Przejdź do treści

Romuald Lipko nie żyje. Muzyka zespołu Budka Suflera pokonał nowotwór

Romuald Lipko
Romuald Lipko nie żyje. Pokonał go nowotwór/ Materiały prasowe Budki Suflera
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Zmarł Romuald Lipko. O śmierci współzałożyciela zespołu Budka Suflera poinformował w oficjalnym komunikacie zespół. Muzyk od kilku miesięcy chorował na nowotwór dróg żółciowych. Miał 69 lat.

Romuald Lipko nie żyje – miał 69 lat

„Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów” – napisano w komunikacie na oficjalnej stronie Budku Suflera.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Romuald Lipko chorował na nowotwór

Pierwszą diagnozę postawiono na początku czerwca. Romuald Lipko przebywał wtedy w jednym z warszawskich szpitali. Następnie muzyka przetransportowano do kliniki w Magdeburgu. Klinika ta jest jedynym miejscem, gdzie leczy się nowotwory dróg żółciowych, z takim właśnie schorzeniem zmagał się Lipko.

Sposobem muzyka na walkę z chorobą był powrót do grania w zespole, którego działalność została zawieszona 6 lat temu. Zespół wrócił na scenę, ale bez Krzysztofa Cugowskiego. Artyści zaczęli przygotowania do nagrania nowej płyty. Ruszyli też z trasą koncertową pod nazwą „45 lat – Powrót do korzeni”.

Romuald Lipko i „Budka suflera”

Romuald Lipko urodził się 3 kwietnia 1950 roku w Lublinie. W 1974 r. razem z Krzysztofem Cugowskim założył Budkę Suflera. W zespole zaczynał jako basista, a od lat 80. grał na klawiszach. Był autorem lub współautorem wszystkich największych przebojów Budki Suflera, w tym piosenek „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Takie tango”, „Bal wszystkich świętych”, „Cień wielkiej góry”, „Jest taki samotny dom” i „Za ostatni grosz”.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.