Zestresowana? Spróbuj tych ćwiczeń. Pomogą ci się zrelaksować
Nie ma nic lepszego na stres niż się porządnie zmęczyć fizycznie. Ruch w każdej postaci jest wskazany, ale są takie aktywności, które odstresowują szczególnie dobrze. Oto, co warto ćwiczyć, żeby uspokoić głowę.
Interwały
Uwielbiam interwały! Lubię je bardziej niż kardio, bo choć momentami bywają cięższe, po treningu następuje natychmiastowy stan euforii. Doskonale poprawiają samopoczucie i redukują poziom stresu. Nie wiecie, jak wykonać taki trening w domu? Polecam na przykład tabatę. A najlepiej kilka! Koniecznie dołóżcie do nich ćwiczenie takie jak burpees! Nieraz o nim pisaliśmy. Każdy, kto je zna, nienawidzi go tak samo mocno jak kocha. Szybko sprawia, że serce ma ochotę wyskoczyć z klatki piersiowej. Ale to dobrze, bo dzięki temu moc serca rośnie, przy okazji pracują wszystkie mięśnie i spalamy tkankę tłuszczową. Dzięki burpees kształtujecie wiele cech motorycznych jednocześnie: wytrzymałość, siłę, skoczność, szybkość, zwinność. Tętno rośnie, poziom stresu szybko spada.
alt=”” width=”602″ height=”339″ />
Taniec
Możecie wybrać się na zajęcia grupowe albo włączyć głośno muzykę i tańczyć jak szaleni w domu. Mówię serio! To idealny sposób na nerwy. Tańczcie tak, jak czujecie. Muzyka też jest tu ważną kwestią, bo dzięki niej również się rozluźniamy. Dźwięki, zwłaszcza wysokiej częstotliwości, wpływają na korę mózgowę. Tańczcie, aż poczujecie, że stres odpuścił.
Stanie na rękach
Stanie na rękach poprawia siłę i równowagę. To jednak nie wszystko. Ćwiczenie pomaga również w poprawie nastroju i obniża poziom stresu. Jak? Przepływ krwi do mózgu działa najpierw energetyzująco, a potem uspokajająco.
Oczywiście jeśli nigdy wcześniej tego nie próbowaliście, zacznijcie od stawania na rękach przy ścianie. Tu polecam dwa sposoby – stawajcie zarówno tak, aby by ustawić się plecami do ściany, jak i brzuchem do ściany. Nie zapominajcie, że podczas ćwiczenia całe ciało ma być spięte, barki aktywne, a wzrok utkwiony w punkcie między dłońmi.
Boks
Czy czasem podczas stresujących sytuacji wyobrażacie sobie, że kogoś uderzacie? Tak, podświadomie wiecie, że rozładowałoby to wasze napięcie. Zamiast jednak walnięcia szefa, lepiej wybrać się na zajęcia z boksu. Nic nie pomoże bardziej niż worek treningowy! Walcie jak szaleni. Przy okazji będzie to świetna sesja kardio, podczas której spalicie mnóstwo kalorii. Po skończeniu – efekt maksymalnego odprężenia zapewniony!
Bieganie
Każdy biegacz wam to powie – to jeden z najlepszych sposobów na „wietrzenie” umysłu. Idealnie, gdy uda wam się osiągnąć stan totalnego rozluźnienia. Ważna informacja – nie bierzcie ze sobą komórki, nie włączajcie Endomondo, nie biegnijcie na ilość ani na szybkość. Po prostu biegnijcie przed siebie. Poszukajcie w tej prostej czynności spokoju. Kiedy nadejdzie, prawdopodobnie skutecznie zarazicie się bieganiem, poznając jego inne strony.
Zobacz także
Polecamy
„Wydawało mi się, że piłka nie jest dla mnie. Jako osoba bez nogi zawsze stałam na bramce podczas lekcji wuefu” – mówi Anna Raniewicz, kapitanka Reprezentacji Polski w Amp Futbolu
Fuga dysocjacyjna – jak się objawia? Przykłady fugi dysocjacyjnej
Lęk, bezsenność, niepokój. Czym jest zespołu stresu popandemicznego?
Tom Daley dzierga na drutach na trybunach igrzysk olimpijskich w Paryżu. „To moja medytacja, mój spokój”
się ten artykuł?