2 min.
Zaskocz swoje mięśnie! Zdradzamy, jak to zrobić

Zaskocz swoje mięśnie! Pexels.com
24.06.2022
Lekarz miał 6,5 minuty na przyjęcie jednego pacjenta. „Doniosłem sam na siebie”
24.06.2022
Ciężko ustać ci w tej pozycji? Naukowcy mówią, o czym może to świadczyć
24.06.2022
Pijesz kawę przed pójściem na zakupy? Wydasz i kupisz więcej
23.06.2022
Siostra Bożenna dotkliwie o diecie szpitalnej: „Stan odżywienia 70 proc. pacjentów ulega pogorszeniu podczas hospitalizacji”
23.06.2022
„Potrzebujemy więcej zieleni. To nie jest już kwestia estetyki, a najlepszy sposób na ochronę przed katastrofalnymi skutkami upałów” – apeluje ekoaktywistka Paulina Górska
Jeśli w treningu nadrzędne znaczenie ma dla was kształtowanie sylwetki, koniecznie postawcie na trening z obciążeniem i pamiętajcie, że aby ciało modelować, należy umieć je zaskakiwać.
Dlaczego nie widać efektów treningu?
Jeśli ćwiczycie już jakiś czas, ale efekty wciąż was nie zachwycają, a nawet nie zadowalają – jedno jest pewne – czas zmienić plan treningowy. Brak efektów może wynikać z wielu powodów: przewagi treningów aerobowych nad siłowymi lub niskiej intensywności treningów siłowych, na co z kolei mogą wpływać zbyt małe obciążenia czy mało intensywne reżimy treningowe.
Te dość popularne błędy prowadzą do zaadoptowania się włókien mięśniowych w kierunku, który niekoniecznie wcześniej zakładaliście.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
PROMOCJA
Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł 90,00 zł
Zaskocz swoje mięśnie
Czy myśleliście o tym, by popracować z obciążeniem w trybie interwałowym? To doskonały plan dostarczający nowych bodźców treningowych. Wykorzystuje się go m.in. w CrossFicie. To zaskakiwanie mięśni nie powoduje przystosowania organizmu do jednostajnej, długotrwałej pracy.
Dobra wiadomość jest też taka, że efekty na poziomie spalania tkanki tłuszczowej trwają długo po zakończeniu treningu. Jeśli ćwiczycie na niskiej intensywności, używając bezpiecznych „obciążeń”, rzędu 50-60 proc. ciężaru maksymalnego, ciało nie będzie szybko się zmieniało, być może nawet w pewnym momencie przestanie reagować na trening. Ono potrzebuje być zaskakiwane.
Warto więc wziąć się za sztangi i hantle i popracować z nimi dynamiczniej (tylko po warunkiem, że technika wykonywania ćwiczeń jest znana i poprawna). Szybsze ruchy z dużym obciążeniem to jeden z najlepszych sposobów szokowania mięśni. Po takim treningu nie zapomnijcie o odpowiedniej regeneracji.
Zobacz także

„Chcesz mieć zgrabną sylwetkę? Zdradzę ci sekret”. Fizjoterapeutka pisze, jakie ćwiczenie warto dodać do treningów

„Bardzo chciałabym powiedzieć, że świat jogi i samorozwoju jest zupełnie bezpieczny, ale tak niestety nie jest” – mówi Paulina Młynarska, autorka książki „Jesteś spokojem”

„Brzuch tarczycowy? Nie ma takiego objawu. Mylimy pojęcia” – mówi endokrynolog Maciej Jędrzejowski
Spodobał ci się artykuł? Poleć go koleżance
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

23.06.2022
„Tatuaż dla niektórych nadal mentalnie bywa nie do przeskoczenia”. O mitach związanych z tatuowaniem mówi Kaja Karolina Chodorowska

21.06.2022
„Te wszystkie przykre słowa były małymi ciosami, przez które coś, co w sobie lubiłam, stawało się moim kompleksem” – mówi Katarzyna Czapraga, ofiara fat shamingu

19.06.2022
Nie jest tak, że elegancko zapakowane wycinki przyjeżdżają w pudełkach gotowe do oglądania. Jelito trafia do nas w wiadrze lub słoiku z formaliną – mówi Paulina Łopatniuk, patomorfolożka

19.06.2022