Przejdź do treści

Katarzyna Nosowska o relacji z mamą: „Ewidentnie coś we mnie odpala, ale to moja wściekłość we mnie buzuje”

Katarzyna Nosowska o relacji z mamą: „Ewidentnie coś we mnie odpala, ale to moja wściekłość we mnie buzuje”
Katarzyna Nosowska o relacji z mamą: „Ewidentnie coś we mnie odpala, ale to moja wściekłość we mnie buzuje” / Źródło: MW Media
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

„Po pracy, którą nad sobą wykonałam, przestaję dostrzegać problem w tym, co jest określane przez ludzi jako niewygodne, bolesne, ciężkie, mroczne, czasami nie do zaakceptowania. Dla mnie każde z takich doświadczeń również ma wartość. Bo 'złe’ zdarzenia przyniosły mi w konsekwencji coś dobrego” – mówi Katarzyna Nosowska w wywiadzie dla magazynu „Twój Styl”. Artystka przy okazji premiery nowej płyty „Degrengolada” opowiada też o relacji z matką i synem.

Katarzyna Nosowska o doświadczeniu bycia DDA

Katarzyna Nosowska, choć na scenie emanuje pozytywną energią, to jak przyznaje, zaznała wiele bólu, którego doświadczyła między innymi przez toksyczny dom, a potem także związek. O doświadczeniu bycia DDA, dorastaniu w domu, w którym ojciec nadużywał alkoholu, wspominała na swoim profilu na Instagramie.

„Panie Boże, spraw, żeby tata się nie upił. Jak się upije, to spyta, ile jest 6 razy 8. A jak odpowiem za wolno? A jak się pomylę? Zdzieli mnie przez łeb. Każe przynieść wszystkie zeszyty. Zrobi lotnika i da malutko czasu na układanie. Będzie krzyczał na mamę. Może ją nawet zbić. Nie będę wiedziała, co zrobić. Będę się bała zasnąć. Będę się bała wyjść do toalety. Będę czekać, aż zaśnie. To może za jakiś czas ja też zasnę” – mogliśmy przeczytać na na filmiku zatytułowanym „Nieważne, ile masz teraz lat”.

Z kolei o życiu u boku męża alkoholika mówiła w internetowym programie Marka Sekielskiego „Sekielski o nałogach”. „Mamy podobną relację z uzależnionym, jak uzależniony ma z daną substancją. W jakimś sensie gubimy siebie. Nie miałam świadomości, że prezentuję ewidentnie wszystkie cechy osoby współuzależnionej” – przyznała.

Artystka wyjaśniła, że w jej przypadku współuzależnienie objawiało się tym, że zaczęła kontrolować każdy ruch męża, czy już się napił i ile wypił. „Nie bawiłam się, tylko sprawdzałam: W jakim stanie był partner? Czy już się robi niebezpiecznie? Czy zaraz się pojawi wstyd. (…) Taka kobieta staje się matką, jest to okropne dla związku, upokarzające i ubezwłasnowolniające” – mówiła.

Choć ten trudny etap swojego życia artystka ma już za sobą (jej mąż Paweł Krawczyk zgłosił się na terapię i udało mu się wygrać z uzależnieniem), to skutki tamtych wydarzeń musiała przepracować na terapii.

Borys Szyc / Facebook

„Przeżyłam osobisty armagedon, życie mi runęło”

O pracy nad sobą, szukaniu siebie na nowo i akceptowaniu własnych błędów opowiedziała w rozmowie z Agnieszką Litorowicz-Siegert dla magazynu „Twój Styl”.

Pięć lat temu, w 2017 , przeżyłam osobisty armagedon, życie mi runęło. Dotarłam do miejsca, w którym musiałam zadać sobie ważne pytania i wybrać nową ścieżkę. Teraz nad sobą pracuję. Badam swój skład od środka. Jak saper namierzam kabelki, które trzeba przeciąć, żeby ładunki wybuchowe we mnie nie eksplodowały” – mówi Nosowska i dodaje: „To ciężka praca, ale fascynująca ze względu na odkrycia. Od pięciu lat każdy krok postrzegam jako przełomowy”.

Artystka przyznaje, że jej celem na dziś jest „dokopanie się do wiedzy na swój temat”. „Jestem na drodze do pokochania siebie. Wiem, że to brzmi tanio, coelhowsko, ale jest duża głębia i wzruszająca wartość w stwierdzeniu, że chcę dojść do siebie po to, żeby siebie objąć, przytulić” – wyjaśnia. „Zrozumiałam, że wewnętrzna pustka, którą czułam, brała się z głodu miłości” – dodała.

Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska o relacji z matką i synem

Nosowska podkreśla w wywiadzie, że od kiedy zaczęła akceptować siebie, ma więcej miłości do osób, które ją otaczają. Miała na myśli między innymi mamę, z którą mieszka. Dziś zupełnie inaczej wyglądają ich relacje.

„Kiedy dochodzi do spięcia, nie wsiadam już na mamę i nie tłukę jej do głowy: 'Musisz się zmienić!’. Teraz idę do pokoju i pracuję z moimi emocjami” – mówi gwiazda. „Matka jest jaka jest. Ewidentnie coś we mnie odpala, ale to moja wściekłość buzuje. Na niej powinnam się skupić, choć to może być nieprzyjemne” – dodaje.

W dalszej części rozmowy piosenkarka zaznacza, że relacja z synem pozwala jej lepiej zrozumieć swoją mamę. „Ja robię awanturę matce, po czym mija parę dni i dostaję taki sam wpierdziel od syna. Dzięki temu mogłam zrozumieć, co ona czuła, i pojąć, że to wszystko jest powiązane. W tym sensie mama, inni ludzie i różne trudne zdarzenia służą mi w mojej pracy nad sobą” – wyjaśniła.

Artystka na swoim profilu na Instagramie opublikowała zdjęcie okładkowe „Twojego Stylu” i przyznała, że nie znosiła sesji zdjęciowych „wprost proporcjonalnie do braku akceptacji siebie”.

„Na przeszłych fotografiach widnieje Kasia i jej wstyd i może jeszcze złość, że okazjonalnie jest zmuszona uczestniczyć w takich okolicznościach. Zmieniłam się. Starsza niż teraz nigdy nie byłam. Bliższa sobie też nie. Czytam to z najnowszych zdjęć” – napisała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Nosowska (@nosowska.official)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Na zdjęciu mężczyzna i kobieta trzymający się za ręce wśród łanów zboża- HelloZdrowie

„Bardzo rzadko zdarza się, że osoba powracająca ma poważne zamiary, a nasze uczucia mogą po raz kolejny zostać zranione”. Czym jest zombieing?

Szczęśliwa kobieta na tle nieba z tęczą

„Nadmiarowe bycie przy sobie, bez dopuszczania innych, może prowadzić do poczucia osamotnienia, izolacji, braku celu” – mówi psycholożka Marta Chmielewska

„Coraz częściej stawiany jest znak równości pomiędzy tym, 'co mi służy’, a tym, 'co jest dobre'”. Socjolożka o kulturze terapeutycznej, która prowadzi do antyspołecznych postaw

Bądź moim towarzyszem. „W menopauzie o wsparcie trzeba prosić wprost”, fot. Adobe Stock

Bądź moim towarzyszem. „W menopauzie o wsparcie trzeba prosić wprost” – mówi psycholog Natalia Smakulska

„Phubbing nie zawsze jest konsekwencją niechęci czy znudzenia naszego rozmówcy. Doświadczył tego każdy z nas” – tłumaczy psycholożka Ewelina Wojciechowska

Kobieta stoi na łące, w ręce trzyma wstążki

Kobiety przywiązują wstążki do torebek, plecaków i wózków. To ważny sygnał

„Jeśli ktoś mówi: 'Nie wiem, czy umiem cię nadal kochać’, mówi tak naprawdę: 'Już cię nie kocham’. I jest to nieodwracalne” – o cichym odchodzeniu rozmawiamy z Moniką Dreger

„Są kobiety, którym brakuje czułości, bezpieczeństwa, stabilności. I oszust wypełnia ten brak” — mówi psycholog Piotr Pietrzak o zjawisku „oszukanych na miłość”

„Sporo moich klientów poliamorycznych pochodzi z bardzo restrykcyjnych religijnie rodzin, czasem religijnych mniejszości, które mają wyjątkowo sztywne normy seksualne” – mówi Katarzyna Grunt-Mejer

Powstaje polski chatbot do walki z samotnością. „Takiego rozwiązania technologicznego jeszcze na świecie nie było”

Ewa Skibińska: „Właściwie nietrzeźwa byłam też na próbach. Nawet o poranku znalazła się małpka w torebce”

Sześć pokoleń na jednym zdjęciu. Seniorka rodu tuli swoją prapraprawnuczkę

„Profesjonalna ofiara karmi się zainteresowaniem emocjonalnym i zaangażowaniem innych” – mówi Dominika Cwynar

Nie pije od kilku lat, ale nadal słyszy o sobie, że „musiał być pijany”. Ben Affleck o stygmatyzowaniu przez społeczeństwo

Magdalena Boczarska

Magdalena Boczarska: „Coraz bardziej uczę się być wolną kobietą i coraz lepiej rozumiem, co to znaczy”

Lady Gaga pomocna i spontaniczna, Hugh Grant arogancki i ironiczny. Oscary 2023

Dorota Minta, psycholożka, psychoterapeutka

„PTSD z pracy? Znam takie przypadki” – mówi Dorota Minta, psycholożka i psychoterapeutka

„Jeśli wchodzimy do towarzystwa i nasz wzrok skupia jedna osoba, możemy mieć podejrzenie, że to wampir, osoba uzależniająca” – mówi Anna Jera, współautorka książki „Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku”

Wino z mysim łajnem na włosy, „paląca woda” na niestrawność, piwo na rumieńce. Jak kiedyś leczono alkoholami

„Jesteśmy zwierzętami społecznymi. Ciągle wywieramy na siebie nazwzajem jakiś wpływ”. Jak codziennie manipulujemy bliskimi, mówi psycholog Maciej Krysak

„Rytuały w relacji pozwalają uzyskać poczucie bliskości, intymności i bezpieczeństwa, za którym kryje się przewidywalność” – mówi Mirela Batog

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz sprzeciwia się alkoholowi w przestrzeni publicznej: „To normalizowanie picia w tym chorym kraju”

Co to jest dobra rozmowa, mówi psycholożka Iza Maliszewska: „Musimy porozmawiać” brzmi strasznie, to zwiastun tragedii

Łukasz Tchórzewski: „Kultura” picia alkoholu w Polsce jest zjawiskiem patologicznym. W ten sposób wychowuje się pokolenia kolejnych alkoholików