Przejdź do treści

Pracujesz zdalnie? Nie zapomnij o ćwiczeniach na barki i ramiona!

Kobieta ćwiczy na macie
Pracujesz zdalnie? Nie zapomnij o ćwiczeniach na barki i ramiona!/ iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?

Często boli cię głowa? Czujesz, że twoja postawa ciała robi się coraz bardziej zaokrąglona i grozi ci „wdowi garb”? Ponadto odczuwasz napięcie i ból w ramionach, barkach oraz w okolicy szyi? Sprawdź, jakie ćwiczenia pomogą ci się z tym uporać.

Przed nami kolejne tygodnie – być może nawet miesiące – pracy zdalnej spowodowane rozwijającą się wciąż pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Z tego powodu wielu z nas znacznie ograniczy ruch lub będzie zmuszonych do pracy w niewygodnej pozycji. Z pomocą jednak przychodzi fizjoterapeutka Magdalena Mikołajczyk, która podpowiada, w jaki sposób rozluźnić ramiona i barki. Korzyści z ćwiczeń nie mają końca.

Kobieta trzyma się za szyję

Zalety ćwiczeń rozluźniających ramiona i barki

Dlaczego warto rozluźniać ramiona i barki?

  • rozluźnisz ramiona jakbyś był u mnie na terapii;
  • rozluźnisz spięte mięśnie, które dają o sobie znać szczególnie po dłuższym siedzeniu i pisaniu na klawiaturze;
  • zmniejszysz napięcie karku oraz głowy;
  • poprawisz ruchomość szyi. Z łatwością będziesz obracać głowę w lewą i prawą stronę!;
  • zadbasz o szyję w kontekście wdowiego garbu. Po tym ćwiczeniu będziesz mieć rozluźnione mięśnie, które ułatwią ci utrzymanie głowy w osi kręgosłupa;
  • przygotujesz szyję i kark do ćwiczeń typu deska;
  • przygotujesz twarz do pracy nad zmarszczkami czy opadającą powieką;
  • poprawisz jakość oddechu

– wymienia ekspertka.

Jak podaje Mikołajczyk, ćwiczenia na rozluźnienie ramion i barku należy wykonywać do czasu, aż ból całkowicie ustąpi. Długość ćwiczeń zależy natomiast od momentu uczucia ulgi, kiedy dyskomfort znacznie się zmniejszy.

Ćwiczenia na rozluźnienie ramion i barku

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Magdalena Mikołajczyk – kim jest?

Magdalena Mikołajczyk jest absolwentką fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. „Na co dzień pomagam osobom aktywnym fizycznie ćwiczyć świadomie, bez zbędnych kontuzji” – tak opisuje samą siebie.

Jej profil na Instagramie rehab.fizjo obserwuje niemal 2,4 tys. osób. Chętnie dzieli się tam wiedzą zdobytą zarówno na studiach, jak i podczas pracy w zawodzie.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?