Przejdź do treści

Kiedy udać się do seksuolożki bądź seksuologa? Eksperci fundacji #SEXEDpl odpowiadają

Wizyta u seksuologa / istock
Wizyta u seksuologa / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Czym zajmuje się seksuolog? W czym może pomóc? I czy warto zainwestować w konsultację seksuologiczną? Na wszystkie pytania odpowiadają specjaliści z fundacji #SEXEDpl.

Seksuolog – czym się zajmuje?

Od jakiegoś czasu myślisz o wizycie u seksuolożki bądź seksuologa? Chcesz poprawić jakość życia seksualnego, ale tak naprawdę nie wiesz, z czego wynikają twoje problemy? A może słyszałaś od koleżanki, że od niedawna chodzi na konsultacje do seksuologa i jest zadowolona, a teraz sama zastanawiasz się, czy nie powinnaś zrobić tego samego?

Fundacja #SEXEDpl przychodzi z pomocą. Specjaliści w ostatnim poście na Instagramie odpowiadają na pytania dotyczące pracy seksuologa. 

„Seksuolog bądź seksuolożka pomoże zawsze wtedy, gdy jakiekolwiek problemy dotykają waszego życia seksualnego, bez względu na to, czego dokładnie dotyczą. Jeśli coś związanego z seksem cię w jakikolwiek sposób przerasta – taki specjalista bądź taka specjalistka to dobry kierunek.

Szczególnie, że jest to kierunek całkowicie bezpieczny, bez ryzyka oceny i braku zrozumienia. Bardzo polecamy konsultację seksuologiczną także wtedy, gdy większych problemów nie ma, ale chcecie rozwijać wasze życie seksualne. To także ma sens” – piszą specjaliści z #SEXEDpl.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Kiedy udać się do seksuologa_żki? To pytanie przewija się regularnie w wiadomościach, więc dziś przychodzimy z odpowiedzią. Od czego, tak właściwie jest seksuolog_żka? W czym może pomóc i czy warto zainwestować w konsultację seksuologiczną? Seksuolog_żka pomoże zawsze wtedy, gdy jakiekolwiek problemy dotykają Waszego życia seksualnego, bez względu na to czego dokładnie dotyczą. Jeśli coś związanego z seksem Cię w jakikolwiek sposób przerasta – taki specjalista_ka to dobry kierunek. Szczególnie, że jest to kierunek całkowicie bezpieczny, bez ryzyka oceny i braku zrozumienia. Bardzo polecamy konsultację seksuologiczną także wtedy, gdy większych problemów nie ma, ale chcecie rozwijać Wasze życie seksualne. To także ma sens. Dużo więcej konkretnych powodów znajdziecie na stories autorstwa @kasia_coztymseksem, zapraszamy! #seksuologia #edukacjaseksualna

Post udostępniony przez #SEXEDpl (@sexedpl)

Dla bardzo małej ilości Polek seks jest przyjemnością i sposobem na wyrażenie siebie

Fundacja #SEXEDpl

Fundacja #SEXEDpl jest platformą, która edukuje społeczeństwo, przełamuje tabu i obala mity. Specjaliści przekazują wiedzę merytoryczną i praktyczną o różnych aspektach edukacji seksualnej – od samoakceptacji, budowy genitaliów, po antykoncepcję, STI, świadomą zgodę i bezpieczeństwo w sieci.

Angażując się w działania edukacyjne, specjaliści wraz z wolontariuszami promują ideę tolerancji, swobodnego poznawania własnej tożsamości, rozwijania osobowości i otwartej rozmowy na temat seksu.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: