Przejdź do treści

Bella Hadid opublikowała serię zdjęć swojej zapłakanej twarzy. „To, co widzicie, to moja codzienność. Każda noc od kilku lat”

Bella Hadid
Bella Hadid o zdrowiu psychicznym: „To, co widzicie, to moja codzienność. Każda noc od kilku lat"/ Photo by Edward Berthelot/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Samopomoc i choroby psychiczne/nierównowaga chemiczna nie są liniowe i przypominają kolejkę górską z przeszkodami. Wznosimy się i upadamy, ale na końcu drogi zawsze jest światło. Dojście do tego wniosku zajęło mi dużo czasu” – napisała Bella Hadid w poruszającym wpisie na swoim profilu na Instagramie. Topmodelka opublikowała serię zdjęć, na których płacze. Wyznała, że tak wygląda każdy jej dzień. 

„To, co widzicie, to moja codzienność”

Amerykańska supermodelka Bella Hadid wyznała, że od lat zmaga się z problemami psychicznymi. Inspiracją do szczerych słów była dla niej piosenkarka Willow Smith, która opowiedziała o swoich lękach.

„To uczucie, że nie jest się wystarczająco dobrym lub jest się niepewnym swojej sztuki, jest całkowicie normalne. Jednak odnoszę wrażenie, że również wyuczone. Jesteśmy różni i każdy ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Ludzie zapominają, że odczuwają podobne emocje – zagubienie, dezorientacje, niepewność. Próbują je ukryć, ale powinniśmy przyznawać się do smutku i do radości. W pełni je zaakceptować, bo emocje są naturalne” – zacytowała Hadid słowa 21-letniej piosenkarki.

Jak dodała Hadid, ona także od lat odczuwa podobne lęki. Wyznała również, że łzy spowodowane kumulacją emocji towarzyszą jej każdej nocy.

„To, co widzicie, to moja codzienność. Każda noc od kilku lat. Media społecznościowe nie są prawdziwe. Do każdego, kto walczy: proszę, zapamiętaj to. Czasami wszystko, co musisz usłyszeć, to to, że nie jesteś sam/a. Więc powiem ci: Nie jesteś. Kocham cię, widzę cię, słyszę cię– napisała.

Zendaya

„Choroby psychiczne przypominają kolejkę górską z przeszkodami”

25-letnia była modelka Victoria’s Secret już w 2019 roku publicznie mówiła, że cierpi na depresję. W styczniu tego roku postanowiła zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych, aby skupić się na swoim zdrowiu psychicznym. Teraz postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem i wspomóc tych, którzy wciąż są na początku lub środku drogi do zdrowia.

„Samopomoc i choroby psychiczne/nierównowaga chemiczna nie są liniowe i przypominają kolejkę górską z przeszkodami. Wznosimy się i upadamy, ale na końcu drogi zawsze jest światło. Dojście do tego wniosku zajęło mi dużo czasu, ale mam wystarczająco dużo załamań i wypaleń za sobą, aby wiedzieć: Zawsze możecie zacząć od nowa. Czas leczy rany. Jeśli pracujecie nad sobą wystarczająco dużo, staracie się zrozumieć siebie i pracujecie nad swoimi traumami – nauczycie się, jak radzić sobie z bólem” – dodała.

Oprócz podziękowania Willow Smith za mówienie głośno o uczuciach, Bella przyznała, że ​​ukrywanie swojej prawdziwej twarzy było dla niej coraz trudniejsze i zamierza to zmienić.

„Chcę dzielić się z wami prawdziwą sobą. Dziękuję, że mnie widzicie i mnie słuchacie. Kocham was” – podsumowała.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń
Jesteś w kryzysie psychicznym i szukasz pomocy? Znajdziesz ją tu:

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji – 22 594 91 00 (działa w środy i w czwartki  od 17.00 do 19.00);
  •  Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym – 116 123 (codziennie od godz. 14 do 22);

  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111 (czynny codziennie przez całą dobę).

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: