Przejdź do treści

Proste ćwiczenie na mobilizację barków! Przyda się matkom karmiącym i tym, którzy cały dzień spędzają, siedząc

Dwie kobiety stoją tyłem, ręce mają za plecami
Proste ćwiczenie na mobilizację barków! Przyda się matkom karmiącym i tym, którzy cały dzień spędzają, siedząc/ Pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Większość dnia siedzisz za biurkiem? A może jesteś w ciąży lub karmisz dziecko? W tych sytuacjach pozycja naszego ciała staje się zamknięta. W konsekwencji możemy odczuwać napięcie lub ból barków. Jak sobie ulżyć? Wypróbuj proste ćwiczenie!

„Biurkowe pracusie, zgarbione ciążówki, matki karmiące – ulżyjcie sobie” – pisze na swoim profilu na Instagramie nauczycielka jogi Barbara Tworek. Ekspertka pokazuje proste ćwiczenie na mobilizację barków. Dzięki niemu odciążysz i rozluźnisz nie tylko barki, ale i kręgosłup. Spróbuj, naprawdę warto. Wystarczy kilka minut.

Jakim somatotypem jesteś?

Ćwiczenie na mobilizację barków

Barbara Tworek, autorka profilu w mediach społecznościowych @basiatworek_ninjayogi, opublikowała krótkie wideo. Pokazuje na nim, jak ćwiczyć, by poprawić mobilność barków. Jej propozycja jest bardzo prosta. Wystarczy usiąść lub stanąć. Ćwiczenie to bowiem można zrobić w dowolnej pozycji. Następnie należy wykonać pracę rąk tak, jak na poniższym filmie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez basiatworek.pl (@basiatworek_ninjayogi)

Ćwiczenie jest tak proste, że aż trudno uwierzyć, że może przynieść efekty. A jednak! Pod postem pojawiły się komentarze pań, które bardzo sobie je chwalą.

„Gdybym przed chwilą nie spróbowała nie uwierzyłabym, że takie proste ćwiczenia mogą przynieść tyle poprawy!” – pisze jedna z obserwatorek.

Zachęcona, postanowiłam sama spróbować. Mogę powiedzieć tylko jedno. Warto!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: