3 min.
Kiedy udać się do seksuolożki bądź seksuologa? Eksperci fundacji #SEXEDpl odpowiadają

Wizyta u seksuologa / istock
Najnowsze
06.03.2021
118-letnia Kane Tanaka jest nastarszą mieszkanką globu. Chce wziąć udział w sztafecie z ogniem olimpijskim
06.03.2021
Anita Włodarczyk ma własną Barbie. Pierwsza na świecie lalka młociarka
06.03.2021
Drobiazgi uszczęśliwiają. Mają większy wpływ na jakość życia, niż nam się wydaje
06.03.2021
Sukces wpędza cię w zakłopotanie? Nie umiesz się nim chwalić? Skorzystaj z rad psychologa
06.03.2021
Minimalizm a dzieci. Czy da się kupować mniej?
Czym zajmuje się seksuolog? W czym może pomóc? I czy warto zainwestować w konsultację seksuologiczną? Na wszystkie pytania odpowiadają specjaliści z fundacji #SEXEDpl.
Spis treści
Seksuolog – czym się zajmuje?
Od jakiegoś czasu myślisz o wizycie u seksuolożki bądź seksuologa? Chcesz poprawić jakość życia seksualnego, ale tak naprawdę nie wiesz, z czego wynikają twoje problemy? A może słyszałaś od koleżanki, że od niedawna chodzi na konsultacje do seksuologa i jest zadowolona, a teraz sama zastanawiasz się, czy nie powinnaś zrobić tego samego?
Fundacja #SEXEDpl przychodzi z pomocą. Specjaliści w ostatnim poście na Instagramie odpowiadają na pytania dotyczące pracy seksuologa.
„Seksuolog bądź seksuolożka pomoże zawsze wtedy, gdy jakiekolwiek problemy dotykają waszego życia seksualnego, bez względu na to, czego dokładnie dotyczą. Jeśli coś związanego z seksem cię w jakikolwiek sposób przerasta – taki specjalista bądź taka specjalistka to dobry kierunek.
Szczególnie, że jest to kierunek całkowicie bezpieczny, bez ryzyka oceny i braku zrozumienia. Bardzo polecamy konsultację seksuologiczną także wtedy, gdy większych problemów nie ma, ale chcecie rozwijać wasze życie seksualne. To także ma sens” – piszą specjaliści z #SEXEDpl.
Fundacja #SEXEDpl
Fundacja #SEXEDpl jest platformą, która edukuje społeczeństwo, przełamuje tabu i obala mity. Specjaliści przekazują wiedzę merytoryczną i praktyczną o różnych aspektach edukacji seksualnej – od samoakceptacji, budowy genitaliów, po antykoncepcję, STI, świadomą zgodę i bezpieczeństwo w sieci.
Angażując się w działania edukacyjne, specjaliści wraz z wolontariuszami promują ideę tolerancji, swobodnego poznawania własnej tożsamości, rozwijania osobowości i otwartej rozmowy na temat seksu.
Zobacz także

„365 dni”: gdy kobieta staje się przedmiotem, a gwałt wydaje się romantyczny

„Co miałaś na sobie?”. Wystawa, która prezentuje ubrania, jakie miały na sobie ofiary gwałtu w momencie napaści

„Coraz więcej kobiet wychodzi z cienia”. O społecznym nakazie samopoświęcania rozmawiamy z psycholożką Anną Mochnaczewską-Kałasą
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go koleżance!
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

06.03.2021
Swati Mohan: Chciałabym życzyć wszystkim młodym osobom, żeby mogły pójść za swoimi pasjami

04.03.2021
Karol Bączkowski, ratownik medyczny: Zdarza się, że nie ma zmiennika i zostajesz na kolejne 12 godzin dyżuru. Bo przecież „karetka musi jeździć”

03.03.2021
Hello My Hero. Katarzyna Dacyszyn: Zło, które się wydarzyło, zaczyna być przekuwane w dobro dla innych. To jest chyba najlepsza rzecz, jaka w tym ataku mogła się zdarzyć

02.03.2021