Louisa Jacobson, córka Meryl Streep, dokonała coming outu. „Wyjście z cienia w urodziny swojej mamy jest kultowe” – komentują fani
Louisa Jacobson, córka ikony kina Meryl Streep i Dona Gummera, dokonała coming outu. Na szczere wyznanie zdobyła się dzień po 75. urodzinach swojej mamy. „Szczęśliwa, że mogę wkroczyć do radosnej ery bb” – napisała na swoim profilu na Instagramie.
Coming out Louisy Jacobson
Louisa Jacobson, znana aktorka i córka legendarnej Meryl Streep i Dona Gummera, dokonała coming outu. W świecie, w którym orientacja seksualna może wciąż stanowić temat tabu, jej otwartość jest inspiracją dla wielu osób. Decyzja aktorki o publicznym ujawnieniu swojej orientacji seksualnej może pomóc innym w podobnej sytuacji poczuć się mniej samotnie i bardziej akceptowanymi.
„Szczęśliwa, że mogę wkroczyć do radosnej ery bb” – napisała na swoim profilu na Instagramie.
Aktorka udostępniła także zdjęcie ze swoją partnerką, producentką Anną Blundell, a wpis opatrzyła tęczowymi flagami. Jej wpis nawiązuje do niedawnego artykułu w „New York Timesie” zatytułowanego „Wkraczamy w radosną nową erę mody lesbijskiej”, który podkreśla, że moda lesbijek zyskuje na widoczności i wpływie, co jest znakiem rosnącej akceptacji społeczności LGBTQ+ i równości.
„Szczęśliwego Miesiąca Dumy”
Louisa Jacobson, gwiazda popularnego serialu HBO „Pozłacany wiek”, na szczere wyznanie zdecydowała się w szczególnym czasie. Dokonała coming outu dzień po 75. urodzinach jej mamy, Meryl Streep. Ponadto czerwiec nazywany jest Pride Month, czyli Miesiącem Dumy LGBTQ+. Został tak nazwany z powodu zamieszek, jakie odbyły się w 1969 r. w Nowym Jorku. W nocy z 27 na 28 czerwca nowojorska policja napadła na Stonewall Inn, popularny gejowski bar w Greenwich Village pod pozorem sprzedaży alkoholu bez licencji. Prawdziwym powodem była jednak homofobia. Kiedy policja wyprowadzała drag queens, ludzie zaczęli rzucać w funkcjonariuszy butelkami. Cała sytuacja przerodziła się w poważne zamieszki.
Kilka dni po tym wydarzeniu społeczność LGBT wyszła na ulice Nowego Jorku, by walczyć o swoje prawa. Była to pierwsza demonstracja w walce o równe prawa osób homoseksualnych. Jednocześnie był to przełom w ruchu LGBT. Z tego powodu właśnie czerwiec nazywany jest Miesiącem Dumy. To hołd złożony osobom, które jako pierwsze odważyły się zabrać głos.
Wpis Louisy Jacobson stał się niezwykle popularny w mediach społecznościowych. Doczekał się także niemal 260 komentarzy.
„Co za radosna wiadomość! Szczęśliwego Miesiąca Dumy”,
„Wyjście z cienia w urodziny swojej mamy jest kultowe”,
„Jestem tu dla tej epoki”,
„Szczęśliwego Miesiąca Dumy wspaniała istoto! Kochamy cię” – czytamy w komentarzach.
Polecamy
Chloë Grace Moretz dokonała coming outu. „Wierzę w potrzebę ochrony prawnej, która ochroni mnie jako lesbijkę”
Tęczowy Piątek po nowemu. Warsztaty z języka inkluzywnego, przychylność dyrektorów szkół i otwartość małych miasteczek
„Za dużo wymagamy”. O tym, dlaczego coraz więcej osób ma problem ze znalezieniem partnera, rozmawiamy z Moniką Dreger, psycholożką
„Sztukę flirtowania trzeba aktualizować” – mówi seksuolożka Patrycja Wonatowska
się ten artykuł?