Przejdź do treści

„Dziękuję, że mnie kochasz”. Aktorka wzruszyła wyznaniem podczas prestiżowej ceremonii

Sarah Paulson i Holland Taylor - Hello Zdrowie
Sarah Paulson i Holland Taylor od lat stanowią udaną parę Fot. Nina Westervelt/CBS via Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

49-letnia Sarah Paulson podbiła serca widzów po tym, co powiedziała podczas Tony Award. Aktorka, odbierając ważną statuetkę, zwróciła się ze sceny do swojej ukochanej. 

„Holland, dziękuję, że mnie kochasz”

Nagrody Tony to jedno z jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie artystycznym. Podczas niego nagradzani są twórcy sztuk teatralnych i musicali.

Tegoroczna ceremonia odbyła się 16 czerwca w nowojorskim teatrze im. Davida H. Kocha. Statuetkę w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa w sztuce teatralnej zdobyła 49- letnia Sarah Paulson. To pierwsza tego typu nagroda w jej karierze. Przypadła jej za rolę Toni w sztuce teatralnej Brandena Jackobsa-Jenkinsa „Appropriate”. Aktorka ma już na koncie Złoty Glob i nagrodę Emmy.

Odbierając nagrodę, Sarah Paulson nie kryła emocji i wspomniała, że statuetka jest spełnieniem jej marzeń, ukoronowaniem miłości do teatru. Aktorka nieoczekiwanie zdecydowała się też na wzruszające wyznanie. Pierwsze słowa przemówienia skierowała do swojej wieloletniej partnerki, 81- letniej Holland Taylor.

Holland, dziękuję, że mnie kochasz” – wyznała.

Paulina Koszut / fot. archiwum prywatne

Są ze sobą prawie od 10 lat, ale nie mieszkają razem

Sarah Paulson oraz Holland Taylor poznały się 20 lat temu, ale były wówczas w związkach. W 2015 roku odnowiły kontakt za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Duża różnica wieku nie jest dla nich problemem. Wręcz przeciwnie: Sarah Paulson uważa to za atut.

„Myślę, że dzięki tej różnicy wieku jeszcze mocniej doceniamy wartość czasu, jaki możemy ze sobą spędzić. Po prostu wiesz, że musisz cenić to, co masz i co jest naprawdę ważne. To pozwala zachować właściwe proporcje przy patrzeniu na codzienne problemy. Nie mogę nazwać tego inaczej niż przejmującym poczuciem istnienia i wartości czasu” – wyznała przed kilkoma laty w wywiadzie dla w „New York Times”.

Sarah Paulson nigdy nie ukrywała swojej orientacji seksualnej, chętnie zabierała swoje parterki na ważne wydarzenia i jest symbolem otwartości w społeczności LGBT+.  Z Holland Taylor po raz pierwszy pojawiła się na gali Critic’s Choice Awards w 2016 roku.

Jak mówiła w jednym wywiadów, nie chce się ukrywać, lecz normalizować coś, czego inni nie postrzegają jako normalnego.

Z kolei 81-letnia Holland Taylor na coming out zdecydowała się dopiero po 70.  Jak wyjaśniła, „nie wychodziła z szafy, bo żyje poza nią, a nie w świetle reflektorów”.

Receptą na udaną relację tej pary ma być model związku zwany living apart together. Aktorki, mimo że są ze sobą związane niemal od dekady, nie dzielą ze sobą mieszkania.

„Jesteśmy razem, kiedy chcemy być, a kiedy nie, spędzamy czas osobno” – mówiła Sarah Paulson w jednym z wywiadów.

 

źródło: people.com, New York Times

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: