Przejdź do treści

„Zostańcie w domu”. Michał Żebrowski w przekornej, ale wymownej kampanii SEXED.PL

Spot Fundacji SexedPL
Fundacja SexedPL apeluje do młodych osób, by głosowali w wyborach samorządowych/ printscreen instagram SexedPL
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Nikt wam tutaj w krocza nie zagląda. Wolności wam nie odbiera. Tak że, jak to się mówiło kiedyś: zostańcie w domu” – mówi w nagraniu Michał Żebrowski, który wciela się w postać bezczelnego samorządowego lidera. Aktywizujący spot Fundacji SEXED.PL pokazuje, dlaczego młodzi powinni iść na wybory samorządowe 7 kwietnia.

„Młodym już dziękujemy”

„7 kwietnia znów walczymy o rekordową frekwencję i o to, w jakiej codzienności będziemy żyć”.

Tymi słowami rozpoczyna wpis na swoim profilu na Instagramie SEXEDPL. Fundacja opublikowała krótki (lecz ważny!) film zachęcający młode Polki i młodych Polaków do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach samorządowych. Głównym bohaterem w aktywizującym wideo jest Michał Żebrowski, który wcielił się w rolę polityka – lidera samorządu. Spot jest przerysowaną sceną z jego gabinetu, w którym widzimy, jak dziękuje młodym współpracownikom za zaangażowanie i udział w wyborach parlamentarnych. Wręcza im kwiaty i dokumentuje tę chwilę na zdjęciach.

„Rekordowa frekwencja! Do urn poszło więcej kobiet niż mężczyzn. Brawo, brawo, udowodniliście, jak należy walczyć o swoje prawa” – wylicza.

I dodaje, by nie zawracali sobie głowy wyborami samorządowymi, bo przecież „Tutaj są naprawdę poważne sprawy. Administracyjne!”.

„Nikt wam tutaj w krocza nie zagląda. Wolności wam nie odbiera. Tak że, jak to się mówiło kiedyś: zostańcie w domu” – radzi.

Na zdjęciu plakat promocyjny kampanii Kobiety na Wybory- HelloZdrowie

„7 kwietnia zagłosuj w wyborach samorządowych!”

Spot finalnie przejmują młodzi ludzie, którzy zachęcają swoich rówieśników do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach samorządowych. Jak podkreślają, to ważne, ponieważ to właśnie samorządy mają bezpośredni wpływ na istotne kwestie związane z edukacją, opieką zdrowotną czy kulturą. Dzięki wyborowi odpowiedzialnych i kompetentnych kandydatów mają wpływ na to, w jaki sposób zarządzane są ich sprawy na poziomie lokalnym.

„O wyborach samorządowych nie mówi się tak dużo jak o parlamentarnych. A jednak to one mają bezpośredni wpływ na to, jak w naszej okolicy wygląda m.in. dostęp do lekarzy, edukacja (również seksualna!), działalność antyprzemocowa, wsparcie dla mniejszości i aktywizacja zawodowa kobiet. No i oczywiście dziury w drogach” – dodaje SexedPL.

Reżyserem spotu kampanii pod hasłem „Młodym już dziękujemy” jest Igor Leśniewski, który był odpowiedzialny także za spot aktywizujący w październiku 2023 r. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych wyborach do urn poszło 74,38 proc. Polaków.

„W niedzielę 7 kwietnia zagłosuj w wyborach samorządowych!” – apeluje SexedPL.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: