Cubii – trenowanie przy biurku. Czy warto ćwiczyć z Cubii?
Cubii to wynalazek, który ma pozwolić nam na bycie aktywnym fizycznie… gdy siedzimy przy biurku. Dzięki Cubii możemy trenować nie tylko na siłowni lub w domu, ale także w czasie pracy. Jak ćwiczy się z Cubii? Czy warto inwestować w ten sprzęt?
Co to jest Cubii?
Cubii jest przenośną eliptyczną maszyną do treningu, która umożliwia ćwiczenie w czasie siedzenia, np. przy biurku, czy na kanapie. Pozwala na aktywność fizyczną, która nie zabiera nam czasu, bo możemy ją wykonywać jednocześnie pracując lub odpoczywając.
Ćwiczenia przy biurku z Cubii
Cubii ma za zadanie zniwelować negatywny wpływ pracy siedzącej na nasze zdrowie. Bo siedzenie przy biurku zabija! Prawda święta – im więcej spędzamy czasu siedząc, tym ryzyko różnego rodzaju chorób (serca, kręgosłupa) rośnie. Prawda ma jednak również drugie oblicze: czy tego chcemy czy nie, pracować przy biurku trzeba. Takie życie i inaczej nie będzie.
Niektórzy próbują z tym walczyć (na przykład ja), ale to zabiera cenny czas. Efekt jest taki, że rzucam pracę do połowy skończoną, żeby tylko zdążyć na czas do siłowni i pobiegać kilkadziesiąt minut na maszynie. Ruszam się, i owszem, ale cierpi na tym moja obowiązkowość – praca to praca i trzeba ją wykonać maksymalnie dokładnie. Gdybym miał Cubii, mógłbym siłownię przenieść do własnego biura.
Jak ćwiczyć z Cubii?
Cubii stawiamy pod biurkiem, bo do tego tę maszynę zaprojektowano. Potem przez Bluetooth łączy ze smartfonem (specjalna aplikacja pozwala obserwować i sterować własną aktywnością), a następnie można już sobie na sucho pobiegać. Właściwie to popedałować, bo Cubii to maszyna eliptyczna, a więc taki zminiaturyzowany „orbitrek” lub „cross ramp”. Ruch nóg po elipsie sprawia, że kolanami nie „trzepiemy” o blat biurka.
Czy warto kupić Cubii?
Za maszynkę do utrzymywania zdrowego ruchu zapłacimy około 300 dolarów.
Co otrzymamy w zamian – na co pomaga Cubii?
- ćwiczenia z wykorzystaniem maszyny poprawiają ogólną sprawność i wydolność, wzmacniają mięśnie i stawy bez ich nadmiernego obciążania.
- godzina pedałowania na Cubii to około 150 spalonych kalorii, ćwiczenia wspomagają więc utratę tkanki tłuszczowej,
- dodatkowo ćwiczenia na maszynie wiążą się z bardzo niskim ryzykiem kontuzji.
Czy jednak na pewno warto inwestować w duży i drogi sprzęt? Czy będziesz potrafiła skupić się jednocześnie na pracy i pedałowaniu na Cubii? Może lepiej postawić na regularne przerwy w pracy na krótki spacer lub ćwiczenia, które angażują całe ciało? Decyzja należy do ciebie.
zdjęcie: www.fitnesscubed.com
Polecamy
„Wydawało mi się, że piłka nie jest dla mnie. Jako osoba bez nogi zawsze stałam na bramce podczas lekcji wuefu” – mówi Anna Raniewicz, kapitanka Reprezentacji Polski w Amp Futbolu
To nie Briana Coxa powinniśmy się bać, tylko własnych biurek. Chcemy więcej takich reklam!
Będą pracować krócej. Urząd w Lesznie wprowadza 35-godzinny tydzień pracy
Jak złożyć wniosek o urlop wychowawczy w 2024 roku?
się ten artykuł?