Przejdź do treści

Pink zapłaci karę grzywny za norweskie szczypiornistki. „Jestem bardzo dumna, że norweska drużyna zaprotestowała przeciwko seksistowskim zasadom”

Norweskie piłkarki ręczne powiedziały "dość" graniu w bikini i założyły krótkie spodenki. Federacja ukarała je grzywną
Norweskie piłkarki ręczne powiedziały "dość" graniu w bikini i założyły krótkie spodenki. Federacja ukarała je grzywną/ fot. Instagram, @elisabethhammerstad
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

– Europejska Federacja Piłki Ręcznej powinna zostać ukarana grzywną za seksizm – napisała na Twitterze Pink. Amerykańska piosenkarka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zapłaci karę grzywny, jaką na norweskie szczypiornistki nałożono po tym, jak założyły szorty zamiast bikini na mecz.

Norweska reprezentacja ukarana za noszenie szortów

Norweski kobiecy zespół grający w plażową piłkę ręczną powiedział „dość” eksponowaniu ciała w bikini. Piłkarki na mecz z hiszpańską reprezentacją kobiet w Mistrzostwach Europy założyły krótkie spodenki zamiast regulaminowych fig. Decyzja ta spotkała się z natychmiastową reakcją Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), która za niezgodny z przepisami strój ukarała zawodniczki grzywną w wysokości 1500 euro. W oświadczeniu EHF podkreślono, że zgodnie z zasadami gry w piłkę ręczną plażową dół kobiecego stroju „nie może być dłuższy niż 10 centymetrów po bokach”.

Kara grzywny nałożona na norweskie szczypiornistki wzbudziła sporo kontrowersji. Swoje oburzenie decyzją EHF wyraziła m.in. norweska minister ds. kultury i sportu Abid Raja.

„To zupełnie absurdalne. W konserwatywnym świecie sportu potrzeba zmian w podejściu” – przyznała.

Z kolei norweska federacja zapowiedziała jeszcze przed meczem, że zapłaci nałożoną na zespół karę.

„Jesteśmy bardzo dumni z dziewczyn, które podczas zawodów nie bały się zabrać głosu i powiedzieć wprost, że mają tego dość. Stoimy za nimi murem i je wspieramy. Zamierzamy wspólnie walczyć o zmianę międzynarodowych przepisów, co umożliwi zawodniczkom granie w takich strojach, w jakich czują się komfortowo” – mogliśmy przeczytać w opublikowanym przez norweską federację poście.

Norweskie piłkarki ręczne powiedziały "dość" graniu w bikini i założyły krótkie spodenki. Federacja ukarała je grzywną

Pink wspiera norweskie szczypiornistki

Głos w tej sprawie zabrała nawet Pink. Amerykańska gwiazda pop na swoim profilu na Twitterze napisała, że jest bardzo dumna z decyzji norweskich zawodniczek, które sprzeciwiły się seksistowskim zasadom dotyczącym strojów.

„Europejska Federacja Piłki Ręcznej powinna zostać ukarana grzywną za seksizm. Brawo, drogie panie. Z przyjemnością zapłacę za was grzywny. Tak trzymać” – napisała artystka.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: