Polka dokonała niemożliwego! Alicja Pyszka-Bazan o godzinę pobiła rekord w potrójnym Ironmanie

Alicja Pyszka-Bazan
Alicja Pyszka-Bazan pobiła o ponad godzinę rekord świata w potrójnym Ironmanie i trafiła do szpitala/ fot. Instagram @fit.ala
Podoba Ci
się ten artykuł?

Alicja Pyszka-Bazan ukończyła potrójnego Ironmana z kosmicznym wynikiem. Triathlonistka dobiegła na metę, bijąc rekord świata o ponad godzinę. „Pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników, zarówno kobiet, jak i mężczyzn i nowy REKORD ŚWIATA” – napisała na swoim profilu na Instagramie.

Pobiła rekord świata w potrójnym Ironmanie

Polska triathlonistka Alicja Pyszka-Bazan zapisała się na kartach historii sportu, bijąc rekord w potrójnym Ironmanie, który pokonała w niecałe 36 godzin i 14 minut! To jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie sportu wytrzymałościowego. Rywalizacja składa się z 11,4 km pływania, 540 km jazdy na rowerze oraz 126,6 km biegu. Dla porównania, standardowy Ironman to 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. Potrójny dystans wymaga od zawodnika nie tylko wyjątkowej wytrzymałości fizycznej, lecz także ogromnej siły mentalnej. Pyszka-Bazan ma już na swoim koncie rekord świata w podwójnym Ironmanie, który wywalczyła w 2023 r. w zawodach Bretzel Ultra Triathlon France. Tym razem udała się na zawody w niemieckim Lensahn, gdzie pokazała, że stać ją na więcej. Nie tylko dobiegła na metę jako zwyciężczyni. Ustanowiła również wymarzony rekord świata.

„Pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników, zarówno kobiet, jak i mężczyzn i nowy REKORD ŚWIATA” – poinformowała na swoim profilu na Instagramie.

Polka pobiła o godzinę, 4 minuty i 22 sekundy wynik ustanowiony w 2019 r. przez Niemkę Mareile Hertel. 31-latka z Polski ukończyła potrójnego Ironmana z czasem 36:13:55. Drugie miejsce na podium zdobył Szwajcar Guillaume Briguet, który dobiegł na metę 40 min później.

Triathlonistka trafiła do szpitala

Alicja Pyszka-Bazan urodziła się w 1993 r. w Tychach, gdzie do dziś mieszka z mężem i córką Sarą. Przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 7 lat w sportowej szkole podstawowej w Tychach. W swojej karierze zdobyła Mistrzostwo Śląska w pływaniu, a także podia w wielu międzynarodowych mitingach i zawodach oraz Medal Mistrzostw Polski na dystansie 800 m. Spełniała się także w sportach sylwetkowych. Została Mistrzynią Polski w Bikini Fitness i zdobywczynią Pucharu Polski w kategorii Fit Model.

Do startu w potrójnym Ironmanie przygotowywała się od kilku miesięcy, a swoje zmagania publikowała w mediach społecznościowych. Jak podkreśliła, to dla niej nie tylko wyzwanie sportowe. W ten sposób przekracza także własne granice. Na profilu na Instagramie triathlonistki można zobaczyć, z jakim zmęczeniem musiała walczyć. 31-latka po ukończeniu potrójnego Ironmana trafiła do szpitala.

Alicja została zabrana przez pogotowie. Noc spędziła w szpitalu i po szeregu badań i kroplówek sytuacja została unormowana. O poranku wróciła już do domu i jest z nami. Jak tylko wstanie, na pewno się do Was odezwie. Dziękujemy za troskę i Wasze ogromne wsparcie” – napisano w opublikowanym poście.

W relacji wyjaśniono, że u zawodniczki pojawiły się m.in. drgawki, wymioty i biegunka. „Miało być party, a będzie szpital” – zaznaczono. Pyszka-Bazan jednak szybko stanęła na nogi i już następnego dnia podziękowała swoim fanom za wszystkie słowa wsparcia.