Przejdź do treści

82-letnia Miriam Margolyes nago na okładce Vogue’a: „Nigdy nie wstydziłam się tego, że jestem lesbijką”

Miriam Margolyes
Miriam Margolyes, aktorka znana z serii o Harrym Potterze, wystąpiła na okładce brytyjskiego Vogue`a/ fot. Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Wciąż jestem trochę dzieckiem (…) Nie mogę się oprzeć niegrzeczności” – przyznała gwiazda „Harry’ego Pottera”. Aktorka wystąpiła nago w sesji dla brytyjskiego wydania „Vogue’a”. Widzimy na niej 82-latkę siedzącą przy stole, a jej piersi zasłonięte są przez wypieki z lukrem. Miriam Margolyes jest jedną z trzech gwiazd, które zapozowały na okładkach magazynu z okazji miesiąca dumy osób LGBTQIA+.

Miriam Margolyes nago na okładce Vogue’a

Miriam Margolyes, która podbiła serca widzów rolą dziwacznej profesorki Pomony Sprout w serii o Harrym Potterze, pojawiła się na lipcowej okładce brytyjskiego Vogue’a. 82-letnia gwiazda zapozowała w serii zachwycających ujęć brytyjskiego fotografa mody Tima Walkera, znanego ze swojego teatralnego stylu. Aktorka pokazała się m.in. nago, mając jedynie zawieszony na szyi sznur pereł. Na fotografii Margolyes siedzi na krześle za stołem, a jej piersi zasłaniają wypieki z lukrem. Zdjęcie jest nawiązaniem do filmu pt. „Dziewczyny z kalendarza”, w którym grupa kobiet w średnim wieku wydaje kalendarz ze swoimi nagimi wizerunkami.

„Wciąż jestem trochę dzieckiem” – przyznała i dodała: „Nie mogę się oprzeć niegrzeczności”

Wielokrotnie nagradzana aktorka wyznała, że ​​pomimo sukcesu zawodowego i publicznego uwielbienia, wciąż zmaga się z niepewnością związaną z obrazem własnego ciała. I choć stara się być dla siebie życzliwa, często odczuwa przez to dyskomfort.

Myślę, że moja twarz jest miła, ciepła, otwarta i uśmiechnięta, ale nienawidzę swojego ciała i dużych cycków. Mam opadający brzuch, trochę powykręcane nogi. Nie jestem tym zachwycona. Ale po prostu wyciągam z tego co najlepsze” – powiedziała.

Damski Tandem Twórczy fot. Olena Herasym (od lewej Monika i Agnieszka)

„Nigdy nie wstydziłam się tego, że jestem lesbijką”

Margolyes wystąpiła na jednej z trzech okładek brytyjskiego magazynu z okazji miesiąca dumy osób LGBTQIA+. Na pozostałych wydaniach zapozowały Janelle Monáe i Rina Sawayama. Gwiazda serii o Harrym Potterze ujawniła, że jest lesbijką, w 1966 roku, kiedy homoseksualizm w Wielkiej Brytanii był nielegalny. Reakcja jej rodziców, którzy nigdy nie pogodzili się z jej seksualnością, przyniosła jej wiele bólu. Matka aktorki kazała jej przysięgać na Torę, że już nigdy nie będzie uprawiać seksu z inną kobietą. Jak przyznała, do teraz żałuje, że powiedziała jej prawdę. „To ich zraniło, a ja nie chcę ranić ludzi” – skomentowała.

„Nigdy nie wstydziłam się tego, że jestem lesbijką ani nic takiego” – powiedziała brytyjskiemu Vogue’owi i dodała: „Wiedziałam, że to nie było przestępstwo, ponieważ to byłam ja. Nie mogłabym być kryminalistką”

Margolyes, znana ze swojej uroczej ekscentryczności, wyznała, że pod koniec swojej kariery cieszy się największą popularnością. Ludzie podchodzą do niej na ulicy i chcą ja przytulić. Jak uważa, kochają ją za to, że po prostu jest sobą. Dodała także, że zawsze starała się sprawić, by inni czuli się przy niej dobrze.

„To silna pozycja, jeśli nie boisz się być tym, kim jesteś” – wyjaśniła.

Aktorka swoją obecną partnerkę, Heather Sutherland, poznała na samym początku swojej kariery. Panie są w związku od 54 lat.

„Myślę, że osoby homoseksualne mają dużo szczęścia, ponieważ nie jesteśmy konwencjonalni, jesteśmy nieco oddzieloną grupą. To daje nam przewagę (…) I lubię być lesbijką. Za nic nie chciałabym być hetero” – dodała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez British Vogue (@britishvogue)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: