3 min.
Stres, praca, napięcie, pośpiech? Znajdź chwilę czasu na ćwiczenia na odstresowanie!

Ćwiczenia na odstresowanie / Katarzyna Milewska
Najnowsze
21.01.2021
Pierwszy raz w historii wegańska restauracja otrzymała gwiazdkę Michelin!
21.01.2021
Pierwsze biuro turystyczne, które podjęło taką decyzję. Obsłuży tylko zaszczepionych na COVID-19
20.01.2021
Tenisistka zaszczepiła się poza kolejnością. By „odpracować” swój błąd, zgłosiła się do pomocy jako wolontariuszka
18.01.2021
Dlaczego lepiej używać szklanej butelki dla dzieci zamiast plastikowej? Wyjaśnia chemiczka Sylwia Panek
16.01.2021
Elektrolity – sprawdź, czego jeszcze o nich nie wiesz
Ćwiczenia odstresowujące to coś, co może pomóc każdemu z nas. Stres to część naszego życia, ale to nie powód, by nie starać się go zwalczyć. Doskonałym sposobem na to, by się rozluźnić i wyciszyć, są nieinwazyjne ćwiczenia na odstresowanie, które wprowadzą nasze ciało i umysł w harmonię i przywrócą nam spokój. Jak zredukować stres?
Spis treści
Ćwiczenia na odstresowanie
Ćwiczenia odstresowujące, według trenerki personalnej Anny Kozłowskiej, to ćwiczenia, w których najważniejszym elementem jest oddech. Wykonujemy długie, głębokie wdechy nosem, a następnie długie wydechy ustami.
1 ćwiczenie na odstresowanie
Fot: Katarzyna Milewska
Pozycja wyjściowa: Stopy szeroko, pięty skierowane lekko do środka, nogi ugięte tak, by uda i łydki tworzyły kąt prosty. Ramiona wzdłuż tułowia, przedramiona skrzyżowane przed sobą.
Ruch: Zaczynamy wykonywać wdech, jednocześnie prostujemy powoli nogi i unosimy ramiona, przenosząc je bokiem. Prostujemy nogi, ramiona, przedramiona krzyżujemy nad głową. Wracamy do pozycji wyjściowej analogicznie w drugą stronę, wykonując wydech.
2 ćwiczenie na odstresowanie
Fot: Katarzyna Milewska
Pozycja wyjściowa: Pozycja stojąca, ciało wyprostowane, nogi ustawione na szerokość bioder. Ramiona ugięte, palce dłoni splecione w koszyczek, trzymane na wysokości klatki piersiowej. Wdech.
Ruch: Zaczynamy robić długi wydech. Uginamy nogi w stawach kolanowych z jednoczesnym zaokrągleniem pleców i wyciągnięciem ramion w przód, obracając dłonie grzbietem do twarzy przy cały czas splecionych palcach. Głowę pochylamy lekko do przodu.
3 ćwiczenie na odstresowanie
Fot: Katarzyna Milewska
Pozycja wyjściowa: Wykrok w bok. Pięta nogi ugiętej znajduje się dokładnie pod kolanem. Dłonie położone obok stopy.
Ruch: Odrywamy dłoń położoną dalej od stopy, unosimy rękę, otwierając klatkę piersiową, ręka uniesiona i ręka oparta o podłoże tworzą jedną linię. Głowa uniesiona ku górze, patrzymy za dłonią. Wykonujemy przy tym ruchu głęboki, długi wdech. Wracamy do pozycji wyjściowej analogicznie w drugą stronę, wykonując wydech.
4 ćwiczenie na odstresowanie
Fot: Katarzyna Milewska
Pozycja wyjściowa: Leżymy na plecach, ramiona leżą wyprostowane nad głową, nogi ugięte w stawach kolanowych.
Ruch: Przenosimy ramiona nad głową (cały czas wyprostowane), jednocześnie podnosząc się za pomocą mięśni brzucha. Dotykamy dłońmi do kolan i przyciągamy ciało do przodu, do momentu aż łokcie zetkną się z kolanami. Podczas całego ćwiczenia zachowujemy proste plecy. Wykonując ten ruch, wykonujemy wdech. Wracamy do pozycji wyjściowej analogicznie w drugą stronę, wykonując wydech.
5 ćwiczenie na odstresowanie
Fot: Katarzyna Milewska
Pozycja wyjściowa: Klęk podparty.
Ruch: Lewe kolano i prawy łokieć odrywamy od ziemi i przyciągamy do siebie, następnie prostujemy obie kończyny tak, by utworzyły z tułowiem jedną linię. Odkładamy dłoń i kolano, by następnie ćwiczenie powtórzyć na drugą stronę. Wdech wykonujemy, wyciągając ciało do jednej linii, wydech zaś, wracając do pozycji wyjściowej.
Ania Kozłowska – Trenerka N+TC Nike Training Club, trener personalny, instruktorka Fitness, instruktorka Pole Dance, trener II klasy koszykówki, instruktorka pływania, absolwentka studiów II stopnia Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na wydziale Wychowania Fizycznego.
Zobacz także

„Bez stresu nie ma życia. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy stres jest przewlekły i gdy sobie z nim nie radzimy, nie mamy nad nim kontroli” – mówi prof. Jadwiga Jośko-Ochojska

Aurelia Szokal, nauczycielka uważności: mindfulness dystansuje od sytuacji samej w sobie, pozwala ci obejrzeć ją z boku jak stopklatkę w kinie

„Gdy nadchodzą święta, jesteśmy zazwyczaj tak zmęczeni i sfrustrowani, że przestają nas cieszyć” – mówi psycholożka
Poleć te ćwiczenia zestresowanym
Pierwsze suplementy od kobiet dla kobiet
Poznaj WIMINPodoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Polecamy

21.01.2021
„My, dojrzałe kobiety, zaczynamy budzić się do życia. Nasza siwa rewolucja dopiero nadchodzi!” – mówi Izabela Pajor

20.01.2021
Joanna Cesarz: Dlaczego mam się porównywać do Anji Rubik, jeśli nigdy nie będę wyglądać jak ona?

18.01.2021
Natalia Broniarczyk: Najczęstsze pytanie, jakie się pojawia, to: ‚czy jesteś pewna, że nie będziesz później żałować?’. Nie zadawajmy go

16.01.2021