Przejdź do treści

Wyjątkowy ślub na oddziale onkologicznym w Gliwicach. „Zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów”

Pacjentka szpitala onkologicznego w Gliwicach wzięła ślub na szpitalnym łóżku
Wzruszający ślub na szpitalnym łóżku w Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób/ fot. Zdjęcia pochodzą z oficjalnego profilu na Facebooku Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Pacjentka Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach wzięła ślub na szpitalnym łóżku. „Choroba onkologiczna prowadzi często do podjęcia ważnych życiowych decyzji, do zmian, przewartościowań, do realizacji tego, co było odkładane na później” – napisano w komunikacie szpitala.

Ślub na szpitalnym łóżku

Do niezwykłego ślubu doszło w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Pacjentka Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi poślubiła swojego partnera na szpitalnym łóżku. Pani Dorota i pan Krzysztof mają siedmioletniego syna, a po 21 latach związku postanowili powiedzieć sobie sakramentalne „tak”.

„Choroba onkologiczna prowadzi często do podjęcia ważnych życiowych decyzji, do zmian, przewartościowań, do realizacji tego, co było odkładane na później” – czytamy na profilu szpitala na Facebooku.

Pacjentka czeka na operację, jednak wcześniej leczyła się już w kilku innych ośrodkach onkologicznych. Jak podkreśliła, w gliwickiej placówce otrzymała wsparcie, jakiego potrzebowała. To pomogło jej także podjąć decyzję o zawarciu związku małżeńskiego.

„Poczuła się w pełni zaopiekowana i znalazła przestrzeń i wsparcie, by nie tylko podjąć leczenie w naszym Instytucie, ale zawrzeć związek małżeński w tak nietypowym miejscu jak szpital” – wyjaśnia personel szpitala.

Jay-Z i jego mama Gloria Carter

Zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów”

Wyjątkowa ceremonia spotkała się z pozytywnym odzewem personelu szpitala. Ślub odbył się w świetlicy CDLP, w której udekorowanie zaangażowała się pielęgniarka oddziałowa p. Anna Tkocz. Młodej parze ślubu udzielił kapelan NIO o. Bogdan Nieć.

„W uroczystości uczestniczyli m.in.: dr hab. n. med. Michał Jarząb – kierownik CDLP i wąskie grono najbliższej rodziny i przyjaciół nowożeńców” – wymienia szpital.

W opublikowanym komunikacie zamieszczono również zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia. Poruszające fotografie zostały wykonane przez przyjaciółkę młodej pary.

„Niech te wszystkie dobre emocje i gorące uczucia, jakie towarzyszyły Młodej Parze w dniu zaślubin będą trwałe i niezmiennie żywe. Pani Doroto, Panie Krzysztofie – przyjmijcie życzenia zdrowia, miłości, wzajemnego szacunku i wielu, wielu szczęśliwych lat wspólnej drogi. Zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów” – dodano w komunikacie placówki.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: