4 min.
Poronienie. Arlena Witt: byłam w ciąży i niestety nie skończyła się ona dobrze

Poronienie to dla wielu kobiet bardzo trudny temat. Arleta Witt mówi dlaczego lepiej nie pytać, czy kobieta jest w ciąży / YouTube
Najnowsze
27.02.2021
5 błędów, które popełniasz przed 10 rano
27.02.2021
Seks? W każdym wieku!
27.02.2021
„Odpuść sobie”. Ale jak to zrobić? Kasia Bem zapewnia, że joga może w tym pomóc
27.02.2021
Jak okiełznać dziecięcą złość? Oto siedem kroków do sukcesu
26.02.2021
Jak wyglądają skutki wychowywania dziewczynek w duchu „grzeczności”? Wyjaśnia Magda Korczyńska
– Może zdziwicie się, dla ilu osób jest to trudny i przykry temat. Szacuje się, że co szósta, a nawet co piąta para ma problem z niepłodnością – mówi Arlena Witt, która przyznała, że straciła dziecko. Dodaje, że za każdym razem, gdy czytała pytania internautów dotyczące ciąży, było jej bardzo smutno.
Spis treści
Arlena Witt reaguje na pytania internautów
Arlena Witt prowadzi kanał na YouTube, na którym zamieszcza filmiki mające ułatwić naukę języka angielskiego. Śledzi go 479 tys. fanów. Do tej pory nowe wideo pojawiało się co tydzień, ale ostatnio ich autorka poinformowała, że to się zmieni. Ma je udostępniać co dwa tygodnie. Po tej informacji, fani Witt zaczęli ją zasypywać pytaniami o to, czy jest w ciąży.
Na jej odpowiedź nie musieli długo czekać. Ale nie byli nią usatysfakcjonowani. Spodziewali się, że usłyszą albo „tak”, albo „nie”. Jednak youtuberka uświadomiła ich, że to nie są jedyne możliwe opcje, gdy kobieta odpowiada na takie pytanie.
– Może jeszcze odpowiedzieć: nie jestem w ciąży, ale byłam i ją straciłam. I ja też mogłabym tak na to pytanie odpowiedzieć. Bo ja też byłam w ciąży i niestety nie skończyła się ona dobrze” – mówi Arlena Witt w materiale wideo na swoim kanale na YouTube.
Poronienie – Arlena Witt mówi o swoim doświadczeniu
Youtuberka opowiada, że była tak ucieszona faktem, że udało się jej zajść w upragnioną ciążę, że podzieliła się tą wiadomością ze swoimi przyjaciółmi. Potem tym samym osobom musiała mówić, że „nie było szczęśliwego zakończenia”.
Arlena Witt postanowiła poruszyć ten temat na swoim kanale na YouTube, żeby wesprzeć kobiety, które zmagały się z podobnymi problemami. – Znam to uczucie. Takiego osamotnienia, beznadziei. I tego, że jesteśmy z tym problem sami – podkreśla.
– Może zdziwicie się, dla ilu osób jest to trudny i przykry temat. Szacuje się, że co szósta, a nawet co piąta para ma problem z niepłodnością – mówi Arlena Witt. Apeluje do swoich fanów, żeby nie zadawać pytania o to, czy ktoś się spodziewa dziecka.
– Po pierwsze: to nie jest twoja sprawa. Po drugie: nawet, jeżeli ta kobieta jest w ciąży, to może po prostu nie chce ci o tym powiedzieć (…). Po trzecie: może jest w ciąży i może jesteś bliską dla niej osobą, ale jest jeszcze za wcześnie – przekonuje.
Krótka Instrukcja o Poronieniu
W ubiegłym roku stworzyliśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Przed nami kolejne wyzwanie związane ze zdrowiem fizycznym i psychicznym kobiet – poronieniem. To trudny temat, który jest często pomijany i źle zaadresowany przez wiele instytucji.
Pracujemy nad Krótka Instrukcją o Poronieniu. Wierzymy, że Krótka Instrukcja o poronieniu będzie pomocnym i mocnym narzędziem, powstałym dzięki współpracy osób, które bezpośrednio doświadczyły poronienia.
Na początku stycznia spotkaliśmy się, aby wspólnie wyznaczyć mapę emocji, myśli, ważnych chwil i kluczowych etapów, jakie towarzyszą poronieniu. Rozmawialiśmy także o pomocnych osobach, które pojawiły się na ich drodze, i tych, które – umyślnie lub nie – utrudniały proces.
Niedługo przed nami kolejne warsztaty. Gościć będziemy nie tylko kobiety, które poroniły, ale także ich partnerów/partnerki, lekarzy-ginekologów, psychologów i specjalistów z fundacji zajmujących się pomocą kobietom z doświadczeniem poronienia. Wspólnie będziemy wypracowywać porady na zdiagnozowane problemy i bariery zarówno dla osób przechodzących przez poronienie, jak i towarzyszących im bliskim.
Zobacz także

„Co piąta kobieta okazyjnie spożywa napoje alkoholowe przez cały okres ciąży”. Co się dzieje wtedy z twoim organizmem?

„Gdy zaszłam w ciążę, szef mi powiedział, że będzie stratny przez to, że ja postanowiłam go wrobić”

„Wiele osób myśli, że jak nie będą mówić o nieżyjącym dziecku, to rodzicom będzie lżej. To nieprawda. Rodzice chcą, aby mówiono o ich dzieciach” – mówi Agata Kotoska, która straciła dziecko jako nastolatka
Poleć artykuł koleżance!
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

27.02.2021
Paulina Porizkova: Muszę powstrzymywać się od myślenia, że jestem po dacie przydatności, bo czuję, że mój czas jest właśnie teraz!

26.02.2021
„Masaż medyczny to nie masaż erotyczny!”. Przedstawicielki zawodów medycznych mówią STOP

21.02.2021
Magdalena Lamparska: Ktoś zabrał nam dziewczyńskość! Jesteśmy nastolatkami, a potem od razu kobietami, mamami, żonami

20.02.2021