jest niesamowite. To prawdziwy człowiek o wielkim sercu. Kimkolwiek jest ten strażak, chcę mu podziękować za bycie tak niesamowitym. Zainspirował mnie do bycia lepszą osobą. Dziękuję.”

„To rozjaśniło mój dzień, a był dla mnie bardzo trudny.”

„Jako mama dziecka z niepełnosprawnością chcę powiedzieć, że to jest niesamowite. Wszystkie mamy chcą poczucia integracji dla swoich dzieci. Naprawdę chciałabym, aby więcej z nas zaczęło myśleć nieszablonowo. Dobra robota strażaku” – czytamy w komentarzach.

Drew Scanlon

„Jego niepełnosprawność nie jest czymś, na co można patrzeć z góry”

Autorką wiralowego filmu jest mama chłopca, Destiny Fiaschetti. Weteranka wojenna została rodziną zastępczą dla niewidomego Juniego, gdy ten miał dwa lata, a następnie zaadoptowała go w 2020 roku. Chłopiec wymaga szczególnej opieki, ponieważ choruje na autyzm oraz dysplazję przegrodowo-oczną, rzadką chorobę, która doprowadziła u niego do utraty wzroku. Pięciolatek zmaga się również z panhypopituitaryzmem – zaburzeniem przysadki mózgowej.

„To powoduje niewydolność nadnerczy. Jego organizm nie wytwarza hormonów stresu, więc nie może tolerować stresu. I wymaga testów wysiłkowych przez cały dzień” – wyjaśniała Destiny w rozmowie z „People”.

Junie na co dzień ma przy sobie psiego towarzysza Merlota, który pomaga mu odkrywać świat. Jak zaznacza matka chłopca, pięciolatek jest żądny przygód i uwielbia poznawać nowe rzeczy. Destiny prowadzi bloga „Adventures of a June Bug”, na którym stara się szerzyć wiedzę na temat chorób swojego syna i pokazuje, jak wyglądają ich dni.

„Junie jest tak samo wartościowy jak każdy inny dzieciak, tak samo zdolny jak każdy inny dzieciak, a jego niepełnosprawność nie jest czymś, na co można patrzeć z góry” – podkreślała.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Polska psychiatra dziecięca w coraz gorszym stanie. Wszystkie miejsca na oddziałach są zajęte, obłożenie sięga nawet 150 proc.

Polska psychiatria dziecięca w coraz gorszym stanie. Wszystkie miejsca na oddziałach są zajęte, obłożenie sięga nawet 150 proc.

Nie zwalniaj dziecka z WF-u! To się może źle skończyć

Dziecko ma gorączkę, a w przychodni słyszysz, że nie ma miejsc do lekarza? Wyjaśniamy, czy placówka może cię odesłać do domu / AdobeStock

Dziecko ma gorączkę, a w przychodni słyszysz, że nie ma miejsc do lekarza? Wyjaśniamy, czy placówka może cię odesłać do domu

dzieci w czapkach świętego mikołaja

Warto wierzyć w Mikołaja! Oto ważne powody

Pozytywna Dyscyplina

„Jeśli chcemy wychować dziecko na pewnego siebie człowieka, nie wymagajmy od niego, żeby było zawsze posłuszne” – mówi Katarzyna Kamionka

Smutny chłopiec siedzi na podłodze

„Prosiłem Mikołaja o mamę”. Karteczki z zapiskami rozmów dzieci z psychologami łamią serce

Jedyne dziewięcioraczki na świecie w końcu wróciły do domu. Rodzeństwo ma już ponad rok

Czy nagradzanie za stuprocentową frekwencję w szkole ma sens? Ostry komentarz Stowarzyszenia Umarłych Statutów

Książę Harry

Książę Harry w stroju superbohatera w ważnej sprawie. Jego słowa wyciskają łzy

Andrew Garfield

Andrew Garfield o presji założenia rodziny: „Zwalniam się ze społecznego obowiązku posiadania dzieci przed czterdziestką”

Kiedyś Zaborem straszono, dziś już nikt tego nie zrobi. O największym szpitalu psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w Polsce

Krystyna Misióra

Tygodniami dziergała czapki, by uzbierać na aparat słuchowy. Historia pani Krystyny chwyta za serce

Pięciolatka zadławiła się cukierkiem na cmentarzu. Policjant uratował jej życie

Aleksandra Hamkało

Aleksandra Hamkało o zabieraniu dzieci na pogrzeb: „Śmierć jest częścią życia, tak jak narodziny”

Jedyny taki kongres medyczny w Polsce. O chorobach rzadkich porozmawiają światowej klasy eksperci / istock

Jedyny taki kongres medyczny w Polsce. O chorobach rzadkich porozmawiają światowej klasy eksperci

„Nie ma różnicy, czy siedzi przede mną osoba uzależniona od telefonu, czy alkoholu. Będą mieć te wymówki” – mówi Krzysztof Piersa, terapeuta uzależnień

Blake Lively

Blake Lively pokazała ciążowy brzuch w ważnej sprawie. „Wszyscy możecie coś zmienić”

Syrenka Ariel

Dziewczynki z radością reagują na ciemnoskórą Ariel. „Mamo, ona wygląda jak ja” – krzyczą z zachwytu

Rośnie popularność aplikacji, które pomagają dbać o zdrowie psychiczne czy monitorują owulację. Dlaczego to może być niebezpieczne? Wyjaśnia Gosia Fraser, analityczka prywatności i cyberbezpieczeństwa

Eutanazja dla dzieci poniżej 12. roku życia? Holenderski minister zdrowia przedstawił projekt

Katarzyna Sokołowska

Katarzyna Sokołowska o późnym macierzyństwie: „Właśnie teraz będę mogła synowi poświęcić więcej czasu i uwagi niż 10 lat wcześniej”

Jadwiga Korzeniewska: „Nie widzę siebie w roli matki i nie mam poczucia, że przez to czegoś mi brakuje”

Ćwiczenia dla dzieci w domu – najlepsze zabawy ruchowe

Matka trzyma na rękach dziecko. Stoją przed pociągiem

W chaosie wojny kwitnie handel dziećmi. „Handlarze wkraczają do sierocińców, korzystając z braku nadzoru”

×