Przejdź do treści

Tom Parker nie żyje. Wokalista zespołu The Wanted chorował na raka mózgu

Tom Parker
Tom Parker nie żyje. Wokalista zespołu "The Wanted" zmagał się z rakiem mózgu/ Instagram @tomparkerofficial
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Zmarł Tom Parker, jeden z członków brytyjsko-irlandzkiego zespołu The Wanted. U 33-latka dwa lata temu zdiagnozowano nieuleczalny nowotwór mózgu. O śmierci artysty poinformowała jego żona. 

Tom Parker nie żyje

Tom Parker, który dołączył do brytyjsko-irlandzkiego zespołu The Wanted w 2009 roku, zmarł w środę, 30 marca. Wokalista grupy znanej z takich przebojów, jak „Glad You Came”, „All Time Low” i „I Found You”, zmagał się z nieoperacyjnym rakiem mózgu. O śmierci artysty poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego żona Kelsey Hardwick.

„Z ciężkim sercem potwierdzamy, że Tom zmarł dziś w pokoju z całą rodziną u boku. Nasze serca są złamane, Tom był centrum naszego świata i nie wyobrażamy sobie życia bez jego zaraźliwego uśmiechu i energicznej obecności. Jesteśmy szczerze wdzięczni za ogrom miłości i wsparcia i prosimy, abyśmy wszyscy połączyli siły, aby światło Toma nadal świeciło dla jego pięknych dzieci” – napisała.

Kelsey w swoim wpisie podziękowała również tym, którzy wspierali 33-latka w chorobie.

„Dziękujemy wszystkim, którzy go wspierali, walczył do samego końca. Na zawsze będę z ciebie dumna” – podkreśliła.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kelsey 💋 Parker (@being_kelsey)

Tom Parker chorował na raka mózgu

W 2020 roku u Parkera zdiagnozowano glejaka mózgu. Zmiany nowotworowe były w czwartym stadium, wobec czego operacja nie była możliwa. Wokalista poddawał się radio- i chemioterapii oraz próbował leczyć się za granicą. Niestety w zeszłym roku okazało się, że rak jest w reemisji. Artysta jednak wciąż miał nadzieję na wyzdrowienie. W sierpniu 2021 roku Parker poinformował o obiecujących wynikach badań i zaznaczył, że glejak „jest pod kontrolą”. Wydał również książkę, w której opisał życie z chorobą.

„Moja książka, która ukaże się w lipcu, nie jest o umieraniu: jest to książka o życiu. To książka o odnajdywaniu nadziei bez względu na to, w jakiej jesteś sytuacji i jak najlepiej żyć, bez względu na wszystko. Pokaże ci, jak wiara w nadzieję i odwaga, by marzyć sprawia, że możesz iść naprzód pomimo przeciwności losu” – napisał.

W ostatnim czasie niestety stan zdrowia wokalisty znacznie się pogorszył, przez co zmuszony był do poruszania się na wózku inwalidzkim. Nie zrezygnował jednak z tego powodu z udziału w koncertach swojego zespołu i śpiewał na siedząco. 28 marca zamieścił swój ostatni post w mediach społecznościowych, publikując zdęcie z kolegami z zespołu. „Dream Team” – napisał.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tom Parker (@tomparkerofficial)

Glejak mózgu

Glejak to nowotwór tworzący się z tkanki mózgowej, a dokładniej – z komórek glejowych stanowiących zrąb tkanki nerwowej. Powstaje w wyniku mutacji komórek mózgu – astrocytów i oligodendrocytów, które tracą swoją prawidłową funkcję i rozpoczynają niekontrolowany rozrost. Glejaki różnią się od siebie zróżnicowaniem oraz agresywnością.

Charakterystycznymi objawami glejaka mózgu są: bóle głowy, zaburzenia świadomości, a nawet zmiany osobowości. Leczenie glejaków wiąże się z operacją chirurgiczną, chemioterapią i radioterapią. Charakteryzuje je jednak wysoka złośliwość z tendencją do szybkiego wzrostu i nawrotów, co czyni je trudnymi w leczeniu i niepewnymi, jeśli chodzi o rokowania.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: