Maskotka Igrzysk Olimpijskich w Paryżu jest łechtaczką? „Wreszcie reprezentacja na jaką zasługujemy” – komentują kobiety
„Wszystkie bardzo się ucieszyłyśmy, gdy została przedstawiona publicznie”, „To prezent dla kobiet”, „Nie mogę doczekać się, by kupić każdemu z moich przyjaciół po jednej” – piszą kobiety o nowej maskotce Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Nowy gadżet opanował miasto i przypomina wszystkim łechtaczkę w trampkach!
Olimpijska maskotka przypomina łechtaczkę
„Ona jest wszędzie” – mówi o nowej maskotce Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu Lauralee Lightwood-Mater. Doula opublikowała krótkie wideo na swoim profilu na Instagramie, na którym podzieliła się swoim spostrzeżeniem na temat tego niezwykłego gadżetu. Jak wyjaśniła, jest właśnie w Paryżu, gdzie za kilka dni rozpoczną się letnie igrzyska olimpijskie.
„Zauważyłam jako położna, która doskonale zna anatomię człowieka, że maskotka Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu wygląda bardzo podobnie do łechtaczki, którą uwielbiam, a ona jest wszędzie” – stwierdza Lauralee Lightwood-Mater.
Położna postanowiła pokazać na wideo, że igrzyskowa łechtaczka w trampkach dosłownie opanowała miasto. Można spotkać ją jako przywieszkę do kluczy, kupić w kształcie miękkiej poduszki, zerka na nas z wszelkiego rodzaju toreb, widnieje na czapkach, beretach, balonach, świeczkach, butelkach na wodę, kubkach czy magnesach. Lightwood-Mater pokazała także witrynę sklepową, która została zaaranżowana wyłącznie z użyciem gadżetów w kształcie popularnej igrzyskowej maskotki. Łechtaczka, jak mówi położna, przybiera także różne pozy i miny oraz robi wiele rzeczy: gotuje, wspina się na wieżę Eiffla, a nawet stoi na podium i odbiera medal podczas zawodów sportowych.
„Kocham ją” – powtarza doula z uśmiechem i przytulała gigantycznego misia w kształcie łechtaczki.
„To prezent dla kobiet”
Maskotka olimpijska w rzeczywistości nazywa się Phryges. Wzorowana była na kształcie czapek frygijskich, czyli „czapek wolności”. Miękkie, stożkowate nakrycia głowy kojarzone są z rewolucją francuską.
„Zależało nam, aby stworzyć maskotki, które ucieleśniałyby naszą wizję i byłyby w stanie podzielić się nią z Francuzami i światem. Zamiast zwierzęcia zdecydowaliśmy się czapkę frygijską, która jest symbolem wolności. Frygijka jest bardzo ważna dla każdego Francuza – pojawia się na naszych znaczkach i frontonach ratuszy, reprezentuje również francuską tożsamość i ducha” – mówił Tony Estanguet, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Paryż 2024.
Większość osób odwiedzających właśnie Paryż nie zauważa jednak tego symbolicznego podobieństwa i stanowczo twierdzi, że Phryges jest kobiecym organem intymnym w trampkach.
Francuski dziennik „ Libération” uznał to za rewolucyjne odejście od tradycyjnego fallicznego symbolu Wieży Eiffla. W szczególności, że dostrzeżono też nawiązanie do nadmuchiwanej, czerwonej łechtaczki, która w zeszłym roku, podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet, została postawiona naprzeciwko Wieży Eiffla przez feministyczną grupę walczącą o szerszą edukację i badania naukowe nad żeńskimi organami płciowymi.
Wideo douli zdobyło niezwykłą popularność w mediach społecznościowych. Odtworzono je niemal 40 tys. razy i licznie skomentowano. Pod jej filmem inne kobiety nie kryły swojego zadowolenia z takiego obrotu sprawy i podkreślały, że chcą więcej takich akcji. Głos zabrały także Francuzki.
Rozwiń„Myślę, że mogę mówić w imieniu wszystkich Francuzek, gdy powiem, że wszystkie BARDZO się ucieszyłyśmy, gdy maskotka została przedstawiona publicznie”,
„To prezent dla kobiet”,
„Uwielbiam to! Nie mogę doczekać się, by kupić każdemu z moich przyjaciół po jednej”,
„Chcę je wszystkie”,
„Wreszcie reprezentacja na jaką zasługujemy” – czytamy.
Zobacz także
Cunnilingus, czyli dlaczego łechtaczka to prawdziwa bogini
HELLO PIONIERKI: Jak Jadwiga Beaupré tłumaczyła nowohuckim kobietom, do czego służy łechtaczka
Łechtaczka to narząd służący wyłącznie kobiecej przyjemności! Czasem jednak boli podczas współżycia. Co wtedy? Radzi Katarzyna Galińska, fizjoterapeutka uroginekologiczna
Polecamy
Twoje nagie zdjęcia znalazły się w internecie? Ruszyła bezpłatna strona, która pomoże ci je usunąć
Seks po porodzie. Jak się za niego zabrać? Podpowiada seksuolożka Marta Niedźwiecka
Ginekologia estetyczna – rodzaje zabiegów. Kto korzysta z ginekologii i urologii estetycznej?
Marianna Gierszewska: Najmniejszego rozmiaru pragniemy już nie tylko na dziale dżinsów. Szukamy cipki na miarę
się ten artykuł?