Przejdź do treści

Zmarł najstarszy mężczyzna świata. Juan Vincente Perez Mora miał 114 lat

Juan Vincente Perez Mora
Juan Vincente Perez Mora, najstarszy mężczyzna na świecie, zmarł w wieku 114 lat/fot. Platforma X: Nicolás Maduro
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

We wtorek, 2 kwietnia w wieku 114 lat zmarł Juan Vicente Perez Mora, najstarszy mężczyzna na świecie. O jego śmierci poinformował Nicolas Maduro, prezydent Wenezueli. Mora był ojcem jedenaściorga dzieci, a w chwili wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa miał 41 wnucząt, 18 prawnucząt i 12 praprawnucząt.

Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie

Juan Vicente Perez Mora zmarł we wtorek, 2 kwietnia br. w wieku 114 lat. Wenezuelczyk został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy mężczyzna na świecie 4 lutego 2022 roku, kiedy miał 112 lat i 253 dni. O jego śmierci poinformował prezydent Wenezueli Nicolas Maduro w mediach społecznościowych.

„Przesyłam moje uściski i kondolencje jego rodzinie (…). Niech Bóg przyjmie go w swojej świętej chwale!” – napisał na platformie X.

Mora urodził się 27 maja 1909 roku w stanie Tachira na zachodzie Wenezueli. Przyszedł na świat jako dziewiąte z dziesięciorga dzieci w rodzinie rolników.

„W wieku pięciu lat zaczął wraz z ojcem i braćmi pracować przy zbiorach trzciny cukrowej i kawy. Pracą na roli zajmował się przez kolejne kilkadziesiąt lat. Ostatni kawałek ziemi sprzedał w wieku 104 lat” – podała Księga Rekordów Guinnessa po wręczeniu mu wyróżnienia.

Wenezuelczyk został szeryfem i był odpowiedzialny za rozwiązywanie sporów dotyczących ziemi i spraw rodzinnych, jednocześnie nadal pracując w rolnictwie. Był także ojcem jedenaściorga dzieci, a w chwili wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa doczekał się 41 wnucząt, 18 prawnucząt i 12 praprawnucząt.

Julian Sobiech

Najstarsi ludzie na świecie

Juan Vicente Perez Mora tytuł najstarszego mężczyzny na świecie przejął po Saturnino de la Fuente Garcii. Wcześniejszy rekordzista zmarł 18 stycznia 2022 roku w wieku 112 lat i 341 dni.

Najstarszą żyjącą obecnie osobą jest Maria Branyas Morera z Hiszpanii, która w pierwszych dniach marca br. zdmuchiwała świeczki na kolejnym urodzinowym torcie. Kobieta ma 117 lat, przetrwała pandemię hiszpanki w 1918 r., wojnę domową w Hiszpanii oraz pandemię COVID-19. W 2020 roku zaraziła się koronawisusem, ale w ciągu kilku dni całkowicie wyzdrowiała.

Jak podaje oficjalna strona Światowych Rekordów Guinnessa, najstarszą dotychczas osobą, której wiek potwierdzono, była Francuzka Jeanne Calment, która dożyła 122 lat i 164 dni.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: