Przejdź do treści

Znane aktorki bez włosów – w mocnej akcji fundacji Rak’n’Roll. „Pomyślałam: to nie ja. Czułam się naznaczona”

"To nie ja" - mocna akcja fundacji Rak'n'Roll. Znane aktorki bez włosów
"To nie ja" - mocna akcja fundacji Rak'n'Roll. Znane aktorki bez włosów / Instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Bez rzęs, brwi, włosów. Aktorki: Urszula Dębska, Katarzyna Herman, Magdalena Lamparska, Agnieszka Sienkiewicz-Gauer oraz blogerka Anna Skura pokazały, jak wyglądają w takim „wydaniu”. Wszystko na potrzeby akcji „To nie ja” zorganizowanej w celu zbiórki pieniędzy na peruki dla dziewczyn, które zmagają się z nowotworem.

„To nie ja” – ważna akcja fundacji Rak’n’Roll

Czy tego chcemy, czy nie, włosy dla wielu osób są ważnym atrybutem kobiecego wyglądu. Ich utrata dla dziewczyn to czasami traumatyczny moment.

Niektóre z Podopiecznych Fundacji mówią, że łatwiej jest im się pogodzić z utratą piersi w wyniku mastektomii, niż z utratą włosów. Dlatego od 2011 r. przekazujemy peruki kobietom w trakcie leczenia onkologicznego, co pomaga im poczuć się sobą i daje siłę do przejścia przez raka” – czytamy na stronie internetowej fundacji Rak’n’Roll.

Jak wielka jest skala problemu i jak trudne może to być przeżycie – pokazuje zorganizowana przez fundację akcja „To nie ja”, w której wzięły udział aktorki: Urszula Dębska, Katarzyna Herman, Magdalena Lamparska, Agnieszka Sienkiewicz-Gauer oraz blogerka Anna Skura. Celem działań jest zbiórka środków na peruki dla kobiet zmagających się z chorobą nowotworową.

Magdalena Lamparska: „To jest nie do wyobrażenia”

Czy wiesz, co to znaczy stracić włosy? No właśnie, WYDAWAŁO mi się, że mogę to sobie wyobrazić… Dziś wiem, że jest to nie do wyobrażenia, dopóki nie doświadczy się tego osobiście”

Tymi słowami Magdalena Lamparska rozpoczyna swój instagramowy wpis opublikowany właśnie w ramach akcji „To nie ja”.

„Wzięłam udział w eksperymencie i ucharakteryzowałam się do zdjęć na osobę łysą. Na początku wszystko wydawało się takie, jak zawsze na sesji zdjęciowej, jednak czułam, że to będzie dla mnie mocne doświadczenie. Myślałam o wszystkich mi bliskich osobach, które walczyły lub walczą z rakiem” – opisuje gwiazda.

Jak tłumaczy dalej aktorka, w trakcie charakteryzacji nie mogła nie widzieć procesu zmiany, żeby móc zarejestrować pierwszą reakcję.

„Po charakteryzacji odwrócono moje krzesło. Kiedy spojrzałam w lustro, zobaczyłam siebie i pomyślałam „to nie ja”. Byłam naga. Nie spodziewałam się tego, co zobaczyłam i przede wszystkim, tego co poczułam. Bez włosów czułam się naznaczona„.

Jak przyznaje Lamparska, przez krótką chwilę w minimalny sposób mogła poczuć to, co czują dziewczyny, które przechodzą przez raka i nie mają włosów:

„Ile kosztuje je każde wyjście z domu, każde spojrzenie? I najważniejsze: jaką ulgę daje im peruka”.

Joanna Górska w związanych włosach na antenie

#NaPeruki: pomóż im poczuć się sobą

Magdalena Lamparska zwraca uwagę, że możemy w prosty sposób pomóc dziewczynom przechodzącym przez to trudne doświadczenie.

„Włosy nie wystarczą, teraz liczy się każda złotówka, by podopieczne Rak’n’Rolla nie musiały czekać na nowe fryzury. Pomóż im i uwierz mi, to bardzo ważne i bardzo potrzebne”.

Pod hasztagiem #NaPeruki na Instagramie znajdziecie refleksje pozostałych uczestniczek akcji „To nie ja”. Koniecznie zobaczcie spot, w którym dzielą się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami.

Wpłać na peruki dla dziewczyn przechodzących przez raka. Pomóż im poczuć się sobą!” – apelują gwiazdy.

Redakcja Hello Zdrowie dołącza do apelu.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.