3 min.
„Cipka” – film o samomiłości, którym Polka zachwyciła cały świat

źródło: materiały prasowe
Najnowsze
22.04.2021
Szczepienie na COVID-19 a dzień wolny od pracy. To „koszt, który może zostać przez firmy poniesiony”?
21.04.2021
Czy respiratory zabijają a szczepionki to eksperyment „godny Hitlera”? Doktor Michał rozprawia się z teoriami koronasceptyków
19.04.2021
„Chcemy, aby od 10 maja każdy dorosły mógł zapisywać się na szczepienie” – zapowiada premier
18.04.2021
„Karmazynowy przypływ i krwawa Mary”. Jak mówimy o okresie?
18.04.2021
„Wasza ‘wolność’ i ‘spisek’ się kończy, kiedy nie możecie złapać tchu”. Ratownik o nagonce na medyków „zaangażowanych w pandemiczny spisek”
„Cipka” to krótkometrażowy film na temat kobiecego orgazmu w reżyserii Renaty Gąsiorowskiej. Ta 8-minutowa animacja zgarnęła liczne nagrody, teraz trafiła do sieci i każdy może poznać jej przekaz.
Film pokazuje wieczór z życia młodej kobiety, która relaksuje się w domu, oglądając telewizję, paląc skręta, biorąc kąpiel. Postanawia też sprawić sobie nieco przyjemności, jednak nie może osiągnąć orgazmu, bo ciągle coś jej przeszkadza. Dlatego stery przejmuje tytułowa Cipka, która pokazuje dziewczynie, jak ma czerpać rozkosz ze swojego ciała.
Film tłumaczy, jak ważne jest poznanie swojego ciała, że automiłości można się nauczyć. Trzeba próbować, a najlepszym sposobem jest dotykanie się i sprawdzanie, który ruchy faktycznie powodują te przyjemne dreszcze, które finalnie doprowadzają do orgazmu. „Każdy orgazm jest de facto łechtaczkowym, tylko niektóre pochodzą ze stymulacji tego, co widzimy na zewnątrz – jest to żołądź łechtaczki, a niektóre ze stymulacji jej poprzez pochwę. Masturbacja może być bardzo dobrym sposobem nie tylko na rozładowanie napięcia seksualnego, ale na poznanie własnego ciała i jego potrzeb, na zrozumienie naszej anatomii oraz fizjologii seksu, a także rozbudzenie namiętności (w związku lub solo)” – tłumaczyła edukatorka seksualna Kamila Raczyńska – Chomyn w wywiadzie dla Hello Zdrowie.

źródło: materiały prasowe
O naszych organach płciowych myślmy tak samo jak o kolanie czy łokciu
W Polsce powstaje coraz więcej inicjatyw związanych z oswajaniem się ze swoim ciałem, zrozumieniem co w nim zachodzi i porzuceniem wstydu związanego z seksem. Jedną z takich inicjatyw jest książka „#SEXEDPL” Anji Rubik, będąca zbiorem rozmów z ekspertami, które przełamują tematy tabu w przystępny sposób. „Chciałabym, żebyśmy o naszych organach płciowych myśleli tak samo jak o kolanie czy łokciu. Żebyśmy dbali o nie regularnie. Żeby pójście do ginekologa było czymś tak normalnym, jak pójście do dentysty. Tematy związane z edukacją seksualną powinny być w naturalny, piękny sposób omawiane” – tak opisywała misję swojej kampanii Anja Rubik podczas wywiadu dla Hello Zdrowie.
Nie bójmy się własnych ciał, poznajmy je lepiej, sprawdźmy, co tam się dzieje na dole i nie bójmy się randki z sam sobą. Każdej z nas należy się odrobina przyjemności, tak jak tej młodej kobiecie z animacji „Cipka”.
Zobacz także
Udostępnij przyjaciółce
Pierwsze suplementy od kobiet dla kobiet
Poznaj WIMINPodoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Polecamy

21.04.2021
Oleg Nowak, „Lekarz na kółkach”: Nie myślę o sobie jako o osobie niepełnosprawnej. Po prostu pracuję. Ciało nie może mnie ograniczać

19.04.2021
Justyna Moraczewska: gdybym znała swoją wartość, nie dałabym się uderzyć

17.04.2021
Helen Mirren: Mężczyźni robią to, ponieważ młode dziewczyny są bezbronne. Chodzi o władzę i kontrolę

16.04.2021