4 min.
Trening z bosu. Wzmocnij mięśnie głębokie dzięki prostym ćwiczeniom z piłką bosu!

Trening z bosu. Wzmocnij mięśnie głębokie!/ iStock
22.05.2022
Oto 7 ćwiczeń, za które twój kręgosłup ci podziękuje. Wystarczy niewiele, by poczuć znaczną różnicę
21.05.2022
Jak odpocząć w czasie krótkiego wyjazdu? Podpowiadamy!
20.05.2022
Znany psycholog obraził modelkę plus size za zdjęcie na okładce magazynu Sports Illustrated. Spotkała go fala krytyki
20.05.2022
Menopauza to nie powód do wstydu! Ale nawet połowa kobiet nie mówi o niej partnerom
20.05.2022
22-letnia kobieta wygląda jak dziecko. Od ludzi mijanych na ulicy słyszy: „Czy ten dzieciak jest w ciąży?!”
Bosu – sprzęt doskonały! Nie służy potężnej muskulaturze ani spalaniu tkanki tłuszczowej. Ale może spełnić rolę o wiele ważniejszą, bo dzięki niemu wzmocnicie cały core ciała.
Dziś każdy chce być i wyglądać fit. Często jednak w pogoni za „idealną figurą” jedyne, na co zwracacie uwagę, to sześciopak i muskularna sylwetka. W zwariowanym tempie chcecie rozwijać mięśnie powierzchowne, często bez podstawowej wiedzy i odpowiedniego przygotowania. A co z mięśniami posturalnymi? Takimi jak lędźwiowe, poprzeczne brzucha, zginacze bioder? Przecież są to kluczowe mięśnie z punktu widzenia siły i funkcjonalności. Niestety, często je lekceważycie.
Spis treści
Bosu – co to takiego?
Czas zmienić podejście do tematu! Podrzucam wam kolejny pomysł na to, jak wypracować zdrowe i sprawne ciało. Przyda się tu innowacyjny przyrząd, jakim jest bosu. Sprzęt ten doskonale nadaje się zarówno do treningu sportowego, jak i rehabilitacyjnego. Jest to półpiłka, z jednej strony wypukła, z drugiej płaska. Przyrząd jest niestabilny, a więc angażuje do pracy wspomniane na początku mięśnie głębokie. Zastosowanie bosu w treningu daje nieograniczone możliwości, bo możecie ćwiczyć na obu stronach, wykonując ćwiczenia w dowolnych pozycjach.
Bosu jest funkcjonalne:
Ćwicząc na bosu, symulujecie charakterystyczne elementy dla różnych dyscyplin sportowych, takie jak balans ciała, równowaga czy kontrolowanie swojego ciała. Poza tym bosu rozwija umiejętności motoryczne oraz stabilizuje tułów.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Bosu – ćwiczenie 1
Stań stabilnie na bosu, napnij mięśnie swojego ciała i cały kontrolując napięcie i równowagę, wykonaj przysiad (pamiętając o prawidłowej technice). Wolnym tempem wróć do pozycji wyjściowej.
Bosu – ćwiczenie 2
Stań przed bosu i wykonaj wykrok na wypukłą część przyrządu. Zatrzymaj się na chwilę tak, abyś mógł ustabilizować swoją sylwetkę, stosując prawidłową technikę. Następnie odepchnij się nogą wykroczną i wróć do pozycji wyjściowej.
Bosu – ćwiczenie 3
Przejdź do podporu przodem z wyprostowanymi rękami. Ciało jest ustawione w jednej linii i napięte. Następnie powolnym ruchem kolejno przejdź do podporu na przedramiona, cały czas trzymając mocno napięty brzuch i pośladki. Z przedramion przechodzisz na wyprostowane ręce i powtarzasz przejście kilka razy.
Bosu – ćwiczenie 4
Stań obok bosu. Jedna noga znajduje się na części wypukłej (niestabilnej), druga na podłodze, na którą przenosisz ciężar ciała, wykonując wykrok boczny. Podczas tego ćwiczenia musisz mieć cały czas proste plecy i pilnować, aby kolano nie wychodziło za linie stopy.
Bosu – ćwiczenie 5
Odwróć bosu wypukłą stroną do podłogi i ułóż się w podporze przodem na wyprostowanych rękach. Ciało jest napięte i ułożone w linii. Teraz stabilizując mocno tułów wolnym ruchem naprzemianstronnie podciągasz kolano do klatki piersiowej.
Bosu – ćwiczenie 6
Usiądź stabilnie na wypukłej części bosu, odchyl ciało do tyłu i poprzez balans ciała oraz całkowite napięcie mięśni staraj się utrzymać pozycję.
Bosu – ćwiczenie 7
Ustaw się w podporze bokiem na przedramieniu i unieś mocno biodra do góry. Oddychaj spokojnie, a następnie po 20-30 sekundach zmień stronę.
Bosu – ćwiczenie 8
Połóż się na przyrządzie, stabilnie ustaw stopy na podłodze i odchylając się w tył, wykonaj spięcie brzucha. Ćwiczenie bardzo dobre dla osób z dolegliwościami odcinka lędźwiowego.
Trening z wykorzystaniem bosu gwarantuje efekty. Jest przeznaczony dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie aktywności fizycznej.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

21.05.2022
HELLO PIONIERKI: Jak Irena Białówna, pionierka białostockiej pediatrii, stała się bohaterką hiphopowej piosenki

20.05.2022
„Kiedy kobiety będą gotowe do uniesienia spódnicy, to znaczy, że przeszły kolejny poziom emancypacji. Nie mogę się tego doczekać” – mówi Iwona Demko, artystka-waginistka

19.05.2022
Bianka Zalewska, reporterka wojenna: „Można zaakceptować zagrożenie, ciągłe napięcie, chowanie się do schronów. Ale kolejną śmierć?”

16.05.2022