Przejdź do treści

Halle Berry odpowiada na krytykę jej nagiego zdjęcia. „Wygrałaś dzisiaj internet” – komentują jej wpis gwiazdy

Halle Berry
Halle Berry odpowiada na krytykę jej nagiego zdjęcia./ fot. Jon Kopaloff/Getty Images for Vanity Fair
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Powinnaś zajmować się wnukami”, „Dojrzałe kobiety są takie zdesperowane”, „Lepiej załóż ubrania” – napisali hejterzy pod zdjęciem Halle Berry, na którym pokazała się nago. 56-latka nie pozostała bierna i postanowiła dosadnie odpowiedzieć. „Wygrałaś dzisiaj internet” – napisała aktorka, Audra McDonald, która wsparła Berry.

„Powinnaś zajmować się wnukami”

Dyskryminacja kobiet ze względu na wiek nie ma końca. Zmaga się z nią Halle Berry, która od lat głośno powtarza, że kocha siebie i nie boi się tej miłości celebrować. 56-latka w sobotę, 8 kwietnia opublikowała na swoich profilach w social mediach zdjęcie, na którym opiera się o balustradę balkonu z kieliszkiem wina. Gwiazda stoi nago a towarzysząca jej sceneria prezentuje się niczym z filmu. „Wygląda jak okładka romantycznej powieści , w której kobieta zakochała się w sobie całym sercem” – zachwycał się jeden z fanów aktorki pod publikacją.

„Robię to, co chcę” – podpisała zdjęcie Berry.

Fotografia aktorki zdobyła niemal 800 tys. polubień na Instagramie. Wzbudziła jednak także wiele mizoginistycznych komentarzy internautów.

„Wyobraź sobie, że masz 50 lat i wciąż publikujesz nagie zdjęcia, kiedy powinnaś zajmować się wnukami”

„Wydaje się, że starzenie się z godnością jest już przereklamowane”

„Lepiej załóż ubrania”

„Dojrzałe kobiety są takie zdesperowane” – czytamy pod publikacją aktorki.

Berry nie przejęła się dyskryminacją ze względu na wiek i nie usunęła zdjęcia z mediów społecznościowych. Nie pozostała jednak bierna. Na pytanie jednego z komentujących, czy wszystko z nią w porządku, napisała: „Nigdy nie czułam się lepiej. Dziękuję, że pytasz! Przesyłam dużo miłości”. Postanowiła także dosadnie odpowiedzieć wszystkim hejterom.

„Czy wiecie, że serce krewetki znajduje się w jej głowie?” – napisała na swoim profilu na Twitterze.

„Wygrałaś dzisiaj internet” – podkreśliła aktorka, Audra McDonald, która wsparła Berry.

Madonna

„Społeczeństwo powinno patrzeć na nas jak na klejnoty”

To nie pierwszy raz, kiedy Halle Berry dyskutuje o tym, jak ważne jest zaakceptowanie starzenia się. „Wszyscy się zestarzejemy” – mówiła w rozmowie z „AARP” w styczniu 2022 r.

„Nasza skóra będzie się kurczyć i będziemy wyglądać inaczej. Widzę, jak zmienia się moja twarz i ciało, ale nigdy nie położyłam wszystkiego na jedną kartę. Zawsze wiedziałam, że piękno jest głębsze niż fizyczne ciało, w którym się poruszam” – podkreśliła.

Zdobywczyni Oscara dodała, że młodość przemija, dlatego nie powinna nas wartościować.

„Odmawiam zostania kimś, kto po prostu stara się zachować młodzieńczą twarz i nie angażuje się w to, co najważniejsze w byciu pięknym – w to, jak żyje, co daje innym, jak łączy się z ludźmi, wzmacnia swój umysł, ciało i duszę oraz odżywia się” – zaznaczyła i dodała – „Kobietom mówi się, że kiedy osiągną określony wiek, nie są już wartościowe. Uważam, że jest odwrotnie. Społeczeństwo powinno patrzeć na nas jak na klejnoty, kiedy się starzejemy. Im starsze, tym groźniejsze jesteśmy”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Halle Berry (@halleberry)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: