Przejdź do treści

Joanna Okuniewska zrobiła coming out: „30 lat zajęło mi zrozumienie, czym jest prawdziwa miłość”

Coming out Joanny Okuniewskiej - na zdjęciu autorka podcastów stoi na tle jesiennego drzewa Hello Zdrowie
Joanna Okuniewska dokonała coming outu i zdradziła, jak wiadomość o nowej relacji przyjęli jej rodzice / Zdjęcie: Instagram @tu_okuniewska
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Joanna Okuniewska opublikowała intymny wpis w mediach społecznościowych. Poinformowała w nim, że chce stworzyć szczęśliwy związek z kobietą. Przyznała również, jak na coming out zareagowali jej rodzice. „Poczułam, że to czas na radykalną szczerość. Już koniec mówienia 'na około’, kręcenia, bania się, chodzenia na paluszkach, oczekiwania, aż coś wydarzy się samo. Kłamania” – napisała autorka hitowego podcastu „Ja i moje przyjaciółki idiotki”.

Okuniewska: „Wierzę w nowe początki”

Joanna Okuniewska jest jedną z najpopularniejszych twórczyń internetowych w Polsce. Jej autorskie podcasty „Ja i moje przyjaciółki idiotki”, „Tu Okuniewska” i „Matka matce” od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Podobnie jak instagramowy profil, który śledzi 254 tys. osób. Okuniewska publikuje na nim prywatne zdjęcia oraz dzieli się refleksjami na różne tematy, tym wiodącym jest jednak macierzyństwo. Podcasterka jest mamą 3-letniej Heleny, którą wychowuje z byłym już partnerem – psychologiem i terapeutą par Amadeuszem Pijańskim. Para w tym roku postanowiła zakończyć swój 8-letni związek, o czym Okuniewska informowała w lipcu 2023 r. Teraz „królowa polskich podcastów”, ponownie zdobyła się na szczerość w sprawie prywatnego życia.

„W tym roku dostałam wiele lekcji. Część z nich było jak lodowaty prysznic, część jak delikatne grożenie mi palcem. Każda z nich doprowadziła mnie do tego momentu. Że poczułam, że to czas na radykalną szczerość” – zaczęła swój post. „Już koniec mówienia 'na około’, kręcenia, bania się, chodzenia na paluszkach, oczekiwania aż coś wydarzy się samo. Kłamania. Jestem to winna sobie, ale nie tylko” – dodała.

W dalszej części wpisu Okuniewska przyznała, że ten rok był dla niej czasem porządkowania życia. Kończenia i wchodzenia w nowe relacje. „Wierzę w nowe początki. Wierzę, że da się zaczynać od nowa” – podkreśliła. Podcasterka zdradziła, że chciałaby stworzyć szczęśliwy związek z kobietą. „Chcę w przyszłości powiedzieć 'tak’, chcę się śmiać i płakać, chcę móc kiedyś chodzić za rękę z NIĄ” – napisała.

„Nie chcę być niczyją 'ikoną’, symbolem, nie chcę udzielać wywiadów, chcę żyć po prostu jako ja, bez żadnych tytułów. 30 lat zajęło mi zrozumienie czym jest prawdziwa miłość. I nie dam sobie tego odebrać” – zaznaczyła.

Joanna Okuniewska

„Każdemu dziecku życzę takiego coming outu”

Joanna Okuniewska w swoim poście poinformowała również, jak jej bliscy zareagowali, gdy dowiedzieli się, że pragnie ułożyć sobie życie z kobietą.

„Czuję dużą ulgę, że moi rodzice przyjęli moje wyznanie ze spokojem i miłością. Każdemu dziecku życzę takiego coming outu” – przyznała. „Piszę ten post i zupełnie inaczej sobie wyobrażałam ten moment, ale jestem sobie winna, by za sobą stanąć, a nie czekać w napięciu na internetowych detektywów. Już się nie boję” – dodała.

Post Okuniewskiej spotkał się z niesamowitym zainteresowaniem fanów, którzy wspierali ją w komentarzach.

„To jest mega ważne! Dziękuję, że pokazujesz innym, że można być ze sobą w zgodzie”,

„Jest to wspaniałe, dogadać się w końcu ze sobą. Wspaniale, że się odnalazłaś, a bliscy Cię wspierają”,

„Bo czasami tu nie chodzi o wybranie osoby partnerskiej, rodzica, dziecka, a siebie”,

„Tulę najmocniej. Cieszę się, że kończysz rok z poczuciem ulgi” – czytamy.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: