Przejdź do treści

Louisa Jacobson, córka Meryl Streep, dokonała coming outu. „Wyjście z cienia w urodziny swojej mamy jest kultowe” – komentują fani

Louisa Jacobson
Louisa Jacobson opublikowała zdjęcie ze swoją partnerką/ fot. Christopher Polk/ Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Louisa Jacobson, córka ikony kina Meryl Streep i Dona Gummera, dokonała coming outu. Na szczere wyznanie zdobyła się dzień po 75. urodzinach swojej mamy. „Szczęśliwa, że mogę wkroczyć do radosnej ery bb” – napisała na swoim profilu na Instagramie.

Coming out Louisy Jacobson

Louisa Jacobson, znana aktorka i córka legendarnej Meryl Streep i Dona Gummera, dokonała coming outu. W świecie, w którym orientacja seksualna może wciąż stanowić temat tabu, jej otwartość jest inspiracją dla wielu osób. Decyzja aktorki o publicznym ujawnieniu swojej orientacji seksualnej może pomóc innym w podobnej sytuacji poczuć się mniej samotnie i bardziej akceptowanymi.

„Szczęśliwa, że mogę wkroczyć do radosnej ery bb” – napisała na swoim profilu na Instagramie.

Aktorka udostępniła także zdjęcie ze swoją partnerką, producentką Anną Blundell, a wpis opatrzyła tęczowymi flagami. Jej wpis nawiązuje do niedawnego artykułu w „New York Timesie” zatytułowanego „Wkraczamy w radosną nową erę mody lesbijskiej”, który podkreśla, że moda lesbijek zyskuje na widoczności i wpływie, co jest znakiem rosnącej akceptacji społeczności LGBTQ+ i równości.

Sarah Paulson i Holland Taylor - Hello Zdrowie

„Szczęśliwego Miesiąca Dumy”

Louisa Jacobson, gwiazda popularnego serialu HBO „Pozłacany wiek”, na szczere wyznanie zdecydowała się w szczególnym czasie. Dokonała coming outu dzień po 75. urodzinach jej mamy, Meryl Streep. Ponadto czerwiec nazywany jest Pride Month, czyli Miesiącem Dumy LGBTQ+. Został tak nazwany z powodu zamieszek, jakie odbyły się w 1969 r. w Nowym Jorku. W nocy z 27 na 28 czerwca nowojorska policja napadła na Stonewall Inn, popularny gejowski bar w Greenwich Village pod pozorem sprzedaży alkoholu bez licencji. Prawdziwym powodem była jednak homofobia. Kiedy policja wyprowadzała drag queens, ludzie zaczęli rzucać w funkcjonariuszy butelkami. Cała sytuacja przerodziła się w poważne zamieszki.

Kilka dni po tym wydarzeniu społeczność LGBT wyszła na ulice Nowego Jorku, by walczyć o swoje prawa. Była to pierwsza demonstracja w walce o równe prawa osób homoseksualnych. Jednocześnie był to przełom w ruchu LGBT. Z tego powodu właśnie czerwiec nazywany jest Miesiącem Dumy. To hołd złożony osobom, które jako pierwsze odważyły się zabrać głos.

Wpis Louisy Jacobson stał się niezwykle popularny w mediach społecznościowych. Doczekał się także niemal 260 komentarzy.

„Co za radosna wiadomość! Szczęśliwego Miesiąca Dumy”,

„Wyjście z cienia w urodziny swojej mamy jest kultowe”,

„Jestem tu dla tej epoki”,

„Szczęśliwego Miesiąca Dumy wspaniała istoto! Kochamy cię” – czytamy w komentarzach.

Louisa Jacobson

fot. print screen Instagram Louisa Jacobson

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: