4 min.
Kaya Szulczewska: „Nie mamy nic do ukrycia! Masturbacja jest ok”

"Masturbacja jest ok"/Unsplash
„Masturbacja. Zawsze jak porusza się ten temat, to rodzi on się kontrowersje. Dość tego!” – zaczyna swój post na Instagramie Szulczewska. Feministka i aktywistka w swoim wpisie wymienia powody, dla których z całą pewnością nie należy potępiać masturbacji a wręcz warto jej spróbować (jeśli się wcześniej tego nie robiło, oczywiście).
Spis treści
Masturbacja – przez wiele lat była demonizowana
Jak przypomina Kaya Szulczewska większość złych emocji związanych z tematem masturbacji wynika z tego, jak temat ten był traktowany przez wiele lat.
„Uważano, że powoduje choroby, odbiera siły życiowe, a nawet sprawia, że kobiety się bezpłodne” – przypomina Szulczewska.
Zdaniem aktywistki masturbacja nie powinna być wstydliwym tematem. A jeśli sprawia problemy, bo przyzwyczajenia z niej wyniesione blokują osiąganie rozkoszy z partnerem czy partnerką, to warto po prostu skonsultować się ze specjalistą.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł
Największa zaleta masturbacji
Zdaniem Szulczewskiej masturbacja ma niebagatelny wpływ na udane życie seksualne kobiet – jest sposobem na rozładowanie napięcia, może być częścią wspólnego życia seksualnego z drugą osobą, ale nie to jest jej największą zaletą.
„Prawda jest taka, że masturbacja dla wielu kobiet/osób mających cipki, jest jednym z najlepszych sposobów na nauczenie się osiągania orgazmu. Tak! Bo możemy odkryć naszą łechtaczkę!” – pisze aktywistka.
Tłumaczy też, że często to właśnie dzięki masturbacji możemy nauczyć drugą osobę jakiego dotyku potrzebujemy. „Masturbacja sama z siebie nie jest zła!!! To naturalna aktywność seksualna” – pisze Szulczewska.
Kaya Szulczewska
Kaya Szulczewska to założycielka profilu „Ciałopozytyw Polska” – fenomenu w polskim internecie. Aktywistka regularnie publikuje na swoim koncie zdjęcia różnorodnych ciał wymykających się kanonom, historie dotyczące ich akceptacji, a także edukacyjne treści wokół tematu kobiecego ciała.
Spodobał Ci się artykuł? Polec go koleżankom!
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

05.02.2023
„Wyjście z toksycznego związku nie łatwe, ale jest możliwe. I trzeba to zrobić. Dla siebie”. Dr Bogdan Stelmach o niezdrowych relacjach w parze

05.02.2023
Bez przygotowanego umysłu nie rozpoznamy przełomu. Serendypia to dar dokonywania szczęśliwych i przypadkowych odkryć

04.02.2023
Sproszkowane kraby, lewatywa z winogron, pijawki i operacje szpikulcem. Jak kiedyś leczono raka

02.02.2023