Twoje ręce mają moc! Od ciebie zależy, jaki zrobisz z nich pożytek. Kampania „Twoje ręce, twój wybór”
Ręce. Ranią, karzą, grożą, ale także czynią dobro. To od ciebie zależy, jak je wykorzystasz. Czeski Czerwony Krzyż stworzył świetną kampanię promującą oddawanie krwi.
„Twoje ręce, twój wybór”
Nowa kampania prozdrowotna obiegła internet. Akcja ma na celu promowanie oddawania krwi i przypomina o znaczeniu krwiodawstwa – tym bardziej w czasach pandemii COVID-19.
Spot ma nietradycyjną bohaterkę – rękę. Rękę, która macza palce w wielu niezdrowych i złych rzeczach. Rękę, która rani, poniża i karze, ale może też zdziałać wiele dobrego. To, jak ją wykorzystamy, zależy jedynie od nas. Dlatego warto to zrobić dobrze i podzielić się tym, co w niej płynie, czyli krwią.
To kolejny z serii wspólnych projektów Grupy Prima i Czeskiego Czerwonego Krzyża. Wideo stworzyła agencja reklamowa Comtech Can i zrealizowała ją firma produkcyjna Bistro Films pod kierunkiem Marka Partyša.
Przez pandemię brakuje krwi
W 2019 roku w Polsce krew oddało ponad 591 tys. osób. W pierwszej połowie 2020 roku ta liczba spadła o połowę. Z powodu panującej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 ludzie boją się oddawać krew. Przeszkodą było także to, że przez epidemię część Regionalnych Centrów Krwiodawstwa została zamknięta. W szpitalach brakuje więc krwi na pilne operacje oraz dla chorych na COVID-19. Sytuacja jest wyjątkowo trudna.
Pandemia nie zmniejsza zapotrzebowania na krew, a wręcz przeciwnie. W związku z dyskwalifikacją określonej liczby dawców twoja krew jest jeszcze bardziej potrzebna.
Centra krwiodawstwa wprowadziły dodatkowe procedury, które sprawiają, że oddawanie krwi jest nadal bezpieczne.Nie rezygnuj, jeśli nie musisz. Twoja krew ratuje życie
– czytamy na stronie krwiodawstwa.
Zobacz także
Czy osoby z chorobami tarczycy mogą oddawać krew?
„Apeluję do dawców krwi, by w ich sercach pojawił się heroizm. Jeśli zabraknie krwi, ludzie zaczną umierać” – mówi Karol Kukowka, twórca kampanii „Twoje TAK ma ZNACZENIE”
Jak cenna jest krew? Dr Michał Strus pokazał nagranie z sali operacyjnej. Daje do myślenia
Polecamy
Lęk, bezsenność, niepokój. Czym jest zespołu stresu popandemicznego?
Światowa Organizacja Zdrowia nie będzie już dociekać, co wywołało pandemię COVID-19
Tak źle nie było od 1945 roku. Liczba urodzeń w Polsce gwałtownie spadła
Nowy raport o stanie zdrowia Polek i Polaków nie nastraja optymistycznie. Gdzie w naszym kraju żyje się najkrócej?
się ten artykuł?