Przejdź do treści

Młoda ukraińska mistrzyni zginęła podczas treningu raniona odłamkami pocisku. „Spłońcie w piekle, rosyjscy mordercy!”

Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Jej pasją był pole dance, czyli taniec na rurze. Często stawała na podium i osiągała sportowe sukcesy. Młoda, utalentowana, z apetytem na życie. Jej plany i nadzieje przerwali rosyjscy agresorzy. Daria Kurdel, mistrzyni Ukrainy w tańcu sportowym, uczestniczka międzynarodowych konkursów, a także studentka prawa zginęła podczas treningu raniona odłamkami pocisku.

Odłamki uszkodziły jej wątrobę i serce

Daria Kurdel miała 20 lat. Nie wiedziała, że sobotni ( 9 lipca) trening, na który wybrała się ze swoim 43- letnim ojcem, będzie jej ostatnim. Wtedy to rosyjscy agresorzy dokonali ataku rakietowego na Ukrainę. Jeden z pocisków wybuchł w Krzywym Rogu, w pobliżu tancerki i jej ojca. Na pomoc rannym rzucili się przechodnie. Jak podają ukraińskie media, Daria nie wyglądała, jakby jej stan był tak poważny: blada siedziała oparta o ogrodzenie boiska. W szpitalu okazało się, że odłamki uszkodziły jej wątrobę i serce. 20- latka o życie walczyła na OIOM-ie. Niestety obrażenia okazały się zbyt poważne. Zmarła. Jej ojciec jest już po operacji, ale nadal przebywa w szpitalu.

„Jak powiedzieć mu, że jego dziecko odeszło? Spłońcie w piekle, rosyjscy mordercy!” – napisał na Telegramie szef obwodu dniepropietrowskiego Wałentyn Rezniczenko.

Jej śmierć wstrząsnęła całą Ukrainą. Rustem Umerov, Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłej i podkreślił: Rosja odpowie za swoje okrutne zbrodnie!

Wyrazy ubolewania złożył także Sergiej Wasiliewicz Kiwałow, rektor Odeskiego Uniwersytetu Narodowego im. Ilji Miecznikowa, na którym Kurdel studiowała prawo.

„Była duszą towarzystwa, wesołą, zawsze gotową do pomocy, brała czynny udział w życiu studenckim. Daria kochała sport, była bardzo utalentowana i wygrała wiele międzynarodowych zawodów tańca sportowego”- napisał w emocjonalnym poście na Facebooku.

9-latek napisał list do mamy, która zginęła pod ostrzałem / gettyimages

Miała pasję i wielki talent

Daria Kurdel była energiczną, pełną życia osobą. Prowadziła profil na Instagramie @_kurdeldaria_, na którym prezentowała swoje umiejętności taneczne. Kanał w mediach społecznościowych służył jej także do przekazywania wiedzy, jak pomagać osobom, które ucierpiały w wyniku działań wojennych. Zaangażowana była w Galaxy Stars Champ, sportowe wydarzenie zaplanowane na październik.

źródło:focus.ua

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: