Przejdź do treści

Gloria Carter, mama Jaya-Z, stanęła na ślubnym kobiercu. Poślubiła swoją wieloletnią partnerkę

Jay-Z i jego mama Gloria Carter
Gloria Carter wzięła ślub ze swoją wieloletnią partnerką/ fot. Jamie McCarthy/ Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Płakałem łzami radości, kiedy się zakochałaś. Nie ma dla mnie znaczenia, czy to on, czy ona. Chcę tylko zobaczyć, jak się uśmiechasz” – rapował Jay-Z w utworze, w którym opowiedział historię swojej mamy. Teraz muzyk mógł cieszyć się jej szczęściem na jej ślubie. Gloria Carter w ostatnią niedzielę poślubiła swoją partnerkę po wielu latach związku.

Gloria Carter wzięła ślub

Gloria Carter, matka Jaya-Z, poślubiła swoją wieloletnią partnerkę Roxanne Wilshire. Ceremonia odbyła się w niedzielę, 2 lipca, w ekskluzywnym lokalu na Manhattanie i przyciągnęła tłumy gwiazd. Wśród gości, oprócz Beyonce i jej córki Blue Ivy, pojawiły się także Kelly Rowland, Tyler Perry czy Robin Roberts.

Jay-Z po raz pierwszy opowiedział o orientacji seksualnej swojej matki w 2017 r. Jego ojciec, Adnis Reeves, porzucił rodzinę, gdy przyszły raper miał zaledwie 11 lat. Od tego czasu Gloria Carter wychowywała dzieci sama. Przez wiele lat musiała ukrywać także swoją orientację. Publicznie prawdę wyjawiła dopiero piosenka jej syna „Smile”, w której muzyk nawiązał do historii matki.

Mama ma czworo dzieci, ale jest lesbijką. Musiała udawać tak długo i być aktorką. Musiała ukrywać się w szafie i się leczyć. Wykluczenie społeczne i ból były zbyt duże, aby je znieść” – rapuje Jay-Z w utworze.

Gloria początkowo wahała się ze swoją decyzją odnośnie do publikacji piosenki. Jak przyznała, zdała sobie jednak sprawę, że przesłanie jest zbyt ważne, by nie podzielić się nim z resztą świata.

Płakałem łzami radości, kiedy się zakochałaś. Nie ma dla mnie znaczenia, czy to on, czy ona. Chcę tylko zobaczyć, jak uśmiechasz się pomimo tej całej nienawiści” – można usłyszeć w piosence wyznanie jej syna.

„Kiedy mi o tym powiedziała, zacząłem płakać”

Jay-Z historię swojej mamy poruszył także w programie Davida Lettermana. Podczas rozmowy wyjawił, że rzeczywiście uronił łzy, kiedy dowiedział się, że jego mama szczęśliwie się zakochała.

Wyobraź sobie, że musisz żyć, będąc kimś innym, myślisz, że musisz chronić swoje dzieci. Żyć tak jak ktoś, kim nie jesteś i nigdy nie byłeś. Ona nie chciała zawstydzać swoich dzieci przez ten cały czas. Kiedy mi o tym powiedziała, zacząłem płakać. To prawdziwa historia” – mówił.

W 2018 roku Jay-Z i Gloria otrzymali nagrodę Special Recognition Award od GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation), które honorują artystów za wsparcie społeczności LGBTQ+ i spraw mających znaczący wpływ na ich życie.

Dziękuję mojej rodzinie za to, że kocha mnie bez względu na wszystko, dziękuję mojej partnerce za to, że mnie kocha i pomaga mi uwolnić się od bycia w cieniu. Uśmiech stał się rzeczywistością, ponieważ powiedziałam mojemu synowi, kim jestem” – mówiła Gloria, kiedy odbierała wyróżnienie.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: