Przejdź do treści

Zachowanie Filipa Chajzera oburzyło telewidzów. „Jeśli spłodzenie potomstwa nie jest takie trudne, to może przejdzie się pan do klinik niepłodności”

Filip Chajzer / MWMEDIA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

W jednej z telewizji śniadaniowych prowadzący gościli w czwartek młode małżeństwo. W pewnym momencie Małgorzata Ohme zapytała swoich gości o to, kiedy będą mieli potomstwo. Podczas odpowiedzi, wtrącenie Filipa Chajzera oburzyło wiele osób. 

Pytania o ciążę

„Kiedy w końcu będziesz w ciąży?”, „Planujecie dziecko?”, „Jesteście już tyle po ślubie, pewnie się staracie o dziecko?” – to tylko kilka przykładów pytań, których nie powinniśmy zadawać. Ciąża i posiadanie potomstwa to prywatna sprawa każdej pary. Uważamy tak od zawsze i piszemy o tym od początku powstania naszego portalu. Okazuje się jednak, że pomimo wielu publikacji na ten temat, nadal do wielu osób nie dociera, że pytania o ciążę są nie na miejscu. 

W popularnej telewizji śniadaniowej Małgorzata Ohme zapytała młode małżeństwo, czy planują potomstwo. „Chcielibyśmy, jesteśmy otwarci, planujemy. Nie jest tajemnicą to, że chcielibyśmy mieć potomstwo. Chcielibyśmy mieć dzieci, no ale to wszystko nie jest takie proste jakby się mogło wydawać” – odpowiedział Ernest Musiał. W tamtej chwili Filip Chajzer dodał: „ale nie jest też aż takie trudne”.

Filip Chajzer o planowaniu ciąży

Z opinią Filipa Chajzera nie zgadza się wiele osób, które na wszystkich kanałach mediów społecznościowych piszą, co sądzą o zachowaniu prezentera.

„Zdaje sobie pan sprawę, jak ciężką drogą jest przejście procedury iv vitro, nie jednej, ale kilku? Niekiedy trzeba brać leki, ryzykując mocno swoim zdrowiem? Płacąc za to grube pieniądze, odmawiając sobie wszystkiego, aby spełnić marzenie bycia rodzicem?

Co znaczy stracić trójkę dzieci w tej walce i dalej nie wygrać? Wszystko cierpi, ciało, psychika, finanse, życie prywatne […]. Brak zrozumienia i lekceważenie tak poważnego problemu nie pomaga…” – pisze jedna z użytkowniczek Instagrama, która jak sama o sobie pisze, jest po wielu nieudanych próbach zapłodnienia metodą in vitro.

Komentarzy w podobnym tonie z godziny na godzinę przybywa. Na razie prezenter nie odniósł się do zarzucanych mu słów braku empatii i zrozumienia dla par, które latami bezskutecznie starają się o dziecko.

 

KIOP, czyli Krótka Instrukcja. O Poronieniu

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele par zmaga się z problemem niepłodności, bezpłodności czy problemów z utrzymaniem ciąży. Właśnie dlatego kilka miesięcy temu stworzyliśmy KIOP, czyli Krótką Instrukcję. O Poronieniu.

Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które doświadczyły poronienia, ich partnerów oraz wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak wspomagać osoby, które znalazły się w takiej sytuacjiCzy tą osobą jest przyjaciółka, brat, żona, pacjentka czy kolega z pracy.

O Instrukcji myślimy jak o znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chce podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.

Instrukcję stworzyliśmy razem z kobietami, które doświadczyły poronienia, ich partnerami i bliskimi, fundacjami i stowarzyszeniami, które zajmują się tym tematem w Polsce, oraz specjalistami – lekarzami i lekarkami specjalizującymi się w ginekologii i położnictwie, położnymi, prawniczkami, psychologami i psychoterapeutami.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Bovska o staraniach o dziecko: „Oddalałam się automatycznie od wszystkich koleżanek, które zachodziły w ciążę”

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence wyznała, że dwukrotnie poroniła i chciała dokonać aborcji. „Boję się mówić o macierzyństwie, bo każda z kobiet zupełnie inaczej je przeżywa”

„Sama przechodziłam przez in vitro dwukrotnie”- wyznała dziennikarka Agnieszka Woźniak-Starak

sen

5 rzeczy, które dzieją się z tobą, kiedy bardzo mało śpisz

Meghan Markle / fot. gettyimages

Meghan Markle o normalizacji poronienia i o aborcji. „To, co dzieje się w naszych ciałach, jest głęboko osobiste”

„Ludzie cały czas wywierali na mnie nacisk, ciągle pytali: 'a kiedy dziecko?'” – Lenka Klimentova szczerze o problemach z zajściem w ciążę i społecznej presji

Małgorzata Rozenek-Majdan / ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA WARSZAWA

Małgorzata Rozenek-Majdan w Parlamencie Europejskim o niepłodności. „Znam emocje, frustrację i lęk biorący się z tego, czy będę mogła mieć dzieci, czy nie”

„Wzięłam tyle hormonów, że powinnam nimi sikać” – Dorota Wellman o trudnej drodze do macierzyństwa

Britney Spears wyznała, że straciła wyczekiwaną ciążę. „To druzgocący czas dla każdego rodzica"

Britney Spears wyznała, że straciła wyczekiwaną ciążę. „To druzgocący czas dla każdego rodzica”

Izabela Janachowska

Izabela Janachowska o utracie ciąży: „Uznałam to za swoją osobistą porażkę”

Rozmowy przy świątecznym stole mogą być szczególnie trudne dla osób niepłodnych / Getty Image

„Niepłodność boli” – zauważa lek. Maja Herman. I przypomina, jakie słowa przy świątecznym stole najbardziej zranią osoby niepłodne

Joanna Koroniewska /fot. MW Media

„Żeby rodzina była kompletna, wymagało to od nas wielkiej walki”. Joanna Koroniewska przejmująco o poronieniach

„Miałam szczęście, że byłam wtedy w domu”. Aktorka Katarzyna Ankudowicz opublikowała poruszający wpis dotyczący poronienia

Narine Szostak

„Utarło się, że niepłodność to jest coś, co dotyka ludzi po 40-tce, bo 'wcześniej nie mieli czasu na dzieci, a teraz mają za swoje'” – mówi Narine Szostak

Prawniczka Joanna Rułkowska: Kobiecie po poronieniu ciężko jest robić cokolwiek, tym bardziej martwić się o swoje prawa. Bliskie osoby muszą pomóc je wyegzekwować

Aleksandra Kwaśniewska zwraca się do kobiet, które wybrały bezdzietność: Zasmuca mnie poziom braku zrozumienia, z którym musicie się mierzyć

Niepłodność – przyczyny, sposoby diagnostyki, leczenie

Klimat ma wpływ na liczbę poronień? Coraz więcej badań pokazuje, że to możliwe

Klimat ma wpływ na liczbę poronień? Coraz więcej badań pokazuje, że to możliwe

Reborn / Karolina Jonderko / World Press Photo

„Przynajmniej nigdy wam nie umrze”. Karolina Jonderko i Basia Smolińska wyjaśniają, co dają kobietom lalki reborn

Nowa Zelandia wprowadza płatny urlop po poronieniu lub urodzeniu martwego dziecka

Para obejmuje się, siedząc na ławde na plaży

Co mówić i czego nie mówić parze w trakcie przedłużających się starań o dziecko?

Meghan Markle w ciąży! Książę Harry i księżna Sussex spodziewają się drugiego dziecka

Brak wsparcia psychologicznego kobiet po stracie, utylizacja ciał dzieci zmarłych po porodzie i arogancki personel. Nowy raport NIK o polskich porodówkach przeraża

Brak wsparcia psychologicznego kobiet po stracie i arogancki personel. Nowy raport NIK o polskich porodówkach przeraża

Agnieszka Woźniak-Starak

Agnieszka Woźniak-Starak opowiedziała o swoich poronieniach. „Nie musiałam podejmować decyzji o aborcji, bo życie zadecydowało za mnie”