Przejdź do treści

Chorująca na stwardnienie rozsiane Selma Blair zachwyciła występem w „Tańcu z gwiazdami”. „Nigdy nie sądziłam, że będę w stanie tańczyć obiema nogami”

Selma Blair
Chorująca na stwardnienie rozsiane Selma Blair zachwyciła występem w "Tańcu z gwiazdami". "Nigdy nie sądziłam, że będę w stanie tańczyć obiema nogami" / Photo by Media Access Awards Presented By Easterseals/Getty Images for Easterseals
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„O tej nocy będę słodko śniła do końca mego życia. Moja wdzięczność nie ma końca” – napisała Selma Blair o występie w amerykańskim „Tańcu z gwiazdami”. Aktorka, która od kilkunastu lat choruje na stwardnienie rozsiane, po konsultacji z lekarzami zdecydowała się wyjść na parkiet. I doprowadziła wszystkich do łez.

Selma Blair w „Tańcu z gwiazdami”

Po ponad czterech latach od diagnozy stwardnienia rozsianego (SM) Selma Blair pojawiła się na parkiecie amerykańskiego „Tańca z gwiazdami”. Aktorka od 16 lat choruje na SM, przez co zmagała się z trudnościami z chodzeniem, czuciem, pamięcią oraz brakiem sił.

„Zostałam zdiagnozowana w sierpniu 2018 r. Z moją wersją SM miałam problem z chodzeniem i zachowaniem równowagi, straciłam wzrok w jednym oku i nie mogłam mówić. Moje ciało zamarło, czułam się jak więźniarka” – mówiła w zapowiedzi swojego występu.

Choroba nie powstrzymała jej jednak od pokonywania napotkanych barier. 50-letnia gwiazda, która dała się poznać szerszej publiczności w takich filmach jak „Legalna blondynka”, „Hellboy”, „Krzyk 2” czy „Męska rzecz’, wyszła na scenę i doprowadziła publiczność oraz sędziów do łez.

Blair rozpoczęła swój niesamowity występ od puszczenia laski, która na co dzień pomaga jej utrzymać równowagę podczas chodzenia. Następnie u boku zawodowego tancerza Sashy Farbera zaprezentowała układ taneczny dostosowany do problemów z poruszaniem się, których doświadcza aktorka. Jak napisał „Variety” po występie gwiazdy w studiu „nie było ani jednego suchego oka. Aktorka również nie kryła wzruszenia i na koniec tańca uroniła łzy.

„O tej nocy będę słodko śniła do końca mego życia. Moja wdzięczność nie ma końca” – napisała na swoim profilu na Instagramie pod opublikowanym filmem z jej występu.

„Nigdy nie sądziłam, że będę w stanie tańczyć obiema nogami”

Blair wyznała, że obawiała się udziału w programie. Zdecydowała się na niego po konsultacji z lekarzami, którzy wręcz zachęcili ją do występu.

„To mój pierwszy raz, kiedy wchodzę na plan, z partnerem, z tym wszystkim. To jest coś, od czego się odsunęłam, aby wyzdrowieć i odzyskać siebie, a nie powinnam. Usłyszałam to nawet od swoich lekarzy” — przyznała.

I dodała, że taniec jest dla niej „życiowym darem”, a pojawienie się na parkiecie uznała za nowy rozdział w jej życiu.

„Naprawdę nigdy nie sądziłam, że będę w stanie tańczyć obiema nogami… To taka radość i mam nadzieję, że wszyscy możemy zobaczyć, że możemy robić rzeczy poza naszą strefą komfortu i choć może to nie wyglądać tak jak u innych, to wciąż daje niesamowite uczucie” – mówiła po występie w rozmowie z „Entertainment Tonight”.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Stwardnienie rozsiane – co to za choroba?

Stwardnienie rozsiane jest schorzeniem, które stopniowo atakuje układ nerwowy. Wpływa na mózg i rdzeń kręgowy, powodując zaburzenia wzroku, równowagi i mięśni. Choroba jest nieuleczana. Pacjentowi podaje się jedynie leki, by załagodzić objawy i zachodzące zmiany. 

Jakie są to objawy? Zaburzenia widzenia, problemy z ostrością i podwójne widzenie, narastający niedowład, zaburzenia czucia, zaburzenia równowagi, nagłe zawroty głowy, nerwobóle.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?