Przejdź do treści

Serialowa Martha z „Reniferka” dokonała coming outu. „Jestem lesbijką i tyle”

Jessica Gunning jako Martha w serialu "Reniferek
Jessica Gunning, czyli Martha w serialu "Reniferek, dokonała coming outu / Zdjęcie: Materiały prasowe
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Społeczność LGBT+ powiększyła się o kolejne znane nazwisko. Coming outu dokonała Jessica Gunning, gwiazda „Reniferka” – najnowszego hitu Netflixa. „Gdy zrozumiałam, że jestem lesbijką, wszystko nabrało sensu” – przyznała serialowa Martha. 

Jessica Gunning: „jestem lesbijką”

Czerwiec to Miesiąc Dumy, czyli symboliczny miesiąc widzialności i wsparcia dla osób LGBTQ+, a także afirmowania życia w zgodzie ze sobą i z własną tożsamością. Jedną z osób, która postanowiła podzielić się ze światem informacją o swojej orientacji seksualnej, jest Jessica Gunning. Aktorka znana jest z popularnej produkcji Netflixa „Reniferek”.

Serial w ciągu miesiąca od premiery został odtworzony przez 55 mln użytkowników Netflixa, co czyni go jednym z największych hitów w historii platformy. Wraz ze wzrostem popularności netfliksowej opowieści o doświadczeniu stalkingu coraz większym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się osoby z jej obsady. Z tą różnicą, że ciekawość internautów skręciła na dość niebezpieczną ścieżkę. Chęć zdemaskowania prawdziwej stalkerki uruchomiła w nich umiejętności śledcze. Przeczesywali internet w poszukiwaniu starych tweetów i postów, by zidentyfikować, kim jest prawdziwa Martha. Szukali też mężczyzny, który zgwałcił Gadda. W tropienie „real Marthy” zaangażowali się nie tylko widzowie, ale również tabloidy. Sama zainteresowana udzieliła wywiadu szkockiemu „Daily Record”, pojawiła się też w programie Piersa Morgana „Uncensored”.

Na fali ogromnego zainteresowania „Reniferkiem” osoby z produkcji są zapraszane do udziału w programach telewizyjnych. Serię wywiadów i występów gościnnych m.in. w podcastach ma za sobą Jessica Gunning. Serialowa Martha w podcaście „Reign with Josh Smith”, który miał swoją premierę na początku czerwca, po raz pierwszy publicznie opowiedziała o swojej seksualności.

Aktorka ujawniła, że ma za sobą lata zmagań o swoją tożsamość. Jak przyznała, zdecydowała się powiedzieć o tym głośno dopiero teraz nie dlatego, że chciała tłumić w sobie cokolwiek, ale dlatego, że musiała przepracować pewne kwestie, by dojść do momentu, w którym jest dziś.

„Pierwszego coming outu, przed rodziną i bliskimi, dokonałam w listopadzie 2022 r. To był dla mnie przełomowy moment. Całe życie byłam otoczona osobami LGBT+, wszyscy moi przyjaciele są nieheteronormatywni, więc mój późny coming out nie wynikał z obawy czy represji” – podkreśliła Jessica Gunning w podcaście.

Czy niedawny sukces „Reniferka” miał wpływ na to, że dokonała coming outu właśnie teraz? Gwiazda nie odniosła się do tej kwestii, stwierdziła jednak, że potrzebowała czasu, by podzielić się tą informacją publicznie.

„Potrzebowałam czasu, żeby zrozumieć, że ja też jestem częścią tęczowej społeczności. Gdy w końcu znalazłam właściwe słowo, wszystko nabrało sensu. Jestem lesbijką i tyle” – podkreśliła Jessica Gunning w podcaście.

„Zajęło mi to 36 lat, ale udało się”

W dalszej części rozmowy Jessica ze łzami w oczach wspomniała poruszającą scenę z serialu „Reniferek”, w której Donny, postać grana przez Richarda Gadda, rozmawia z rodzicami o swojej orientacji seksualnej.

„W 'Reniferku’ jest naprawdę emocjonujący moment, w którym Donny opowiada o tym, jak po raz pierwszy przespał całą noc w domu swoich rodziców. Tej nocy po tym, jak dokonałam coming outu przed moją rodziną, spałam 10 godzin. To był chyba mały sekret, który ukrywałam nawet przed sobą” – wspomniała. „Zajęło mi to 36 lat, ale udało się” – dodała.

Jessica przyznała także, że „powinna widzieć”, jak bliska jest jej społeczność LGBTQ+, kiedy „za każdym razem płakała” na wydarzeniach związanych z Pride. Dodała, że zawsze uważała je za „bardzo emocjonalne”. Aktorka nie kryła radości z faktu, że o swojej seksualności jest gotowa mówić głośno. Podkreśliła, że to doświadczenie było dla niej „niesamowite, bardzo wyzwalające i bardzo ugruntowujące”. „Właściwie czuję się naprawdę spokojna” – dodała.

Publiczny coming out Jessici Gunning zbiegł się w czasie z wyznaniem gwiazdy innej netflixowej produkcji. Na początku czerwca Jessica Madsen, znana z roli Cressidy Cowper w „Bridgertonach”, również dokonała coming outu. Aktorka opublikowała na Instagramie serię queerowych grafik oraz swoje zdjęcie w tęczowym makijażu z kryształków.

„Zakochałam się w kobiecie. Mówię o tym głośno i jestem z tego dumna” – napisała pod postem.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: