Przejdź do treści

Tom Parker nie żyje. Wokalista zespołu The Wanted chorował na raka mózgu

Tom Parker
Tom Parker nie żyje. Wokalista zespołu "The Wanted" zmagał się z rakiem mózgu/ Instagram @tomparkerofficial
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Zmarł Tom Parker, jeden z członków brytyjsko-irlandzkiego zespołu The Wanted. U 33-latka dwa lata temu zdiagnozowano nieuleczalny nowotwór mózgu. O śmierci artysty poinformowała jego żona. 

Tom Parker nie żyje

Tom Parker, który dołączył do brytyjsko-irlandzkiego zespołu The Wanted w 2009 roku, zmarł w środę, 30 marca. Wokalista grupy znanej z takich przebojów, jak „Glad You Came”, „All Time Low” i „I Found You”, zmagał się z nieoperacyjnym rakiem mózgu. O śmierci artysty poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego żona Kelsey Hardwick.

„Z ciężkim sercem potwierdzamy, że Tom zmarł dziś w pokoju z całą rodziną u boku. Nasze serca są złamane, Tom był centrum naszego świata i nie wyobrażamy sobie życia bez jego zaraźliwego uśmiechu i energicznej obecności. Jesteśmy szczerze wdzięczni za ogrom miłości i wsparcia i prosimy, abyśmy wszyscy połączyli siły, aby światło Toma nadal świeciło dla jego pięknych dzieci” – napisała.

Kelsey w swoim wpisie podziękowała również tym, którzy wspierali 33-latka w chorobie.

„Dziękujemy wszystkim, którzy go wspierali, walczył do samego końca. Na zawsze będę z ciebie dumna” – podkreśliła.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kelsey 💋 Parker (@being_kelsey)

Tom Parker chorował na raka mózgu

W 2020 roku u Parkera zdiagnozowano glejaka mózgu. Zmiany nowotworowe były w czwartym stadium, wobec czego operacja nie była możliwa. Wokalista poddawał się radio- i chemioterapii oraz próbował leczyć się za granicą. Niestety w zeszłym roku okazało się, że rak jest w reemisji. Artysta jednak wciąż miał nadzieję na wyzdrowienie. W sierpniu 2021 roku Parker poinformował o obiecujących wynikach badań i zaznaczył, że glejak „jest pod kontrolą”. Wydał również książkę, w której opisał życie z chorobą.

„Moja książka, która ukaże się w lipcu, nie jest o umieraniu: jest to książka o życiu. To książka o odnajdywaniu nadziei bez względu na to, w jakiej jesteś sytuacji i jak najlepiej żyć, bez względu na wszystko. Pokaże ci, jak wiara w nadzieję i odwaga, by marzyć sprawia, że możesz iść naprzód pomimo przeciwności losu” – napisał.

W ostatnim czasie niestety stan zdrowia wokalisty znacznie się pogorszył, przez co zmuszony był do poruszania się na wózku inwalidzkim. Nie zrezygnował jednak z tego powodu z udziału w koncertach swojego zespołu i śpiewał na siedząco. 28 marca zamieścił swój ostatni post w mediach społecznościowych, publikując zdęcie z kolegami z zespołu. „Dream Team” – napisał.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tom Parker (@tomparkerofficial)

Glejak mózgu

Glejak to nowotwór tworzący się z tkanki mózgowej, a dokładniej – z komórek glejowych stanowiących zrąb tkanki nerwowej. Powstaje w wyniku mutacji komórek mózgu – astrocytów i oligodendrocytów, które tracą swoją prawidłową funkcję i rozpoczynają niekontrolowany rozrost. Glejaki różnią się od siebie zróżnicowaniem oraz agresywnością.

Charakterystycznymi objawami glejaka mózgu są: bóle głowy, zaburzenia świadomości, a nawet zmiany osobowości. Leczenie glejaków wiąże się z operacją chirurgiczną, chemioterapią i radioterapią. Charakteryzuje je jednak wysoka złośliwość z tendencją do szybkiego wzrostu i nawrotów, co czyni je trudnymi w leczeniu i niepewnymi, jeśli chodzi o rokowania.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

„Rodzice wciąż są namawiani do bankowania krwi pępowinowej dla użytku ich dzieci, mimo że nie ma takiej potrzeby”. O tym, jak wmówiono nam, że krew pępowinowa to panaceum, mówi hematolog prof. Wiesław Jędrzejczak

„Kiedy nikt nie trzyma cię przy życiu, nic cię nie dopinguje, nie znajdziesz w sobie tej siły, żaden lekarz cię nie wyleczy” – mówi Marta Igar-Idler, która pokonała nowotwór

„Ludzie wciąż nie chcą wiedzieć, gdzie znajduje się schron przeciwrakowy” – mówi Anna Bimer, autorka książki „Rak time”

Henryka Krzywonos-Strycharska

Henryka Krzywonos-Strycharska odpowiada kolegom z Sejmu: „To nie moda tylko rak”

Coraz mniej chętnych na bezpłatne badania. Na Islandii potrafili rozwiązać ten problem

Lyndsey Ashton / fot. Instagram @lyndsey_ashton22

22-letnia kobieta wygląda jak dziecko. Od ludzi mijanych na ulicy słyszy: „Czy ten dzieciak jest w ciąży?!”

Deborah James

Chora na raka gwiazda BBC żegna się z fanami. „Wiadomość, której nigdy nie chciałam napisać”

Sophie Wilmes zawiesza swoje obowiązki, żeby opiekować się ciężko chorym mężem. „Decyzja budzi największy szacunek”

Usłyszała od lekarza: „My już jej nie uratujemy”. 10 lat później wciąż jest, i pomaga. Basia Górska o walce z rakiem jajnika

„Póki oddycham, jest mnóstwo do zrobienia”. Jola i Magda szyją turbany dla dziewczyn z całej Polski i apelują: badaj cycki!

Mirosław Zbrojewicz

Grucha jako „rak” pomaga chorym dzieciom. Mirosław Zbrojewicz w kampanii Fundacji Iskierka

Aga Szuścik: „Żadna choroba nie jest 'kobieca’. To nie jest słowo, którym powinno się określać to, co złe, trudne, okropne”

Justyna Tomska / Archiwum prywatne

„Nie ma treningu, od razu jest życie. Wpadasz w nie po uszy i właściwie masz przegwizdane” – zauważa poetka Justyna Tomska

Joanna Głuchowska i Andrzej Dziedzic /fot. Damian Rychlica

„Choroba nie ma żadnego sensu. Dopiero to, co z niej wyciągniemy” – przekonują Andrzej Dziedzic i Joanna Głuchowska, autorzy książki „Liczy się każdy oddech”

Jakub Małecki

„Moi bohaterowie są szczególni, bo jest im trudniej” – mówi pisarz Jakub Małecki

hospicjum domowe

„Często mówi się, że 'ktoś kogoś oddał do hospicjum’. A nikt nie powie przecież 'oddał do szpitala'”. Anna Kurowicka o odchodzeniu bliskich

Chorzy na szpiczaka pozbawieni leku ratującego życie. Nie ma go na lipcowej liście refundacyjnej

Pomoc socjalna – na co mogą liczyć pacjenci chorzy na raka?/Getty Images

Pomoc socjalna – na co mogą liczyć pacjenci chorzy na raka?

Alicja Sekret

Alicja Sekret: Chodzi o to, by chorzy „uczyli” siebie nawzajem, że mimo danej przypadłości mogą i mają pełne prawo żyć tak, jak tego pragną

Paulina Młynarska

Paulina Młynarska: gdy tylko przejdę rekonwalescencję, kupię sobie jakiś piękny nowy biustonosz, sukienkę, rzucę grzywą i będę dumnie paradować z moimi implantami po ulicach

Pomacaj się

„Mastektomia to nie koniec życia ani kobiecości. Po niej można dalej funkcjonować, żyć i cieszyć się tym życiem” – mówią autorki niezwykłych zdjęć kobiet po raku piersi i akcji „Pomacaj się”

dziewczyna, walka z rakiem

Walczy czy zdrowieje? Psychoonkolożka o tym, dlaczego powinniśmy zmienić język, którym się posługujemy, mówiąc o raku

Anna Charko: Życie z chorobą jest jak wyprawa w Himalaje

Katarzyna Wolińska

Hello My Hero. Katarzyna Wolińska: Chciałabym, żeby ktoś kiedyś powiedział: „pamiętacie tę Kaśkę? Ona była taka fajna, wygłupiała się, tańczyła na wózku”