Poznaj historie silnych, niezależnych i odważnych kobiet na całym świecie. Zdjęcia z konkursu „Kobieta 2019” odpowiadają na pytanie „kim jest kobieta?”
Co to znaczy być kobietą? AGORA zapytała o to w swoim konkursie fotograficznym „Kobieta 2019” i wybrała 50 najlepszych zdjęć. Wyrusz w kobiecą podróż po świecie i zobacz kontrasty współczesnego świata, w których pojawia się piękno, siła i tajemnica. Zdjęcia są naprawdę niezwykłe.
Bez względu na kraj, religię czy kolor skóry kobiety z dowolnej części świata łączy bardzo dużo wspólnych cech. Siła, odwaga, miłość i tajemnica to zaledwie cząstka tego, jak można je opisać. 50 fotografów podzieliło się swoim wyjątkowym punktem widzenia kobiet, aby odpowiedzieć na kluczowe pytanie: „Kim jest kobieta?”. Każde ze zdjęć opowiada inną i wyjątkową historię.
Spośród ponad 12 250 zgłoszeń w konkursie fotograficznym AGORA # Women2019 Photo Contest, bezpłatnej aplikacji fotograficznej, która nagradza fotografów w globalnych konkursach fotograficznych od 2017 roku, wybrano 50 zdjęć. Wyróżnione obrazy przedstawiają silne, niezależne i odważne kobiety z każdego zakątka kuli ziemskiej.
To pierwszy na świecie taki konkurs fotograficzny, a Cristina Pelarda, członkini załogi AGORY, opublikowała na swojej stronie internetowej, co oznacza dla niej bycie kobietą.
„Wyzwanie i przywilej – od dziecka uczyłam się równości i szacunku. Nie narzucano żadnych ograniczeń moim zdolnościom ani marzeniom, a słowa „nie mogę” w moim słowniku nie istnieją! Nie jestem słabszą płcią, jestem wojowniczką i nie mam obaw. Bycie kobietą jest wyjątkowe, jesteśmy zdolne do wszystkiego. Jestem szczęśliwa, a bycie kobietą jest moim największym wyzwaniem i ogromnym przywilejem”
Która fotografia wygra? Można głosować na swoje ulubione zdjęcie w aplikacji, by rozstrzygnąć, który punkt widzenia kobiety najbardziej do nas przemawia.
Poznaj historię niektórych fotografii z konkursu i wybierz swoją ulubioną.
„Kobieca pewność siebie”, Najbardziej pociągającą rzeczą, jaką może mieć kobieta, jest pewność siebie. Autor Kobby Katalist (Ghana)
„Morze sieci”. Obecnie ponad 640tys. ton tych sieci rybackich krąży wśród naszych oceanów. Autorstwa Lee Mumford (Wielka Brytania)
„Moja babcia z nowym przyjacielem”. W ciągu ostatnich kilku lat wiele badań udowodniło, że zwierzę domowe może pomóc wyleczyć samotność. Autorstwa Salai Van Lian Mang (Myanmar)
„Ukryte piękno”. Autorstwa Adeel Chishti (Pakistan)
Rozwiń„Prawdziwa przyjaźń”. Uczennice dzielą lodowego lizaka podczas przerwy szkolnej. Autorstwa Rustam Awat (Indonezja)
Rozwiń„Guzik tkaczki”. W niektórych plemionach indonezyjskich nauka tkania to główne źródło utrzymania dla wielu rodzin. Autorstwa Andry Denisah (Indonezja)
Rozwiń„Kobieta”. Portret ukazujący niesamowitą urodę modelki. Autorstwa Montse Ferré (Hiszpania)
„Skrzypaczka”. Susan Kisser gra ścieżkę dźwiękową z „Gry o tron” w Central Parku w Nowym Jorku. Autorstwa Rafael Granados (Hiszpania)
Rozwiń„Zejście przez historię”,. Zdjęcie wykonano w zabytkowej dzielnicy San Telmo w Buenos. Autorka: Paula Aranoa (Argentyna)
„Lustereczko, lustereczko”. „Czy chcesz poznać miłość swojego życia? Spójrz w lustro” – Byron Katie. Autorka zdjęcia: Oana Goanga (Rumunia)
Rozwiń„W poszukiwaniu spokoju”. Wczesna poranna sesja jogi na Bali. Autor Theo Widharto (Indonzeja)
„Cynthia Lunth”. Autor zdjęcia: Daniel Cabecera García (Hiszpania)
Rozwiń„Na żywo”. Koncert rockowy w Manilli na Filipinach. Autor Patrick Briones (Filipiny)
Rozwiń„Życie”. Kiedy dwie lub więcej kobiet zbiera się razem, buduje się ekonomię. Kiedy jest równość, istnieje jakość życia. Autor Michael Aboya (Ghana)
„Ciemność”. Zdjęcie zostało zrobione w lesie niedaleko Kojori w zimny i mglisty, zimowy poranek. Autorstwa Nika Pailodze (Gruzja)
Rozwiń„Wciąż produktywna”. Prace rolnicze na szczycie indonezyjskich wzgórz. Autor Suratman Alimuddin (Indonezja).
„Szczęśliwe macierzyństwo”. Kobiety świętujące macierzyństwo w pierwsze urodziny dziecka. Autor Pranab Basak (Indie)
Rozwiń„Używanie jawajskiego ubrania”. Matka i córka przygotowują się do tradycyjnej ceremonii tańca. Autorstwa Asad Khalid Sungkar (Indonezja)
RozwińKtóre zdjęcia zachwyciło was najbardziej?
Polecamy
„Karmazynowy przypływ i krwawa Mary”. Jak mówimy o okresie?
6 sposobów na to, by uniknąć przeziębienia w sezonie grypowym
„Mamy do wykonania pracę ze złością i wstydem. Dotyczy to nie tylko cipki, ale też tego, jak się czujemy z naszymi pośladkami” – mówi Agata Loewe
W ciąży mózg kobiety się… kurczy. Poznaj 5 zaskakujących faktów dotyczących kobiecego ciała
się ten artykuł?