Przejdź do treści

Znana influencerka o bezdzietności: „Jesteś kimś więcej, niż tylko tytułem, jaki stworzyło dla ciebie społeczeństwo”

Tamsen Fadal
Tamsen Fadal podkreśla, że kobieta jest wartościowa nie tylko przez pryzmat bycia matką lub nie/ fot. TikTok @tamsenfadal
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Każda z nas podąża inną ścieżką. Kocham dzieci i uważam, że byłabym wspaniałą mamą, ale nie żałuję swojej decyzji” – mówi o bezdzietności Tamsen Fadal w swoim najnowszym wideo na TikToku. „Doświadczenia każdej z nas są inne i żadna kobieta nie powinna być przez to oceniana” – wtórują jej internautki.

„Kto zajmie się tobą na starość?”

„Chcę, żebyś wiedziała, że jesteś kimś więcej, niż tylko tytułem, jaki stworzyło dla ciebie społeczeństwo” – podkreśliła na swoim profilu na TikToku Tamsen Fadal. Influencerka, która na co dzień zajmuje się modą, w mediach społecznościowych uchodzi także za mentorkę młodszych kobiet. Fadal z niezwykłą szczerością opowiada o tym, jak czuje się po pięćdziesiątce i podpowiada innym to, co sama chciałaby wiedzieć, kiedy była młodsza. 53-latka porusza na swoim profilu takie tematy jak menopauza, randkowanie czy życie po rozwodzie.

W swoim najnowszym wideo influencerka odniosła się do swojej decyzji o nieposiadaniu dzieci. Jak podkreśliła, w konsekwencji przez cały czas spotyka się z niestosownymi pytaniami i stwierdzeniami innych osób, które krytykują jej wybór.

„Kto zajmie się tobą na starość?”

„Po to zostaliśmy stworzeni do życia na Ziemi”

„Jesteś taka egoistyczna”

„Nie poznasz prawdziwego szczęścia, dopóki nie będziesz miała dzieci”

„Co robisz z całym tym wolnym czasem?”

„Żałujesz tej decyzji teraz, kiedy jesteś starsza?” – wymieniła najczęściej słyszane zdania.

Fadal podkreśliła, że odpowiedź dla niej jest prosta. Influencerka nie żałuje swojej decyzji o bezdzietności.

„Każda z nas podąża inną ścieżką”

Tamsen Fadal w dalszej części swojego wideo zaznaczyła, że ludzie wypowiadają wszystkie powyższe komentarze z pewnością w dobrej wierze. Jak podkreśliła, opierają się na tym, co sprawdza się w ich życiu. Wiele kobiet jednak woli wybrać inną drogę i nie chce posiadać potomstwa. Inne nie mogą go mieć.

„Każda z nas podąża inną ścieżką. Kocham dzieci i uważam, że byłabym wspaniałą mamą, ale nie żałuję swojej decyzji” – wyjaśniła. 

Influencerka tłumaczyła, że jest zadowolona ze swojego życia i z tego, co osiągnęła. Wymienia, że ma wspaniałą siostrzenicę i jest mentorką dla wielu młodszych kobiet.

„Mam dużą kochającą rodzinę i spełniam się w życiu. Moja wartość na tym świecie to coś więcej niż tylko jeden tytuł. I twoja też” – podsumowała.

Wideo tiktokerki stało się wiralowe. Obejrzało je 1,6 mln internautów. W komentarzach Fadal przyklasnęło także wiele kobiet, które tak samo zdecydowały się na życie bez dzieci.

„Mam 54 lata i nie mam dzieci. Nigdy ich nie chciałam i nie żałuję. Poza tym nigdy nie ma gwarancji, że dzieci się tobą zaopiekują”

„Nieposiadanie dzieci było najlepszą decyzją, jaką podjęłam”

„Dziękuję ci jako 31-letnia kobieta, która jest wciąż krytykowana za brak dzieci i męża. Jesteś moją latarnią”

„Mam 40 lat i nie znalazłam odpowiedniego partnera, z którym mogłabym mieć dzieci. Doświadczenia każdej z nas są inne i żadna kobieta nie powinna być przez to oceniana”

„Amen. Każda kobieta jest wartościowa. Z dziećmi lub bez nich”

„Mam 53 lata i nie mam dzieci. Kiedy kobiety pytają się mnie o dzieci i słyszą, że jestem bezdzietna, milkną, bo nie wiedzą, o czym ze mną rozmawiać” – czytamy w komentarzach.

@tamsenfadalI want you to know that you’re so much more than that title society has created for you ❤️♬ New Home – Frozen Silence

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: