Przejdź do treści

Gwiazda „Bridgertonów”: „Kocham kobietę, mówię o tym głośno i jestem z tego dumna”

Jessica Madsen, - Hello Zdrowie
Pretekstem do wyjawienia swoich uczuć był początek Miesiąca Dumy źródło: Kristina Bumphrey/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Aktorka Jessica Madsen, którą widzowie pokochali za postać Cressidy Cowper w hitowym serialu „Bridgertonowie”, wyznała, że kocha kobietę. Pretekstem do wyjawienia uczuć było rozpoczęcie Miesiąca Dumy. „Mówię o tym głośno i jestem z tego dumna” – napisała. 

Aktorka jest biseksualna

Czerwiec jest ważnym miesiącem dla społeczności LGBT+. Nazwany został Pride Month, czyli Miesiącem Dumy, i co roku w wielu miejscach na świecie celebrowany jest w wyjątkowy sposób. To czas zabawy, radości, ale również Marszy Równości. Bo w wielu zakątkach globu, w tym również w Polsce, społeczność nieheteronormatywna musi wciąż walczyć o swoje prawa, równość i widoczność w sferze publicznej.

Zdarza się, że właśnie w tym czasie wiele osób decyduje się na coming out. Londyńska aktorka, 32-letnia Jessica Madsen, gwiazda święcącego triumfy na Netfliksie serialu „Bridgertonowie”, już w 2023 roku ogłosiła, że jest biseksualna. Jednak tegoroczny Miesiąc Dumy stał się pretekstem do tego, żeby opowiedzieć o swoich uczuciach.

Na początku czerwca aktorka udostępniła na swoim profilu na Instagramie serię kolorowych ilustracji oraz krótkie nagranie. Pod oczami ma różnokolorowe kryształki symbolizujące tęczową flagę.

Kocham kobietę, mówię o tym głośno i jestem z tego dumna” – napisała pod postem.

W popularnym serialu kostiumowym wciela się w postać Cressidy Cowper. Mimo że zagrała w wielu innych produkcjach, to właśnie ta rola przyniosła jej popularność i sympatię widzów.

Będą zmiany w fabule serialu?

Takie posty jak ten są bardzo cenne dla osób LGBT+. Są dla nich wsparciem i inspiracją, świadectwem reprezentacji. Jak wiadomo, społeczność ta wciąż jeszcze narażona jest, niestety, na brak szacunku, dyskryminację, a nawet zachowania przemocowe.

Wyznanie Jessiki Madsen zostało ciepło przyjęte przez jej obserwatorów a także przyjaciół. Pod postem pojawiły się liczne wspierające komentarze i życzenia miłości. Głos zabrały także gwiazdy z „Bridgertonów”, m.in. Nicola Coughlan czy też Jonathan Bailey.

Co ciekawe, coming out aktorki może poskutkować zmianami w czwartym sezonie serialu. Niewykluczone, że twórcy dzieła połączą losy Cressidy Cowper z Eloise Bridgerton (wciela się w nią Claudia Jessie), tak, aby pojawił się w nich wątek miłosny.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: